Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Alszik valaki padlóra tett...

Alszik valaki padlóra tett matracon a babájával?

Figyelt kérdés
9 hós babámat s.o.s le kell költöztetni a földre, már nem tudom otthagyni a közös ágyunkon. Pláne nappal. A kiságyat nem szereti és kicsi neki. Szóval a földre tett nagy matrac beválhat?

2014. szept. 22. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Vegyetek egy nagyobb ágyat. Most tényleg te a gyerekkel alszol a férjed helyett?
2014. szept. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem két megoldás van. Vagy leköltözik az egész család a földre (és a gyerek reggel ébredés után elmászik, ahova akar alakásban... elég rosszul hangzik), vagy megpróbálod végre ágyba szoktatni. Az sem lehetetlen. Nekünk is volt már 2-3 rettenet nyűgös éjszakánk a gyerekkel, mikor "sátoroztunk" a földön apukájával együtt. A vége az lett, hogy a baba járt-kelt mindenfelé, rajtunk át-átmászott , mi meg beájultunk. Senkinek sem volt jó. Ideje megszoktatni vele a kiságyat, én ezt javaslom.
2014. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%

Tessék venni nagyobb ágyat a gyereknek, és mindenki aludjon a helyén.

Lesz néhány nehéz éjszaka, nem kell felugrani, ha sír. Majd megszokja, és elalszik, amikor már elfárad a sírásban.

2014. szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
3-assal nem értek egyet. Születése után a babánk velünk, mellettünk aludt. Aztán külön ágyban. Ha sírt, bementünk, megnyugtattuk, letettük és kijöttünk. Ezt addig ismételtük, míg el nem aludt. Igen, napokig, hetekig. Sosem sírt egyedül, sosem hagytuk magára, ha igényelt minket. Most úgy alszik el, hogy adunk neki két puszit, és kijövünk. 10 hós, és sosem sír, nem zaklatott, átalussza az éjszakát. Nem csak sírni hagyva lehet ágyba szoktatni egy babát.
2014. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Hogy érted,hogy kicsi a kiságy egy ekkora gyereknek?
2014. szept. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
szia, most meg leszek kövezve, de mi így alszunk a 17 hónapos kisfiammal, este tápszer után elalszik, beteszem a kiságyba, ahonnan általában az első ébredés után jön mellém a szivacsra, és amiért ez így van, roppant mód szeretnék a férjemmel aludni, de ő olyan szinten horkol, hogy azt nem lehet elviselni, két csukott ajtón át is hallom, a kapcsolatunk tökéletes csak nem egy ágyban alszunk és ami szintén nem mellékes, hogy a gyerekemnek is így a jobb és én is tudok aludni, kövezzetek meg nyugodtan :)
2014. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Mi a párommal a földön alszunk egy szivacson, mert a páromnak így nem fáj a háta, kemény matracon nem tud aludni, így maradt a stivacs a földön. De viszont a kislányunk nem velúnk alszik hanem a kiságyban, általában össze vissza forog így van h beüti magát de ezért nem fogon magink mellé szoktatni. Most elégge megfázott nem kap levegőt rendesen az orrán és állandóan kézbe kell visszaaltatni ìgy most 2 éjazakat mellettünk aludt mert 5 percenkét altani kellett, de már ez se volt olyan jó, mocorgunk arra is felkel na meg mi is ha ő fordul.
2014. szept. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi aludtunk egy ideig.

(Egyébként meg a földre nem szabad matracot rakni, m penészes lesz. A miénk 2 hónap alatt az lett... vettünk újat, az is.)

2014. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi a nyaralóban alszunk így, illetve ha a szüleimhez elutazunk. Akkor mindiga földön alszunk mind a hárman matracon, mert az ágyat nem szeretjük. itthon galériázunk, a gyerek pedig kiságyba van letéve éjszakára.

Helyfüggő nálunk így az éjszakai rend, de a babánk tudja, mert a matracon az az első, hogy engem keres, a kiságyban meg a kedvenc játékával nyit hang nélkül.

2014. szept. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. További részletek: igen, a gyerekkel alszom pár hetes kora óta. Nekem így volt kényelmes és a baba is nyugodtabban aludt. Persze most a fogzás és mozgásfejlődés miatti sok éjjeli kelés és cicivel visszaalvás eléggé fárasztó. Tehát szívesen megtanítanám az egyedül visszaalvásra és szoktatnám a kiságyba, de a lányom 80 cm és 10 kg, szóval a 70*140- es terület kicsi a sok forgolódáshoz. Attól tartok, mindig be fogja verni fejét, lábát a rácsba. Rácsvédő szerintem nem sokat ér. Ha emiatt kel majd fel, akkor mi lesz? Nem hiszek abban, hogy egy ilyen nagy baba megtanulja, hogyan aludjon nyugisan a kiságyban. Féltem Őt és kész. A többgyerósok biztos hülyének néznek de ez van. Valaki járt hasonló cipőben és megszokta a gyerek a kiságyat? Nekem most a földön alvás tűnik a legbiztonságosabbnak.
2014. szept. 22. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!