Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Lassan 15 hónapos kislányom...

Eszo kérdése:

Lassan 15 hónapos kislányom alvása katasztrófa, mit tegyek?

Figyelt kérdés

van mikor éjjel 1-2-ig nem alszik el..eddig nem volt ilyen kb 2 hete csinálja.volt egy náthásabb időszaka,nehezen, kapott levegőt így nem tudott rendesen szopizni, ezen felhergelte magát.kicsit most is folyik az orra,de ilyen gond most nincs.tegnap este 22:45-kor már!! elaludt,de előtte nap hajnali 1kor,előtte meg 2-kor..már hulla vagyok!!!mi lehet?

olyan mintha fájna a hasa is néha!?vagy a fogai??már van neki 6.

de mikor változik ez már meg!!!!!

eddig 2 átaludt éjszakánk volt még 5 hónapos korában..azóta meg áááááááá...már zombi vagyok...

vkinek vmi ötlete??

bármi!!!!

vmi csodaszer,amitől jobba aludna???


2014. febr. 18. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
citromfű teát próbáltad?bioboltban lehet hapni.esti szopi előtt kis adagokban adhatod neki
2014. febr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azt még nem..gyógyszertárban is kapható?nem tudod..
2014. febr. 18. 14:05
 3/11 anonim ***** válasza:
igen kapható :)
2014. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek sorstárs! :) Mi a Sedatif-PC homeopátiás szert dobtuk be, javított a helyzeten, de még mindig kétszer ébred. Az enyém folyamatosan fogzik, talán ha kinő az összes végre alszunk is..
2014. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

egy időben én is adtam a sedatif-et..de én ne vettem észre nagy javulást.próbáltam viburcolt is..ezenkívül levendulás mindenfélét már..fogzásra már vagy 8 féle kencét..de semmi..

most még a citromfű teát kipróbálom..de nem is tudom mit reméljek!!!


csakháááát azt gondoltam lassan 1,5 éves lesz..és már nem kéne az alvással kínlódni, de úgy néz ki ez jutott :-(

2014. febr. 18. 16:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Javult valamit a helyzet?Hasonló zombi vagyok,csak hogy nekem a nem alvó egy hét múlva 15hónaposom mellett van egy 6hetes kislányom is.A nagyobbik egyszerűen nem alszik el éjfél előtt,és muszály vagyok kivenni a kiságyából mert különben felüvölti a picit.Kiveszem és sétálkörbe körbe a hàzban min.éjfélig és mire elalszik addigra ébred a pici aki ráadásul hasfájós.Szóval se éjjelem se nappalom,sem segítségem.Ha legalább este 10kor elaludna a nagyobbik,tudnék én is aludni 2-3 órát.A tied nappal hányszor alszik,hánykor és mennyit?Bárki ha tud nagyon várom a segítségét.
2014. febr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

részvétem!

megoldás??szerintem nincs...bunkósbot :-)) viccet félretéve nem tudom..nálunk csak romlott a helyzet..pedig hetek óta nem beteg már...de csak sír, hisztizik,nem alszik..ha alszik fél órán,órán belül újra ébred..nyöszörög, forgolódik, sír..ez megy..cicizik, elfordul alszik egy fél órát..mászik mellém ordítva---anyaaa ciciiii...aztán ez meg újra és újra....

nekem is segíthetne vki!!!!

néha már megőrülök!!!!!

vmit ennyire elcsesztem???

elmúlt 15 hónapos

2014. márc. 20. 13:11
 8/11 A kérdező kommentje:
jaaa..sajna a citromfű tea se vált be...
2014. márc. 20. 13:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Segíteni nem tudok, de kitartást kívánok neked. A fiam 3 évesen aludta át először az éjszakát, hogy csak egyszer ébredt. Most 5 éves és még most is felébred egyszer-kétszer inni vagy pisilni. Az első 3 év rémálom volt, mert éjszakánként 5-6 alkalommal ébredt. Orvosilag minden rendben volt, a doki azt mondta Ő egy ilyen gyerek, majd kinövi. Szóval kitartás
2014. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban! Az én 10 hónaposom is nehéz alvó.

Nálunk RENGETEGSZER kel. 5-10-szer simán.

Van úgy, hogy csak alszik majd minden előjel nélkül elkezd üvölteni, egyértelműen a foga zavar be.


Ami nálunk bevált (nem biztos, hogy neked segít, de azért leírom hátha...):

Nekünk is nagyon későn aludt el, ezért tudatosan elkezdtük lenyomni az altatást korábbanra. 7:00-kor ha törik ha szakad fürdetünk. Utána kis játék az ágyban (már nem megyünk ki a szobából) fények lehalkítva. És 7:45-kor altatok, ha álmos a babám, ha nem, akármi történik. Sötét szobában, ugyanazzal az altatódallal, ugyanazzal a módszerrel (kis cici majd ringatás, altatódal majd csak "morgás"). Az első nap még 1 óra volt, utána már csak 30 perc. Most úgy néz ki, hogy 5-10 perc az altatás és még 10 percig a karomban tartom, hogy mélyebben elaludjon. Tehát így alakult ki a korai altatásunk. De ennek ellenére ugyanúgy rengetegszer kelt éjjel.


Aztán én nagyon lebetegedtem ezért muszály voltam átadni az éjszakát a páromnak. Nála is gyakran kel, de nagyon könnyű visszaringatni. Felveszi az ágyból, ringatja pár percig és ennyi, rakja vissza.


Néha megszívja, mert nyűgös és csak kézben marad meg, ilyenkore "összealszanak" az ágyban. De azóta látványosan javul az altatás, ha nincs különösebb fogfájása, akkor már egyre ritkábban kel fel.


Talán segít.

2014. márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!