Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam le a babám...

Hogyan szoktassam le a babám a cicin elalvásról?

Figyelt kérdés
3 Hónapos a babám és este általában mellettem alszik és cicin alszik el tudom nem jó ötlet volt rászoktatni de császáros sebbel könnyebb volt, de most már nappal is csak cicin alszik és amint leveszem cicről felébred ezen is szeretnék változtatni. Tapasztalt anyukák tanácsát kérném!

2013. máj. 10. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Cumit adtam neki, elringattam.
2013. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
EGy 3 hónapos babát még tuti nem próbálnék leszoktatni a cicin alvásról...
2013. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod leszoktatni? Olyan pici még! Ha nincs másik gyereked, aki szintén igényt tart rád akkor ez a legkényelmesebb altatási mód, közben Te is pihensz, és csak akkor vedd ki a szájából, ha már jó mélyen bealudt.

Saját tapasztalat: az első gyerekem 1 éves koráig csak cicin aludt el napközben és este is, aztán magától leszokott róla. Egyszer csak nem aludt el rajta. A második 9 hónaposan szokott le arról, hogy napközben így aludjon el, igaz vele már nem is értem rá arra, hogy fél órákat feküdjek mellette. Utána pár hónapig a babakocsis ringatást igényelte, most napközben már az ágyában alszik el úgy, hogy fogom a kezét, este pedig még cicin, de éjjel is visszaalszik már nélküle. 13 hónapos. Ne aggódj, a Te babád sem fog így maradni örökre! :)

2013. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
az enyém 6 hónapos,és eszemben sincs leszoktatni róla.Miért is tenném?
2013. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én azért szeretném leszoktatni mert már a mellbimbóim kivannak éjszaka még hadján de napközben nem tudok fele addig feküdni cicivel a szájában míg aludni szeretne akár 2-3 órát
2013. máj. 11. 08:46
 6/12 A kérdező kommentje:

Azért szeretném leszoktatni mert a mellbimbóim nem bírják már érintésre is fáj, éjszaka még oké, de napközben nem tudok akár 2-3 órát cicivel a szájában feküdni míg aludni akar.

De köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

2013. máj. 11. 08:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Ugyan különösebben nem vagyok tapasztalt anyuka, de az én babám is cicifüggő, így nekem meg kellett találnom a túlélési praktikákat. Nem lehet, hogy túl korán próbálsz kicsússzanni mellőle? Mikor a babák elalszanak, akkor még 20 percig felületes alvási szakaszban vannak, amikor könnyen felébrednek, és csak újabb 20 perc után jutnak el a kb. 40 perces mélyalvási szakaszba, amikor is már simán el lehet szökni, sőt, átrakni a kiságyba is akár, tuti nem ébred fel :) Csak figyelni kell a jeleket, mikor alszik már mélyen (nincs szemmozgás és grimaszolás, halk lélegzet stb.), esetleg nézni az órát. Én nappal és éjszakai is így csinálom, gond csak akkor van,amikor felébrednek a könnyű alvásban, és ilyenkor újabb 20 percet várni zsibbadó tagokkal... :)
2013. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nekem is cicin alszik el és tökre örülök neki eszem ágába sincs cumit a szájába dugni vagy ringatni

3 honapos csemete

2013. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne szoktasd le! Neki te vagy a minden, maga a természetes morfium, az élő biztonsági ülés és a világ mindentudója. Az enyém is cicin aludt el, sokszor elég hamar engedett egy kicsit a vákumon és akkor próbálgattam szép lassan, hogy kicsusszanjon. Ha sikerült, vártam még öt percet, felnyaláboltam, ment a kiságyba, szájába cumi, ami vagy benne maradt, vagy kiesett azonnal, vagy be se lehetett tenni. Most már csak ringatni kell egy kicsit, amikor ágyat ér, cumi be, anya ki a szobából. Most próbálom azt, hogy ne kelljen a cumi hanem elég legyen a ringatás. 9 hónapos.
2013. máj. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Ez aranyos:


[link]

2013. jún. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!