Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van egy 20 hónapos kisfiam....

Van egy 20 hónapos kisfiam. Szerintem ez nem normális, hogy ennyit küzd az elalvással. Azt is csak meg kéne csinálnom de igy nem tudom. Mit csináljak, hogy aludjon végre?

Figyelt kérdés
Az esti altatási ceremóniánk.17:30 vacsi először 19:00 vacsi2x 19:30 fürcsi 20:00 mese villanyoltás altatódal 2x,3x. Közben cicizés. És nincs olyan isten, hogy 22:00 előtt elaludjon pedig olyan fáradt már nyolckor, hogy a hiszti hátán hiszti. A deles altatásról ne is beszéljek.11:30 és 12:00 ebéd ezt a fáradságához igazítom. Utána mese redőny le altatódal cici. Olyan fáradt, hogy nem lát ki a hisztiből. De el nem alszik 1 órán belül. Ha el is alszik félóra múlva fönt visít. Ha felveszem akkor még alszik 2 órát. A gondom az, hogy nem csak anyuka volnék hanem háziasszony is.
2014. febr. 1. 15:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Miért vacsorázik két felvonásban?


2. Miért nem fekteted később? Lehet, hogy nyolckor és délben még nem fáradt, és nem a fáradtságtól nyűgös, hanem unatkozik pl. Szervezzetek délutánra programot, játszóház, barátnők, séta, akármi, 8 körül vacsizzon, fürdesd, és utána aludjon.


3. Csináld mellette a házimunkát, mert ha altatás közben te azon pörögsz, hogy rég mosogatnod vagy főznöd kéne, akkor ő baromira érzi a frusztráltságod.

2014. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

Hát pedig anyuka vagy, nem háziasszony.

Nem vár meg a házimunka? Ha akarsz, találsz rá módot, hogy máskor csináld meg. Egy 20 hónapost simán be lehet vonni a takarításba pl.


Érzi rajtad a feszültséget, azért nem alszik. Eléggé lefárad délelőtt és délután? Az is lehet, hogy túl későn teszed le aludni, túlpörgeti magát és azért sír.

2014. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen korú a fiam.

Én azt vettem észre, hogy este elkezdte zavarni, ha az előszobába ég a villany, vagy a másik szobába megy a tv. Ezt ki szokta kapcsolni :)

Illetve szereti , ha mi is alszunk, nemcsak ő. Szerintem attól fél, nehogy lemaradjon valamiről :) látja, hogy mi még fent vagyunk , neki meg már vége a napnak, szeretne továbbra is köztünk lenni.

Mondjuk ritkán van ilyen, de szokott néha. MOstanában szépen elalszik de úgy hogy mellette fekszem, aztán átteszem a kiságyába.

2014. febr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
Gyerekkel együtt főzz, takaríts. Nekem most 22 hónapos a fiam, ugyanaz volt mint nálatok. A nappali alvást kb. 20 hónaposan elhagyta, viszont este nyolckor megy fürödni, fél kilenc felé már alszik, és éjjel alszik 12 órán át. Nagyon ritka amikor nap közben is alszik, de azt sem erőltetjük neki. A gond az ha nap közben alszik akkor éjfélig fent van, akkor is ha 2 órát és akkor is ha 10 percet alszik. Próbáld azt elérni, hogy nap közben ne aludjon, ne fektesd le, házimunkát meg csináljátok együtt.
2014. febr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Fektesd kesobb. Nalam mindig ez oldotta meg a gorcsolest. Pl 2 honapja leszokott a deli alvasrol. Este 6tol reggel 8ig aludt. Utanna egy honap mulva elkezdett gorcsolni hogy nem alszik 6kor..hulla faradt volt de nem tudott elaludni..kihuztam meg egy orat lefekudt az agyba es 2 perc mulva elaludt..ha jo idoben teszed le hamar elalszik..ha meg ugyse alszik el 10elott este minek gorcsolsz vele..jatszatok inkabb kicsit meg..halvany fenynel..valami kirakosat..vagy nezegessetek konyvet..vagy barmit ami nem felporgeti hanem lenyugtatja. Fiam puzzle-ozni szokott.

delbe is huzd ki egy fel oraval kesobbre a fektetest.

