Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudnám visszaaltatni,...

Hogyan tudnám visszaaltatni, és reggelig (fél7,7ig) kihúzni valahogy anélkül hogy megetessem?

Figyelt kérdés
Hajnalban egyre korábban ébred 10 hós babám (fél 5nél tartunk), és általában esze ágában sncs visszaaludni, sír. Ha megetetem, alszik, viszont rengeteget eszik így is, és elég nagy ütemben gyarapszik. Van hogy napi hat étkezés jön ki, mind nem kis adag (2-2,5 dl). Teát-vizet nem issza meg. 2300 gr-mal született és most több mint 10 kg.
2014. jan. 14. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mikor alszik el este?
2014. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
9kor eszik utoljára 240 ml jóéjt tápszert
2014. jan. 14. 18:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Előtte eszik kenyeret, vagy főzeléket?

Ilyen korban a táp, már lehet csak innivaló, a vacsi után, lehet kevés neki csak a táp!

Nekem 10-kor alszik el, 4-kor kel enni, a vissza alszik 6-ig.

2014. jan. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért kel fel hajnalban/éjjel, mert napközben nem eszik eleget.

10 hónaposan már 2 főétkezés (főzelék, husival) ebédre és vacsorára, gyümölcs/tejpép a köztes étkezésekre (tízórai, uzsonna). Reggel még lehet, hogy elég a tápszer.


Próbáld azt, hogy főzeléket vacsorázik fürdés előtt, és utána lefekvés előtt kaphat még egy kis tápszert.


A főzelékekben már nincs olyan sok kalória, de jobban eltelíti a pocakját.

2014. jan. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem elég sokat eszik, mint írtam, és hízik is rendesen, többet, mint amennyit "kellene". Reggelre kap 240 ml tápszert, délelőtt gabona gyümölccsel, vagy joghurttal-túróval (200-230 ml), e béd húsos főzelék, uez a mennyiség, majd vacsorára fél7 gabonapép, tejpép, elalváskor tápszer. Ezen kívül van hogy kell adnom még vmit napközben meret a 4 óránti evést is alig bírja ki. A gyümölcs is úgy megy h a fele legalább gabonapehely. Ezért nem értem hogy lehet ilyen korán éhes.
2014. jan. 14. 19:28
 6/11 anonim ***** válasza:
De ha úgy alszik jól és tovább ha adsz neki enni miért vonnád meg tőle!Hát had egyen már az a szerencsétlen gyerek annyit amennyit akar amennyi jól esik neki!Ha meg hízik netán picit ducibb az átlagtól ne aggódj nem marad ez mindíg így!ha majd fut rohan szalad lefogja mozogni!
2014. jan. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Reggel táp.

tízóraira adj neki vajas kenyeret, vagy májkremes, vajkrémes kenyeret, kalácsot, joghurtot gabona nelkül.

ebéd főzelék.

Az én fiam is ugyan így eszik.

Azért déltől este hétig kell neki valami, ne csodálkozz hogy 4 körül éhes, az az uzsonna! Gyümölcs, de gabona nélkül.

Vacsi fürdés előtt, tejpép

Fürdés után, elalvás előtt tápszer.

2014. jan. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10 hónapos babánál a 10kg nem olyan extrém sok. A kicsi lányom 8 hónaposan volt 10 kiló, egy évesen 11, most lesz két éves és 12.2 kg, tehát megállt a gyarapodás. Ő másfél éves koráig éjjel még kétszer szopott, most hajnalban egyszer, utána alszunk tovább 8-ig, fél 9-ig. A helyedben én nem problémáznék rajta, megetetném és aludnék vele tovább. Az éhség nagy úr, a nyugalmunk érdekében behódolnék előtte.
2014. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. A helyzet h a doki mondta h már nem kellene hatszor ennie,főleg a gyarapodás üteme miatt, és ha hajnalban már begurítja az első étkezést akkor nehéz kihúzni napközben.
2014. jan. 15. 09:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, ha a doki mondta.....

A doki azt mondja, amit évekkel, évtizedekkel ezelőtt megtanult az egyetemen "átlagos" babákra vonatkoztatva. De a te babád nem átlagos, ahogy az enyém sem és másé sem. Betegség esetén érdemes hallgatni az orvosokra, etetés témában én a babám igényeit próbálom kielégíteni és nem a gyerekorvosunkét.

2014. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!