Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hét hetesem nagyon nyugtalanul...

Hét hetesem nagyon nyugtalanul alszik, szinte öt percenként széttárt karokkal sikítva ébred. Ilyenkor öleléssel, ringatással sem tudom megnyugtatni, sokáig erősen sír. Mit tehetnék, hogy megnyugtassam, hogy nyugodtabban aludjon? Annyira sajnálom.

Figyelt kérdés
Otthonunk amúgy nyugodt, első baba, a háztartást csendben tartom rendben, ha a Kisfiam engedi. Sokat van kézben, ha sír, azonnal megyek hozzá, nem mindig kapom fel, de ha hív én ott vagyok. Tanácstalan vagyok, miért ilyen nyugtalan és miért nem nyugszik meg a karomban:( Velem van a baj?

#alvás #ébredés #hét hetes
2014. júl. 22. 11:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ez normális ebben a korban, ilyenkor még működik a moro reflex. Ilyenkor lehet segítség a pólyában alvás, vagy bebugyolálva, vagy az adamo-hinta, ott is szinte körbeöleli a babát a hinta.

Az a fontos, hogy mellette legyél, idővel úgy is megnyugszik és visszaalszik, sokat jelent, hogy ott vagy és látja, számíthat rád!

2014. júl. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 piroska és a farkas ***** válasza:
Nem lehet , h nagyonmelege van? Mit adsz rà éjszakàra? Azért kérdem mert egyrèszt úgy tudom, h a babàk akkor dobjàk szét a katjukat ha melegük van, màsrészt ugye ha fölveszed, akkor a te meleg tested szintén nem hűti, tehàt logikus, h nem nyugtatja meg. Bőven elég egy réteg ruha és egy textilpelenka, amennyiben nem egy hűvös paraszthàzban laktok : ). Remélem h ez a baj és nem pedig vmi fàjdalma van.
2014. júl. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az én 4 hetes lányom is akkor csinálta ezt, mikor túlöltöztettem éjjelre ill. nekem még a szűk helyen hason altatás is bevált.
2014. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Tedd hasra, akkor nem ébreszti fel az "ölelőreflex". A pólyából nekem ennyi idősen már kifészkelte magát.
2014. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hason altatas nekunk is segitett.
2014. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat írnak a többiek, a széttárt kar és hozzá a sikítás/sírás valóban a Moro reflex. A legjobb megoldás tényleg a hason altatás, nekünk is sokat segített. A bebugyolálás is jó lenne, de nem ilyen melegben. :( Ez még életkori sajátosság, éretlen az idegrendszerük.

Ne izgulj, jól csinálod a dolgokat!! Ügyes vagy, hidd el, a babád tudni fogja, hogy számíthat rád, ott vagy mellette! :)

2014. júl. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a rengeteg biztatást! Bugyolálni próbáltam, de nem jött be, nagyon vergődött amíg ki nem fészkelődte a kezeit:( A hason alvástól kicsit félek, eddig nem próbáltam mert nem kókusz matracunk van, de bekapcsolom a légzésfigyelőt és leteszem pocakra, hátha jó lesz. Köszönöm szépen még egyszer a segítséget!
2014. júl. 22. 13:06
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam születésétől csak hason tud aludni, semmilyen más pózban. Próbáld meg.
2014. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Fiam is ezt csinálta, akkor jött a hason altatás és abba hagyta :)

Nyugi, nincs veled baj, ez normális jelenség a babáknál. :)

2014. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ne félj hasra tenni, 7 hetesen már biztosan ügyesen forgatja a fejecskéjét, nem lesz semmi baja!

Én is 7 hetes kora óta altatom így a lányomat, azóta végigalussza az éjszakát (már 5 hónapos, úgyhogy bejött)

2014. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!