Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyire normális, hogy 15...

Mennyire normális, hogy 15 hónaposan még mindig sokszor kel éjszaka?

Figyelt kérdés

Azt hiszem már tényleg mindent kipróbáltam (a sírni hagyáson kívül).

Leszoktattam az éjszakai ciciről, hajnali 5-kor kap először. Jelenleg Apuka altatja el (az elaltatás nem nagy gond, 20-30 perc, éneklés-mondóka és szépen alszik is), de nem bírta a felkeléseket éjszaka, ezért én kelek fel hozzá. Megnyugtatom, adok neki vizet és visszaalszik, de sokszor csak úgy, hogy odabújok hozzá. Van amikor ki tudok jönni a szobájából, van amikor ottragadok. Állandóan a hajamat szorítja...már arra is gondoltam, hogy levágatom a hajam és odaadom a kezébe éjszakára. :-(

Talán azért kelhet még mindig, mert kap cicit, mégha csak hajnalban is (mert nyilván nem tudja mennyi az idő, csak várja, mikor kap már cicit)? Utolsó ötletként leszoktathatom teljesen róla, de félek ez sem lesz megoldás.


Azt, hogy a rokonságtól, ismerősöktől mit kapok, inkább le sem írom. Egyértelműen sz*ranya vagyok, mert még az elalvásra is képtelen vagyok megtanítani a gyerekem.


Én vagyok az egyedüli anya, aki még mindig az éjszakákkal szenved? Miket próbáltatok még?



2014. aug. 19. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz h emiatt sz*ranya vagy. Az én fiam október 7én tölti a 2-t és még mindig nagyon rosszul alszik. Csak akkor alszik vissza, ha kap vizet. Kizárólag csak azt adok neki éjjel. Vannak ilyen rossz alvó gyerekek, és erről nem tehetsz. Megpróbáljuk türelmesen kivárni, hogy kinője. Remélem ovira már okés lesz az alvása.:D Na de poént félre téve, sokszor én is kivagyok már, egyszerűen nem értem, mi az oka annak, hogy ilyen gyakran ébred.
2014. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 éves volt, mire végre- valahára átaludta az éjszakát. A barátnőmé 1 éves és 3 hónaposan többször is felébred. És sorolhatnám a példákat vég nélkül. Ezekkel a "kedves" rokonokkal és ismerősökkel nem is kell foglalkozni. Igen, az ő gyerekük már 6 hetesen átaludta az éjszakát, bla- bla- bla.....

Majd idővel elmúlik ez a korszak, lassan kialakul. Én nem próbáltam ki semmi jó tanácsot, csak átmentem- felvettem- visszatettem- és újra. Megpróbáltuk elviselni türelemmel :-)

2014. aug. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amíg a kisfiam.szopizott (2 év 3 hónap), addig többször is kelt éjszaka, és csak cicin aludt vissza. Mióta elválasztottam (fél éve) még mindig ébred éjszaka egyszer, és akkor átjön a mi ágyunkba aludni. Ha mellette vagyok, akkor alszik reggelig. Ha csak bemegyek és vissza altatom a saját ágyában, akkor többször is ébred, ezért inkább az elsõnél kihozom.

Szóval egyáltalán nem vagy egyedül ezzel, és fõleg nem vagy ezért "szaranya"!

Én sem treníroztam soha alvásra, és nem is bánom. Most várom a második babát, és õt sem fogom "tanítgatni" aludni.

Szerintem ez egyébként szerencse kérdése is, hogy hogyan alszik a gyerek, vannak jó és rossz alvók, ugyanígy evésben, beszédben, stb. Minden gyereknek megbannak a "gyenge" pontjai.

2014. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

11 hónapos fiam 2x kel fel éjszaka.

Egyik ismerősöm 4 éves fiam már csak 2x kel fel éjszaka.

Remélem nektek hamarosan meg fog oldódni ez a probléma.

2014. aug. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, az ismerősöm fia nem az enyém. :D
2014. aug. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15 hónaposom 2-3 óránként kel éjszaka, nem gondolom, hogy emiatt szar anya lennék. Majd leszokik róla ha megérett rá.
2014. aug. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az enyém 17 hós koráig amíg szopizott addig kelt 2-3x éjjel.

most is van hogy 1x megébred de visszaalszik vagy max pár percre magam mellé veszem és visszateszem ha megnyugodott, de ilyen mondjuk 2 hetente 1x van.

Sajnos nekem csak a teljes elválasztódás hozott eredményt..

2014. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

biztos mindeni azt fogja irni,hogy az-(és hozzáteszem,h az én lányom is ébred többször)-de nem kellene szerintem.hasonló a kálváriánk-mindent kipróbáltam,amiket irtál-de szerintem sem kellene már ébredniük ebben a korban.nem vagy egyedül-sőt..de én már úgy érzem a viz sem jó,mert nekem már arra is ébredt.ha van erőd,próbáld a suttogó könyv módszerét-ha a tesó nem aludna a másik szobában,és én sem a könnyebb utat választanám néha,akkor mindig ezzel altatnám vissza

kitartás

2014. aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!