Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 20 hónapos gyereknek érdemes...

20 hónapos gyereknek érdemes elkezdeni az esti mesét? Mindenki szokott neki olvasni este lefekvéskor?

Figyelt kérdés
2014. jan. 29. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Már 1,5 évesen olvastunk nekik rövid meséket.
2014. jan. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Én 6 hetes kora óta olvasok - előbb a hangomat kellett, hogy hallja csak, ezért mindegy volt, mit, fél éves kora körül kezdte érdekelni is, akkor jöttek a Boribonok; aztán 1 éves kora után esténként inkább kép nélküli meséket olvastam (napközben rengeteg képeskönyvet néztünk együtt, akár főzés, vasalás közben is, ha másképp nem jutott rá idő). Most 2 éves, összetett mondatokban beszél, múlt-jelen-jövő időt nemcsak ért, hanem használ is, a számolás 20ig régóta megy, de a 3-as "számfogalma kialakult"; a betűk fél éve érdeklik (külön-külön nagyon sokat felismer). Nem gondolom, hogy csak ezért, mert nyilván kellett hozzá öröklött dolog is, meg természet is; de ez is segíthetett valamennyit.

Volt pár hét, amikor kimaradt - magától nem szólt, én meg örültem, hogy lefekszik; de inkább visszahoztam ezt a szokást - kistesó májusban érkezik, neki már természetes lesz...


Nyilván lehet napközben is helyettesíteni ezeket, csak a könyv-szeretetet akartam időben átadni ;)

2014. jan. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb féléves kora óta olvasok, előtte csak mondtam, mesét, verset, meg ami aznap történt, 2éves lesz, egy szót se mond, de mindent ért, viszonyszavakat, szineket, stb. Mutatja a betűs részt, hogy azt olvassam.
2014. jan. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Meg lehet próbálni, aztán vagy tetszik neki, vagy nem. Ha nem, akkor kicsit hanyagoljátok.

Mi 2 éves kora óta olvasunk a nagyobbiknak mesét, előtte is próbálkoztunk párszor, de nem érdekelte. A kicsi ebbe született bele, ő 1 éves kora táján már aktívan figyelt, mostanában viszont, hogy hamarosan ő is betölti a kettőt, nem érdekli annyira, mese közben elrohangál, mással játszik. Nem baj, ez most egy ilyen időszak.

2014. jan. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én kb. 1 éves korban kezdtem az esti mesét a gyerekeknél. Először annyi volt, hogy egy kb. 5-6 oldalas képes könyvet megnézegettünk, aztán jöttek a kis rövid mondókás könyvek, majd az egyre hosszabb mesék. Most, hogy már három gyerek van, sajnos nem minden este jut rá idő, mert előfordul így is elég késő mire mindegyiket sikerül ágyba tenni, de a cél még mindig az, hogy minden este olvassunk.
2014. jan. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
20 hónapos lesz a fiam, ő este megfürdik, felöltözik, az apjával megissza a tejet, berakja az ágyába és már fordul is be aludni. Így nálunk nyilván nincs esti mese, mert én a kialakult és jól bevált rendszert nem fogom felborítani, csak hogy mesét halljon este. Egyébként még nem is érdekli, nappal próbáltuk már, de őt az aktív elfoglaltságok jobban érdeklik. Én nem problémázok ezen, majd később, ha érdekli, mesélünk.
2014. jan. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rendszeresen olvasok neki meg a párom. Minden este. Nálunk elsőnek fúrdés előtt olvastam majd amikor elhagyta a lányom az esti szoptatást akkor váltottunk a lefekvés előtti olvasásra.
2014. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Gyereke válogatja..a mi kislányunk 21 hónapos,hiába is próbáltuk,otthagy,inkább hordozgatja a játékait,nézegeti a képeket,a történetek még nem kötik le,esetleg a nagyon rövidek,de az első lányom már 1 éves kora után érdeklődve figyelt..
2014. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálni érdemes.

Amikor a 6 évesnek olvasom az esti mesét, akkor a 20 hónapos kint rohangál a nappaliban, mint az őrült, mert tudja, hogy mindjárt fekvés. :)

Nem tudom, neki mikor olvasok majd...

2014. jan. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A 9 éves fiamnak olvasok mesét, a 23 hónapos kislányom ezalatt ugrál rajtunk, húzgálja a könyvet, vagy a nappaliban randalírozik az apjával. Mikor a nagyot lefektetjük akkor a kicsivel beszélgetek a nap eseményeiről. A mese még nem köti le egyáltalán, de a beszélgetést nagyon szereti. Mi ezzel zárjuk a napot.
2014. jan. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!