Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves kisfiút, hogyan szoktas...

Djudit kérdése:

2 éves kisfiút, hogyan szoktassak önálló elalvásra kíméletesen?

Figyelt kérdés
Kisfiam úgy alszik el, hogy fogja a kezem. Szeretném, ha önállóan is el tudna aludni, de nem szeretném, ha sírva aludna el. Nem az a bajom ezzel, hogy nem szeretem fogni a kis kezét, imádom, de sajnos este képes 1 órát is így feküdni, nem aludni, ami miatt már este semmire nincs időm :(Ötletek, trükkök?

2013. júl. 14. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:

én anno úgy csináltam h megszabtam h mennyi időt fogom a kezét

30perc

20perc

10perc

5perc

3perc

majd kapott egy puszit és jó éjt

minden héten egyre kevesebbet fogtam a kezét amíg le nem mentem 3 percre utána való héten már csak ölelés puszi és jó éjt volt

még forgolódott majd elaludt csendben

2013. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy kozbekerdezek de ez engem is nagyon erdekel, mert ha en elengedem annyira sir hogy hanyasig is fajulna ha hagynam. Siman belement, hogy elengedted a kezet?
2013. júl. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy megy az elalvás, hogy hozzá kell bújnom. De ha csak felülök mellette, már ül ő is fel. Én nem látok esélyt arra, hogy az én gyerkőcöm mostanában egyedül is elalszik. Pedig szalad a ház is, mert későn alszik el. De addig is élvezem, hogy a hajamba szuszog. Ha kipróbálod ezt a perces módszert, írd meg sikerrel jártál-e.

Bocs, hogy nem segítettem, de tudd, sokan vagyunk így. Ismerőseim mind gyerekkel alszanak el, aztán kiosonnak.

2013. júl. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Várok még egy kicsit a próbálkozással, mert most jönnek a fogai, utána szeretném elhagyni vagy a cumit vagy a kezemet. :) Az is kérdés, melyiket előbb :)

Tegnap a nagymamája altatta, és elfelejtettem neki mondani, hogy fogni "kell" a kezét, és így ő nem fogta, csak egy ideig, majd a kisfiam kézfogás nélkül elaludt :) Úgyhogy van remény, beszámolok majd!

2013. júl. 21. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam elvileg anyukám úgy csinálta, hogy "egyezséget kötött velem": (bár gondolom , hogy akkor talán én már nagyobb lehettem?). Nekem kellett fognom az Ő kezét, és egy idő után elaludtam ugye, és elengedtem., anyum pedig ment a dolgára :)
2013. júl. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!