Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altatási szokás megváltoztatás...

Altatási szokás megváltoztatása kisgyerekeknél, valakinél sikerült?

Figyelt kérdés
Gyerekeimet idáig úgy altattam hogy meseolvasás után, bent maradtam amíg elalszanak. Most már nagyon elhúzodik az altatás, de ha kijövök sírnak. Már nagyon fáradt vagyok, a gyerekek sem annyira kicsik, (2 és 4 évesek) van aki hasonló cipőben volt és sikerült átszoktatni a gyerekeket az önálló elalvásra? Tudom, hogy én rontottam el, de kezdetben 10-20 perc volt az egész és mindenkinek örömet okozott, most meg 1,5 óra szenvedés! Adjatok tanácsot!
2014. aug. 4. 07:09
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Hagyd, hogy sírjanak. Ha látják, hogy ezzel nem érnek el semmit, akkor elalszanak maguktól is.
2014. aug. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első mondja. Következetesség.

Hagytad, hogy a fejedre nőjenek, így biztos nem úszod meg pár sírós elalvás nélkül.

Beszéljétek meg előre, hogy 1, vagy 2 mese lesz maximum (ez a te döntésed mennyi) és abból ne engedj.

elolvastad, puszi-puszi, jóéjszakát és alvás.

2014. aug. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy nem elég álmosak? Esetleg próbálj a napirenden módosítani, hogy álmosak legyenek.
2014. aug. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából az a baj, hogy apuka későn ér haza, és mindig felpörögnek este a találkozástól!


Amúgy korán szoktunk kelni 7 óra körül. Nappal 1-1,5 órát alszanak ebéd után, és napi szinten biztosan lent vagyunk legalább 4 órát. Az esetek túlnyomó többségében ezt az időt aktív mozgással töltjük. (játszózás, focizás, biciklizés, kirándulás, strand stb), nem tudom mit tudnék tenni, hogy jobban elfáradjanak. A déli alvás még szerintem szükséges, hiszen ha leszoktatnám őket, akkor szívás lenne nekik az oviban még évekig.

2014. aug. 4. 08:24
 5/6 A kérdező kommentje:
ja, és az altatás pedig 9-kor kezdődik és tegnap pl. 22:37-kor jöttem ki a szobából. Ma spec 6-kor kelt a nagyobb. :-(
2014. aug. 4. 08:25
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

hú..akkor tuti túlpörögnek

nekem az jutott eszembe,hogy esetleg apa altathatná őket.

egyrészt nem kellene drasztikus változás-nem hiszem,hogy a sirni hagyás megoldás(4évig igy volt-és akkor most mi történt?anya már nem figyel ránk??) egyszerűen mond nekik,hogy már nagyok,te ott leszel a másik szobában,ha baj van,de nem jöhetnek ki.ha kijön,kisérd vissza-akár 100szor is .pár napig borzasztó lesz-de nekem a 3.nap már csak néhányszor kellett kézen fognom,bevezetnem,aztán semmi gond.kapcsolj kislámpát,halk zenét.én pl elneveztem 2 macit anya-és apa macinak,hogy ezek éjjel is vele maradnak.megölelte-és ez bevált

2014. aug. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!