Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szólnátok a felettetek lakókna...

Szólnátok a felettetek lakóknak vagy ez még belefér a társasházi együttéléssel járó kellemetlenségekbe?

Figyelt kérdés
Felettünk egy házaspár lakik az 5 éves kisfiúkkal. Minden este ugyanaz a program. Kb. háromnegyed 11-kor kezdődik a lefekvés, mert akkor húzzák ki az ágyaikat és addig fel-le futkozik a kisfiú a lakásban. Ezután elcsendesednek, majd a kisfiú rendszeresen lever, leejt valamit a szobájában (általában az üvegpoharat, amiben éjjelre raknak be neki vizet, hogyha szomjas, igyon). Még ezért sem szólnék, hát kétbalkezes mit tegyen az ember (bár nem értem, hogy miért nem visznek be műanyag poharat, és akkor nem tudna összetörni), de ekkor apuka mindig elkezd állat módjára üvölteni és a lakásban fel le trappolva járkálni. Mindig meg tudjuk, hogy mit vert/ejtett le a fia, mert ordítva elmondja neki, azt is, hogy mennyire hülye idióta, az anyukával pedig azért üvöltözik, mert nem tudta megnevelni a fiát. És ez megy kb. fél órán át. Készen vagyunk. Sajnos nehezen alszik el a fiúnk és arra mindig felriad, amikor a kisgyerek leveri/ejti azt a valamit, ami nem csoda, mert mi is ha alszunk felébredünk rá, ha ébren vagyunk, akkor pedig megijedünk. Nehezen tudjuk visszaaltani főleg, hogy megy a kiabálás is közben. Nem akarunk rossz szomszédi viszonyt, de már kezdenek az idegeinkre menni. Ti szóvá tennétek? Amúgy is rengeteget kiabál az apuka, de nap közben nem érdekel.
2014. febr. 17. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem csak még jobban ordítana az apuka a gyerekkel, hogy még a szomszédokat is zavarja. De minek éjjelre víz?

Szerintem elég lenne éjjel kicsit ha ti is hangosabban nyugtatgatnátok a fiatokat, az felhallatszik, talán észrevenné magát. Nálunk pl. a sima beszédet is hallani éjjel.

2014. febr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
Semmi közöm mások családi életéhez. Azért, mert szólsz nekik, nem fog a gyerek jobban vigyázni és apuka sem fogja vissza magát, ha dühös, csak mert téged zavar. Nem tehetsz mást, mint hogy a sajátoddal foglalkozol, altatod és kész.
2014. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem ők is hallgatják a te síró gyerekedet, el kell tudni viselni a másik baját.
2014. febr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
na,de minden éjjel...én szólnék,kedvesen-udvariasan.megkérdezném,hogy nem zavarja-e a babasirás őket-mert sajnos mindig felébred,amikor a kisfiú valamit leejt.bár az ilyen stilusuaknak nem igazán lehet elmagyarázni-lehet,h még te is kapnál a fejedre-egy próbát megér
2014. febr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekünk is volt ilyen felső szomszédaink, még sokkal rosszabb ha szólsz érte. Én szépen jeleztem a problémát az "úrnak és a hölgynek" ezért szándékosan ránk álltak olyannyira, hogy a gyereket ugráltatták, hallottuk minden egyes szavukat azt is ahogyan biztatták a gyereket a toporzékolásra. De amikor már a fiam se volt képtelen tanulni délutánonként a zaj miatt és éjszaka szándékosan verték a falat, még egyszer megpróbáltam beszélni velük de akkor kb. rá 1 hétre már beszereztek egy kutyát is és annak dobálták a labdát.. Sajnos egyes lakások olyan rosszul vannak kialakítva, megértem én, hogy nekik is megvan a saját maguk magánélete de nem voltak azzal tiszteletben, hogy alattuk lakunk..

Mivel ők szociális alapon kapták a lakást és mi voltunk a tulajdonosok így nekünk kellett lépni előre, mert az önkormányzat nem tett semmit, és bár a rendőrség is csendháborítás miatt jelentette az önkormányzatnak de semmi. Eladtuk 2 éve és elköltöztünk. Így tudtuk megoldani a problémákat. Sajnos ez van, ők védve voltak mi meg elvesztettük a bele fektetett pénzünket.

