Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 9 hónapos fiam 1,5-2 óránként...

9 hónapos fiam 1,5-2 óránként felébred éjszaka. Hogyan tudnám leszoktatni erről? Másnak is volt ilyen?

Figyelt kérdés
kb. 2 hónapja egyre többször ébred éjszaka, most már ott tartunk, hogy 1,5 óránként. Nem éhes, mert nem eszik, csak egy kis komfortszopi és alszik tovább. Szerintem nem a foga, mert nem sír. Másnak volt hasonló problémája? Még ringatással alszik el, hogyan tudnám erről leszoktatni?

2014. szept. 22. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha felébred, de nem sír, akkor miért kell szopiztatni? Hív éjszaka, vagy csak hallod, hogy fent van? Hogy telik az esti rutinotok, milyen egy napotok? Kicsit mesélj többet, akkor talán jobban látnánk, hol csúszhat el a dolog. Ha nem éhes, akkor... elég fáradt? Napközben mennyit-mikor alszik?
2014. szept. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
2 és fél éves a fiam... Ugyan ez a helyzet... Remélem kinövi majd mert már kezdek véglegesen kimerülni..
2014. szept. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongás. Én végig játszottam ezt a kisfiam 8 hós korától 11 hós koráig. Nem volt éhes, nem volt szomjas, másfél óránként felébredt és engem követelt, ott álltam a kiságy felett és simogatnom kellett. Ha nem simogattam fél órát-órát és közben kiakartam menni a szobából akkor nagy ordításba tört ki.

Millió cikket meg mindent elolvastam és írtak egy megoldást ami nálunk bejött.

A szeparációs szorongás ugye arról szól, hogy fél a baba a szülőktől való eltávolodástól miközben fedezné fel a világot. Anyás lett a kisfiam, félt hogy nem vagyok mellette így nappal is kínlódtunk meg éjszaka is.

Megoldás: apuka is szálljon be a dologba. Ha este fel ébred a kicsi apuka menjen hozzá vissza altatni, a kicsi megszokja apukát is, furcsa lesz neki hogy nem anya megy de pár nap és megszokja, majd elhagyja a keléseket mert rá jön hogy nem dőlt össze a világ.

Kb 2 hét után egyre kevesebbet ébredezett éjszaka majd teljesen elhagyta. Azért tartott 3 hónapig nálunk mert csak későn találtam meg a megoldást.

Ami az érdekes az egészben hogy csak 8-11 óráig ébredezett, volt hogy fél óránként is, utána hagyott minket aludni, vagy ha éjfél után fel ébredt akkor elég volt a tea. Amíg néztük este a tv-t addig a férjem ment be hozzá, lámpa oltás után én keltem fel hozzá de akkor meg már elég volt a tea.

2014. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mi is próbálkoztunk azzal. hogy apa megy be hozzá, de csak hétvégén tudtuk csinálni, mert hétköznap túl fárasztó lett volna a férjemnek. Ráadásul másfél órájába telt visszaaltatni. Nektek simán visszaaltatta az apuka?
2014. szept. 23. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!