Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha hajnalban ivott tápszert...

Djudit kérdése:

Ha hajnalban ivott tápszert babátok, meddig kelt miatta? Elhagyta vagy elvetted tőle?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1,5 éves. 13 hónapos koráig szopott, éjjel is, hajnalban is. Akkor már nagynak éreztem, elvettem tőle, szerencsére könnyen ment, nem sírt. Aztán kellett 3 hónap, hogy átaludja az éjszakát, ne ébredjen meg. Hajnalban viszont mindig felébredt, és 3/4 6-kor már nem is aludt vissza. Aztán úgy döntöttünk, hogy kap tápszert, és vissza is aludt. Azóta, ha nem jön a foga, akkor hajnal 4-6 között megébred, kap tápszert és alszik fél8-ig. Szerintetek elhagyja magától, vagy erről is le kell majd szoktatni?

2012. dec. 14. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hmm sajnos nem tudok segíteni de nekem a 4 hónapos kislányom 1 hónapos kóra óta 6-7-8 ig alszik este 8-9 től
2012. dec. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha napközben normálisan eszik akkor elvileg éjszaka nincsen már szüksége rá.

tápszerre meg egyáltalán nincs szüksége. cumizik?

2012. dec. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem másfél éves gyereknek már egyáltalán nem kell tápszer. A másik dolog, hogy azt írod, hogy 3/4 6-kor már nem alszik vissza tápszer nélkül. Az nekem már nem hajnal, hanem reggel, én ilyenkor már nem erőltetem az alvást.

Amikor az én lányom felébred valóban hajnalban (3, 4 óra körül), akkor nem szoktam etetni, hanem megvárom míg visszaalszik és ugyanúgy reggel eszik, mint máskor. Ő még tápszeres, fél 6, 6 körül eszik először.

2012. dec. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, alváshoz még kell a cumi, azt most fogom tőle elvenni, ha vége az Ünnepeknek, és nyugi lesz :)
2012. dec. 14. 21:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam 3 éves, ugyan nem tápszert, hanem tejet kap, de szépen kelünk pici kora óta fél 6-kor:-( Csak annyi a különbség, hogy már nem alszik vissza:-(((
2012. dec. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2 éves és még mindig kel éjszaka és tejet követel. :) Van, hogy 2-kor, van amikor 4-kor, a legjobb eset is a 6 óra. Ha nem adok, akkor nagyon sír. Ha adok, mind megissza. Pedig napközben jól eszik.

Pár napja, két éjjel is egymás után 2-kor ébredt és kérte a tejet. Nem adtam, csak összebújtunk, sírt, aztán elaludt és aludt 8-ig, mind a két nap. Aztán a következő éjjel 4-kor ébredt és nem volt jó az összebújás, addig sírt, míg végül kapott tejet.

Szóval ez az éjszakai evészet nálunk is borzalmas.

6 előtt nem szoktam tejet adni, csak, ha minden kötél szakad.

A fiamnak már hónapok óta kint van az összes foga. Azt hittem, hogy mostanra végre alszunk éjjel. :(

egyébként így, hogy hajnalban megissza a tejet, általában fél 9-ig alszik.

2012. dec. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 13 hónapos, este 7-8 között már alszik, hajnal 4-6 között kell és megkapja a tápszerét, és alszik még 7-8-ig. pont én is ezt kérdeztem a védőnőt, hogy nem baj-e, hogy adom neki azt mondta nyugodtan adhatom, mert korán fekszik, és a hajnalt már vehetem reggelnek. Nem tudom a te fiad mikor fekszik, de ha ő is korán akkor szerintem nem gond. Nekem nem okoz ez problémát, és kivárom amíg ő nem kéri, mert szerintem el fogja hagyni.
2012. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!