2014. febr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azért eszik két felvonásban mert 5 falatnál többet egyszerre nem eszik meg.
2014. febr. 2. 07:39
 7/17 A kérdező kommentje:
Elégé lefárad és "segít" a takarításban. A fáradságtól van amikor esik kell. Én híve vagyok a napirendnek. Nekünk még szükségünk van a deles alvásra. Főzéssel vannak gondjaink. Ha kijön velem a konyhába főzni akkor hol a gáztűzhellyel játszana, vagy a mosógépet tekergeti, vagy a fűszereket dobálja szét. Akkor nem tudom lekötni eléggé. Vasalni sem szerencsés mellette a vasaló deszka alatt játszana. Meg a vasalóval.
2014. febr. 2. 07:47
 8/17 anonim ***** válasza:
szia!én előx is azt javasolnám,hogy tanítsd meg neki az önálló elalvást...nekem most múlt egy éves a kislányom...fél éves koráig kézben,zenére altattuk,köztünk aludt..ha letettük,akkor egyből felébredt...volt 2 óra hossza is sokszor,mire le mertük tenni...kicsit utána olvastam a dolgoknak,hogy hogyan lehetne kiságyba szoktatni meg hogy magától elaludjon...apuka nem lelkesedett az ötletért,de kaptam 2 hetet,hogy véghez vigyem a "tervem"...addig ő minden nap,ha altatás idő volt,kiment a házból,mert nem bírta hallgatni,hogy sír a csöpp lányka...hozzáteszem 5 nap kellett és megszokta az önálló elalvást a kiságyban...a "trükk" lényege,hogy ne büntinek fogja fel a kiságyat és az önálló elalvást...a folyamat annyiból állt,hogy mikor álmos volt letettem a kiságyba...persze,hogy sírt meg nem akart aludni,mivel nem kézben volt...ha sírt,mindig felvettem ,megnyugtattam és még ébrenléti állapotában vissza is tettem...első 2 napban alvásonként kb 10-15x kellett fel venni és letenni,de 3-4 napra már csak kb 3x kellett ezt tennem,de volt,hogy napi egy-egy alkalommal elaludt magától...hozzáteszem,sosem hagytam sírni..mindig felvettem és megvigasztaltam...erre is értem azt,hogy úgy kell csinálni,hogy ne büntinek fogja fel az alvást...5 nap már délelőtt,délután és este is magától aludt el...mostanában fogzik,ilyenkor igényli,hogy mellette legyen valaki elalváskor...olyan meg puszilgatom és mondom neki,hogy anya is lefekszik csicsikálni...lefekszem a mellette lévő ágyhoz és úgy csinálok,mintha aludnék...pár percig még motyózik a nyünyü kendőjével,de aztán hasra fordul és elalszik,én pedig kiszökök...mióta ezt bevezettük,sokkal könnyebb az életünk...tudom,hogy ha le teszem aludni,5 percen belül elalszik és már mehetek is csinálni a dolgom...apuka is belátta,hogy sokkal jobb így,mert éjszaka akkoriban még kelt is egyszer éjszaka és etetés után nem tudott magától vissza aludni...most már igen!jah és még annyit,hogy mióta magától alszik el,azóta sokkal nagyobbakat is alszik...régen aludt napi 5x fél órát,most meg napi 2x 2 órát!napirendünk: 7kor kel,fél 8kor reggeli,fél 12kor ebéd,aztán 12-13:30ig alvás,3kor uzsi,este negyed7kor fürcsi,háromnegyed7kor vazsi,7kor alvás....hajnal 4kor teázik kicsit,de amúgy átalussza az éjszakát!remélem tudtam segíteni...
2014. febr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
utolsó mi is így csináltuk nekünk anyukáknak nehezebb kibírni azt a pár nap sírást, de nálunk pl. 3 nap volt és kb. 5 perc sírás aztán csönd és alvás. Most beteszem az ágyába mondom neki hogy alszanak a játékai jó pihenést (déli alvásnál) este pedig mutatom neki milyen sötét van kint (le van húzva a redőny) és mindenki alszik Apa és megy Anya is ezzel kimegyek a szobából és beljebb húzom az ajtót. Most már sírás sincs alszik egyből és kipihenten kel. Sokat vagyunk kint levegőn mindegy milyen idő van nekik kell a friss levegő utána jót eszik és alszik!18 hónapos kisfiú Anyukája
2014. febr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 xStefix ***** válasza:
100%

Amíg szopival alszik el a gyerkőc (ami normális), addig szerintem felesleges alvástréningezni vele. És úgy is olvasom, hogy a Kérdezőnek nem az önálló (nem) elalvással van gondja, hanem azzal, hogy sokáig tart, amíg a gyerkőc egyáltalán elalszik.


Ha ennyire ragaszkodsz a napirendhez, akkor azt ésszerűsítsd, mert szerintem sem jó, ha 2x vacsorázik egy ekkora gyerkőc. (Enyém is ennyi idős.) Amelyik étkezés az 5 falat, azt hagyd el és tedd a kiadós vacsorát akkorra, amikor már többet fog enni. Ha kell, told el az uzsonnáját, hogy ne kelljen "időn kívül" etetni. (Bár megjegyzem, az én fiam is szokott nassolni napközben, de ez nem veszi el az étvágyát.:)

Esetleg nem olyat eszik, ami éppen felpörgeti..? A nagyon szénhidrátdús ételek okozhatnak ilyet.

Az esti rutin nem hosszú egy kicsit? Mese, altatódal, szopi... Lehet, hogy valamelyiket el kéne hagyni talán.. ?

De az is lehet, hogy a fürdéstől felélénkül, vannak ilyen gyerekek. Ha így látod, próbálj több időt tenni a fürdés és az alvás közé.

A hiszti tényleg utalhat túlfáradásra, de akkor meg főleg át kéne gondolnod, mit mikor csinálsz vele és korábbra tenni az egész esti cécót. Lehet, hogy ő olyan gyerek, akit már az első jelekre aludni kell vinni, nem csak akkor, amikor már komolyan álmos.

2014. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!