2014. febr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sajnos egyes epuleteknek nagyon rossz a szigetelese es a zajkoszob is mindenkinel mas.Mi egy uj epitesu tarsashazban lakunk,a szomszedoktol szerencsere csak minimalis mertekben szurodnek at a zajok(pl ha nalunk senki nem mozdul es teljes csend van,akkor talan meghallom a szomszedban siro babat,de beszedet vagy eletvitel szeru cselekmenyeket nem)Az emeletrol semmit nem hallok.

Akkor szolnek,ha atlepne az eletvitelszeru zajkorlatot.Pl ha apuka valoban direkt uvolt,csapkod az ejszaka kozepen nap mint nap.

A zajkuszobrol pedig annyit,hogy nemreg koltozott alberletbe a szomszedba egy par kisbabaval,akik mindent hallani velnek,es napi szinten ejszakai butortologatas zajarol panaszkodnak az emeletrol,amit rajtuk kivul meg senki nem hallott:D Mellesleg a folottuk levo lakas mar 1 eve uresen all:D

2014. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Zsófianyu ***** válasza:

Nem haboznék, szólnék nekik. Nálunk is hason volt, de akkor még nem volt meg a kisfiunk és szerencsére az a család el is költözött, de jöttek újak:


14 hós kisfiúval lakunk egy 6 emeletes téglaház 6. emeletén, de a 7. emeleten lakók rendszeresen zavarnak minket... Igen, ugyanis valaki úgy gondolta, hogy neki abból kó pénze lesz, ha egy nem lakásnak, hanem mosókonyhának épült helységből lakást csinál.

Kisfiam déltől 2-ig alszik napközben, a fenti lakó pedig rendszeresen ekkor találja ki, hogy fúr vagy farag, esetleg dekopír fűrésszel vág valamit!

Az elején szépen szóltam nekik, de néhány hónap után elegem lett és leordítottam a haját e fejéről és a lakás tulaját is felhívtam. Most már csak a tulajt hívom, ha gond van, egyszer majd megelégeli és kirakja őket.

2014. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 piroska és a farkas ***** válasza:
Szerintem ketté kell választani a dolgokat. Úgy értem, kisgyerekkel az ember nyilván toleránsabb, mint egy felnőttel, ha a szomszédságunkban baba van, akkor tudjuk, hogy sírhat, satöbbi, tehát ez a szomszédok részéről kölcsönös türelmet igényel. Az viszont, h a felnőtt hogyan viselkedik, és hogyan tartja-vagy nem tartja tiszteletben a többi lakót, igenis szóvá tehető. Én a helyetekben nem keverném bele a kisfiút, nehogy tényleg még jobban rajta csattanjon, egyszerűen a hangos beszédet/kiabálást kifogásolnám. Esetleg adnék ajándékba egy olcsó, műanyag poharat a gyerkőcnek....)
2014. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 dormino válasza:

Nekünk hasonló helyzetben költözködés lett a vége. Sajnos. De előtte mi is megpróbáltuk szóban rendezni a dolgot. Ki tudja, hátha nem tudják, hogy mennyire áthallatszik minden... Szerintem a határ ott van (mármint hogy mikor szóljunk), ahol már a ti mindennapi életetekre van negatív hatással az egész, mert jogaik nem csak nekik vannak, de nektek is!

Avval teljesen egyetértek, hogy a kiabálás, azaz a felnőttek zavaró viselkedése miatt célszerű szólni. Hátha sikerül... Már csak azért is érdemes megpróbálni, mert manapság költözni nem egyszerű dolog, pláne nem kisgyerekkel. :-(

2014. febr. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na ez az a helyzet, amikor nem költözködni kell, hanem apukát körbeverni, persze csak ha a szép szó után is "emberkedik". Volt egy legendás felső szomszédunk nekünk is, igazi hülye család. Ott a nő még pluszban is gonoszkodott, pl lepedőket kiteregette úgy, hogy az ablakunk feléig lelógott, kutyát a mi lábtörlőnkre pisiltette, tojással dobálózott, és még sorolhatnám. A gyerekeik meg feszt üvöltöztek, rohangáltak. Nekik szóltak a szüleim szépen, áthìvták őket barátkozni is, eredménytelenül. Egysze apukám, aki még a hangját se nagyon szokta felemelni, elkapta a pasast és elagyalta egy kicsikét. Onnantól kezdve tudták, hol a helyük. Sajnos van az a szint, aki nem ért másból... elköltözni hülYye szomszéd miatt és bebukni egy csomó pénzt?! Ilyet is csak itt olvas az ember.
2014. febr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!