Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Azok a szülők, ahol a 4-6...

Azok a szülők, ahol a 4-6 éves gyerekek még jönnek-mennek éjszakánként hibásnak érzik abban magukat, hogy a gyerekük nem "tanult" meg egyedül, nyugodtan aludni?

Figyelt kérdés
Szerintetek elrontottátok valahol? Túl sokszor rohangáltatok be éjszakánként nyugtatgatni,vagy hagytátok magatok mellé bújni az éjszaka közepén rendszeresen?
2014. febr. 3. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem a gyerek jön-megy éjszaka, hanem engem hív be magához. Nem érzem magam hibásnak, mit kellett volna vele csinálnom? Én is voltam gyerek, én is áthívtam a szüleimet, ha féltem egyedül, belegondolni is rossz, mit érezhet egy kisgyerek, ha rácsukják az ajtót éjszaka, és nem mennek be hozzá, akárhogy sír.

Igaz, mi - a férjemmel egyetértésben - igazából nem nagyon értjük, miért van az egész téma körül ekkora hűhó csapva. A lényeg, hogy aludjon az egész család, hogy hol, az már másodlagos. Soha nem volt probléma ebből.

2014. febr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Három gyerekem van. Mindhárom iskolás kora kezdetén szokott le az esti kijárkálásról. Ma már csak jó éjszakát kívánok neki, és másnap reggel találkozunk. Csak idő és érettség, és nem nevelés kérdése
2014. febr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hibásnak érzem magam, hanem büszke vagyok, hogy a gyerekem jelzéseit figyeltem csecsemő kora óta, nem próbáltam drasztikusan fellépni az éjszakai ébredések ellen.Sokáig szopizott éjszaka, velünk aludt 2 éves koráig, amikor saját szobáját büszkén birtokba vette, kb5-6 éves koráig 7 éjszakából 6-ban biztosan megjelent a takarójával, és minden további nélkül bebújhatott közénk.


És, hogy miért? Szerencsére engem és a férjemet is hasonlóan neveltek, mindketten szeretettel gondolunk vissza kicsi korunkra, mikor rossz álomból ébredve, vagy csak éjszaka felriadva odabújhattunk a szüleinkhez. Mindketten érezzük, hogy ez nem vált kárunkra, sőt, és ebben a szellemben neveljük a gyerekeinket is.

2014. febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-assal egyetértek, ott a pont
2014. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 xStefix ***** válasza:
53%

Katalinhoz hasonlóan vagyunk mi is. :)

Mivel a 6 évesem SNI-s, pláne nem fogom megtenni, hogy elmegyek a jelzései, igényei mellett...

De a 20 hónapos egészséges fiunkat is így neveljük, és köszönjük, jól vagyunk így is, nekünk megfelel. :)


Alvástréning kontra:

Dr. William Sears: Éjszakai gondoskodás

Margot Sunderland: Okosan nevelni tudni kell

Én ezekből merítek kitartást és ötletet.

2014. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy velem együtt mások is egyet értenek azzal,hogy nem lehet cserbenhagyni,ha szólít,vagy rosszat álmodott.Köszi a válaszokat!
2014. febr. 4. 16:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk spontán magától megtanult magától elaludni, napról-napra ügyesebb volt. Mellettem aludt, addig ahányszor felkelt szopizhatott. Egyszer csak azt vettem észre hogy nem kell neki a segítség.
2014. febr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:
Mi is kb. itt tartunk most. 20 hónaposan. Hosszú volt eddig az út, eléggé kifáradtam, de szerintem megérte. Örülök, hogy így alakult, ezt is szerettem volna. :)
2014. febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem a szülő hibája, hanem ilyen a ygerek. ui. én mindkét gyerekemmel együtt aludtam, kb 2 éves korig, ezerszer felkeltek, fogzottak stb, nem volt nekem arra energiám, se szívem, hogy máshogy csináljam. ennek ellenére, mindkettő átalussza az éjjelt (5 és 2,5 évesek). azt figyeltem meg, hogy ahogy lement náluk a fogzás, megszűnt az ébredés. pedig bizony volt, hogy 20 percenként cicire kéretőztek hosszú hónapokig. de mégis leszoktak róla. sehogy se kellett őket arra szoktatnom, hogy átaludják az éjjelt. csak akor ébrednek, ha betegek, de akkor ki nem. tehát, ha valakinél ez később múlik el, az nem a szülő hibája.
2014. febr. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:
Egyetértek! :)
2014. febr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!