Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikortól kell átaludnia az...

Mikortól kell átaludnia az éjszakát, meddig normális ez? HELP, SOS!

Figyelt kérdés

Fiam 1 éves. Éjszaka 2-3szor kel enni és van hogy forgolódik. 6 hónapig szoptattam, mentem át 2-3 óránként aztán nagyon nehezen ment már :( A párom elkezdett besegíteni, tápszeres lett, éjszaka ő is segít, én kimegyek a tápit megcsinálom, ő megeteti 5 perc alszanak tovább. A nagyágyon alszik velünk, így nem hagyható egyedül.

A másik, hogy fogzik is igaz, tehát volt, hogy felkel 1-kor és 5ig el sem aludt!

Egyedül sajna már nem bírom :( Viszont a párom munkahelyén már észrevették, hogy a párom fáradtabb, és nem tetszik ez nekik....azt mondják egy ekkora gyereknek át kell már aludnia az éjszakát!!


2014. jún. 19. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagymama elvihetné egy délutánra,hogy aludj egy nagyot.Elhiszem hogy fáradt vagy,majdcsak túl lesztek ezen az időszakon:)
2014. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem az h át kellene aludnia, mert a fogzás miatt lehet kínlódás éjszaka, de ennie már nem lenne szabad. Hányszor ezik még most is éjjel??? Az a nagyon nem jó h eszik. Itatni már próbáltad?
2014. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "kell"; tudom, hogy közhely, de tényleg minden baba más. És ezt ne mások - főleg ne idegenek szabják meg...

Van, aki pár hetesen már átalussza az éjszakát, van, aki 4-5 évesen sem. Szomjúság - pisilés - fogzás - rossz álom - vagy csak éppen ő ilyen...

Kislányom 14 hónapos koráig szopott, az utolsó pár hónapban csak este-éjjel-reggel. Ekkor babát vártam ismét - nem akartam éjjel ennyit felkelni ill. éjjel majd 2 gyereket szoptatni (mondjatok önzőnek), szólt a nőgyógyász is... Úgyhogy így hagytuk abba: előbb este meséltem inkább (ez mindig bejött, a legjobb figyelem-elterelés...), majd reggel Maci kávét kapott, ezt is szerette. Éjjel meg mindig megkínáltam vízzel előbb - egy idő után el is fogadta (nappal azt ivott). Mondták, hogy majd rájön, hogy "azért nem érdemes felkelni" - de nagyon sokáig ivott még éjjel 2-3x, aztán csak a cumit kellett visszatenni - már lassan 2,5 éves, ezeket egyedül is meg tudja tenni, de van, hogy így is felébred. Szerencsére pisilni soha nem járt ki, pedig 23 hónaposan éjjelre sem kellett pelus. Ő ilyen. És ez is normális - orvosként (is) mondom. Persze mivel egy szobában alszunk, könnyebb felkelni, ha muszáj...bár sokszor a hangunk is elég volt, arra is tovább aludt...

Remélem, tudtam valamit segíteni - legalább biztatni...

(Az, hogy biológiai szükséglete tényleg nincs egy ekkora gyereknek, hogy éjjel egyen, semmit nem jelent...)

2014. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem az éjszakai evés már nem normális ebben a korban, a többi viszont igen. Talán picit elkeserítelek, de az én lányom 4 éves és még nem alussza át az éjszakát. A párodat viszont valahogy hagyd aludni, ha más nincs, amikor fáradtabb, menjen át ő máshova aludni, hisz neki másnap a munkahelyén kell helyt állnia, nehogy baj legyen ebből. Kitartás!
2014. jún. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez vált be 19 hónap éjszakázás utan. Nem 2-3 éjszakai ébredés volt hanem 10-14.. azthittem vhol felborulok, összesek vagy elájulok annyira fáradt voltam.

Először is osanit homeos bogyo a fogzásra napközben. Este fürdővizbe bele kell önteni kb egy feles pohárnyi tejben elkevert 3 csepp levendulaolajat. (Eredetit!!) Fürdés ebben kb fél órán át. Majd fürdés után babaolajat öntesz a kezedbe és ehhez is cseppentesz 2 csepp levendulaolajat majd finoman bekened a kis testét. Én parologtattam is a szobájába levendulát de ez nem fontos csak egy kis plussz:-) ez kb 4ik naptol bevált és egyszer vagy egyszer sem ébredt fel éjjel még enni sem..inni sem.

2014. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Ne haragudj, de én sem értem,hogy miért kell éjszaka ennie. Nekünk már 9 hónaposan mondta a doki,hogy ha rendesen vacsorázik, akkor enni már nem kellene felkelnie éjszaka. Persze,ha hozzászokik, akkor kelni fog.

Adj neki vizet helyette, mi is így szoktattuk le az éjszakai evésről!

2014. jún. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2szer eszik. Próbáljak neki mást adni? Vizet?
2014. jún. 20. 11:03
 8/9 anonim válasza:
Vacsorára mit eszik? Szerintem attól is függ. Elvileg ha tartalmas a vacsi,főzelék,kenyér felvágottal ilyesmi,akkor nem lesz éhes éjszaka. Vagy próbáld ki azt,hogy tartalmas vacsi pl.7-kor,fürdés,pizsi,altatásnál tápszer,vagy kakao. Éjszaka pedig víz. Valamelyik csak bejön! :-D
2014. jún. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3.vagyok

Igaz, nem figyeltem: szopizni még lehet éjjel, de a tápszer már nem célszerű. Tényleg jó a víz ilyenkor :)

A tartalmas vacsi is jó ötlet (bár nekünk nem segített, de tényleg más az anyatej) :) én fürdés után kakaót nem adnék (lányom amúgy sem iszik, mert székrekedést fokozhat) - a fogmosás utáni cukor nem jó szerintem. Akkor már inkább tej vagy tápszer (de azután is mosnám a fogát...de ez az én mániám). A kakaó amúgy is élénkít, este kevésbé javasolt...

2014. jún. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!