Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akiknek este cicin aludt el a...

Akiknek este cicin aludt el a babája, később hogy tértek át az egyedül elalvásra?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kislányom. Kb. 3-4 hónaposan este csak betettem a kiságyba, és elaludt egyedül, örültem is, hogy milyen ügyes, nem lesz gondom. Előtte hasfájós volt, a kezemben aludt el. Aztán alakult úgy, hogy bealudt az esti szopizásba mellettem az ágyon. Nem szándékosan alakítottam így, dehát elaludt mindig, most azért nem ébresztettem fel, hogy hé, neked a kiságyban kéne elaludnod egyedül. Ez azóta is így van, egy kis idő eltelte után teszem át a kiságyba, és ott alszik reggelig. Az utóbbi időben elkezdett foglalkoztatni a dolog, hogy mi lesz, ha nem lesz cici, hogy fogja megtanulni az egyedül elalvást. Aki hasonló helyzetben volt, tudna tanácsot adni? Mesélnétek arról nálatok hogy alakultak a dolgok? Nappal babakocsiban alszik mindig az udvaron. Akkor pár karika az udvaron és elalszik.
2014. aug. 29. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
22 hónapos koràig cicizett, azzal aludt el. egyik este annyira fáradt volt hogy elaludt nélküle.kb ennyi volt az elvàlàs
2014. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ez aranyos... :-)
2014. aug. 29. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

19 hónapos koráig naponta 5-ször cicizett a kislányom, déli- és azt esti alvásnál is cicin aludt el. Én is rettenetesen izgultam, hogy fogom rászoktatni, hogy a kiságyban aludjon el. A játékai közül választott, és azzal együtt feküdt le a kiságyba, én pedig mellé a földre, amíg el nem alszik, és mesélek. Nagyon meglepődtem, heves ellenállásra és sírásra számítottam, ehhez képest, nagyon élvezi és szinte zökkenőmentesen ment. Szóval sokszor csak mi aggódjuk túl a dolgot, és ráparázunk, aztán szépen megoldódik minden.

Ezt kívánom nektek is! Minden jót!!

2014. aug. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12 hós volt, amikor leválasztottm. az első 4 nap nem volt egyszerű, mert várta. de én helyette ringattam. aztán mikor már nem kereste, ezt 4-5 nap után megszokta, akkor egyszerűen betettem a kiságyba és mondtam neki, hogy most aludni kell. mutasd meg anyának hogy alszunk. persze az elején csak értetlenül hümmögött, aztán szépen letette a fejét. és mesére aludt el. az első napokon 40-50 percet is mesélni kellett, mire bealudt, de mára 10-15 perc is elég, néha kevesebb is.az elején az a titka szerintem, hogy ne hullafáradtan tedd a kiságyba, mert akkor már nyűgös, nem fogja hagyni, hogy mesélj neki, csak ordít., majd amikor már tudja és megszokta a rendet, lehet egyre fáradtabban betenni és egyre gyorsabban bealszik.de az első 4-5 nap nem egyszerű, tényleg ! de kitartás és rendbe lesz!
2014. aug. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is szétizgultam magam ezen, végül 18 hónapos korában rászántam magam az elválasztásra. Tettem vizet cumisüvegbe, mondtam neki, hogy a ciciben a tej elfogyott, de a cumi hasonlít a cicire, próbálja ki. Erre feltette a kis kezeit, és megkérdezte, hogy " hóvan?", mondtam megint, hogy elfogyott, majd ivott a cumiból, és odabújt. Meséltem neki egyet, és a mese végén elaludt. Pár napig ébredéskor kérte a cicit, mert félálomban a szokás hatalma győzött, de sokkal jobban ment, mint amire számítottam. Mostanában nem is igényli a mesét, csak ha nagyon nem álmos. 2 hónap telt el.
2014. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még sokáig szeretném szoptatni, úgyhogy remélem még soká lesz szükség a tanácsokra, de jobb előre felkészülni. :-)
2014. aug. 30. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!