Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam rá a 3...

Hogyan szoktassam rá a 3 hónapos babám hogy el tudjon aludni este ha leteszem mondjuk a kiságyába? Ki hogyan altat? A rendszer megvan, de valami mégsem jó

Figyelt kérdés
egyszerűen esze ágában nincs elaludni, kész vagyok már teljesen, semmit nem tudok csinálni tőle. csak akkor és addig hajlandó aludni ha ringatom, este ha fekszem mellette. a sírást nem hagyja abba, bár nem hagyom órákig bőgni, de mindig ő nyer... nem leosztást várok, hanem válaszokat.
2013. dec. 5. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Szóval elalszik nálad, de miután leteszed felriad? Mert akkor hasfájásra gyanakodnék, vagy nem is tudom, de valamiért felébred, tehát valami bántja.

Ha az a gond, hogy nem magától alszik el, hanem ringatni kell, akkor meg próbáld azt, hogy elringatod, és leteszed és épp egy picit megbolygatod csak annyira, hogy éppen megébredjen és agyből visszaaludjon. Ha ez már megy, akkor egyre jobban megbolygatni, majd jöhet az is, hogy még ébren van, amikor beteszed, de már be van punnyadva. Az utolsó lépés pedig az, hogy szeretgeted, ringatod, énekelsz, és még éber állapotban beteszed, amjd leülsz mellé a földre és megvárod, hgy elaludjon. Ezután jöhet az, hogy kimész mielőtt elaludna, majd idővel megszokja azt is, hogy már nem is ülsz mellette. A nagynál ezt használtam, és bevált, a kicsinél viszont nem tudtam, mert annyira hasfájós volt, hogy sokáig ölben aludt egész éjjel...

2013. dec. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igazából kinyitja a szemét, "szétnéz" lehet látni rajta :-) és ha rájön hogy le van téve akkor elkezd üvölteni... ebből gondolom hogy nem a hasa...
2013. dec. 5. 21:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy altatni, hogy eleve az ágyában van, mert kézből ágyba kerüléskor felébred, mikor lerakod. Nálunk az ágyunk mellett van a kiságy, ott alszik ő, és onnan rámlát. Majd ha nagyobb lesz, akkor kerül külön szobába. Ez így bevált. Leteszem, lát minket, úgy alszik el, és sosem sír.
2013. dec. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
aludj vele!
2013. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 hónapos a babám, nekünk meg napközben nem alszik. Volt olyan nap amikor este fél 10-kor aludt el, de akkor már szó szerint kidöntötte a fáradtság. Sokszor mikor megetetem (fekve szoptatok) ha bealszik otthagyom az àgyban, később ha már eltelt fél-egy óra át tudom rakni a kiságyába úgy hogy nem ébred meg. Volt olyan időszak is hogy elaludt a kezembe, ha az ágyba baraktam a hátára azonnal felkelt, aztán megpróbáltam a hasára fektetni úgy aludt mint a bunda :)
2013. dec. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Az első babás anyukák többsége ezzel a problémával sokszor találkozott. Hidd el, nem ő nyert. Csak a közelségedet akarja. Érzi, hogy fáradt vagy, bizonytalan, és emiatt nyűgösebb. Vedd magad mellé! Nem lehet elrontani. Azért sír, mert azt szeretné mondani, hogy az anyukája közelségét szeretné!

Kedves kérdező, sajnos nem kapunk megfelelő felvilágosítást arról, hogy egy csecsemő hogyan "működik". Rossz tanáccsal lát el sokszor a védőnő, a családunk, barátok, kismamák... Az én kislányom is nagyon sokat volt kézben. Órákat járkáltunk fele, ringatóztunk, rugóztunk (esetleg gimnasztika, vagy fitness labda segíthet- ezt mi sajnos kihagytuk), valaki a speciális babahintára esküszik. De fontos, ha a közelség nyugtatja meg, akkor ezt nem szabad megvonni tőle, mert akkor félni, szorongani fog, és ki akar rosszat a gyermekének...

2013. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van! imádom ölelgetni és bújni meg minden, de van 2 testvére és nekik is kellene anya. a nagyfiam elsős és tanulgatok vele ha a kicsi hagyja. félig tudatosan vállaltuk a kicsit. azért félig, mert nem most hanem kb 3 éve szerettük volna... az iskola miatt most nem túl szerencsés... de 3 év próbálkozás után teljesen váratlanul jött és persze örülünk neki - mielőtt bárki megkérdőjelezné hogy miért vállaltuk :-) Meg "el is voltam kényeztetve" mert a középső fiam este megetettem, letettem a kiságyba és aludt reggelig és ez így volt egy hetes korától :-)most délután ringatok és addig tanulunk, este bújunk, ha elaludt akkor bujok a nagyokhoz... kicsit fárasztó, de beválni látszik :-) kitartást mindenkinek aki hasonló cipőben jár :-)
2013. dec. 7. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!