Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan és mikor szoktassam le...

Kisvirág2223 kérdése:

Hogyan és mikor szoktassam le a cumisüvegen való elalvásról?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves, elalvás mindig úgy működik hogy cumisüvegben 250ml tápszer (tejallergiás, pepti plus tápszert kap) és sokszor nem is iszik belőle max 50 ml-t, de lerakom az ágyába, max 5-10 perc és elalszik. Ez eddig nagyon jól bevált módszer volt, nagyon jól elaludt így és jó alvó is. De jövőre visszamegyek dolgozni és már beszéltem az óvónőkkel is beiratkozunk és szeptemberben elkezdi az ovit. Tudom hogy sok idő van még addig, de hogyan kezdhetném el leszoktatni erről mert oviban már nem lehet ilyesmi... Vagy maradjon még legalább ez meg neki, elég lesz az ovis körülményeket megszokni, legalább itthon legyen meg a régi rend?

2014. márc. 27. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:

én is hasonló cipőben járok, de nálunk bölcsi lesz...

engem azzal bíztattak a gondozók, hogy annyira ki fog fáradni napközben, hogy altatni se kell!


talán az a megoldás, hogy ha eleget eszik-iszik alvás előtt, és tényleg kifárad, akkor csak elég betenni az ágyába és majd elalszik, esetleg addig simogatni (ha nagyon fanatikus vagy, akkor ringathatod is :) ), míg bealszik.


de én is kiváncsi vagyok, hogy másnak hogy sikerült az alvás előtti cumisüvegezést elhagyni...

2014. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem ugyan ez a gondom, most lesz egy éves a fiam, szeptemberben megy bölcsibe... próbálok neki adni enni alvás előtt egy fél órával de nem hajlandó elfogadni, tudja hogy majd úgy is kapja tápszert és azt kivárja...

Nektek sikerült már valamit haladni a dologgal?

Nagyon kíváncsi vagyok bármilyen ötletre!!!

2014. ápr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!