Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem rossz neki mindig egyedül...

Nem rossz neki mindig egyedül elaludnia a saját szobájában?

Figyelt kérdés
Mindig egyedül alszik el, mióta megszületett, most 5 éves a kislányom. Nem lesz testvére. Nekem volt és tudom milyen jó, ha nem egyedül alszik el az ember. De ő ezt a dolgot nem fogja megismerni. Mindig egyedül, semmi cinkos dumcsi, ha fél, egyedül retteg a sötétben. Sajnálom őt és nem tudom mit érezhet egyedül mindig a kis szobájában. Szerintetek?
2014. szept. 28. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Nekem 2 testvérem van,de mindig külön szobánk volt.Én imádtam,megőrültem volna ha meg kell osztani.Nagyon bolodg voltam,hogy volt egy saját kis zugom,ahol magam lehettem.Szerintem ez attól függ mit szok meg.Egyszer beszélgettem olyanokkal a testvéri kapcsolatokról akiknek van illetve nincs testvére.Érdekes mód,akiknek van,mind azt mondta,hogy annyira jó,és nem tudna egyke lenni,akik meg azok voltak,ők meg azt mondták az a világ legjobb dolga.Szóval szerintem maximálisan megszokás kérdése.
2014. szept. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Én elvoltam egyedül a szobámban.

Gyerekként képzeletbeli barátokkal beszélgettem.

Esténként kamaszként hallgattam a rádiót fülhallgatóval, vagy kazettáról zenéket.

Később titokban iszogattam is mellé és szupereket tudtam nyugodtan maszturbálni :))

Tesóval ezek nem lettek volna.

Nekem mindig is hiányzott a testvér, de elvoltam így is a magam teremtette világomban.

2014. szept. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Én lányom 6 éves, neki sincs testvére (és nem is lesz), és ő is egyedül alszik el, illetve én bent vagyok vele sokáig, mert olvasok neki mesét, beszélgetünk a sötétben.. sokszor néha én is ottfelejtem magam és mellette alszom el (van vendégágy a szobájában). Néha itt alszik az unokahúga (egy évvel fiatalabb) na akkor aztán van vircsaft.. :D Nem is bírnám ezt minden este....
2014. szept. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem, ez teljesen normális. Testvéreknél is az a jó, ha van külön szobájuk.
2014. szept. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sztem kisebb korban jó, ha van alvótárs, tesó, de aztán eljön az idő, mikor bizony már nem szeretnénk a tesónkkal egy szobában lenni és szükségünk van a külön térre. Nálunk négyen vannak tesók. A három nagy egy szobában van(saját kérésre). Egyenlőre még szeretnek így, nem akarnak külön menni. Esténként megbeszélik mi volt a suliban, oviban, vagy csak olvasnak szépen, csendesen mindenki a saját ágyában, a saját kislámpája alatt. Én egyke vagyok :(. Az én életemből nagyon hiányzik egy tesó, gyerekként pedig kifejezetten féltem egyedül aludni a ssobámban. Ha esetleg emiatt aggódsz, beszélgess a kislányoddal, hogy fél e egyáltalán, vagy szereti e a szobáját. Lehet nem is fél és nem kell aggódnod. Ha mégis, akkor meg maradj picit vele, beszélgessetek, olvassatok.
2014. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ki az az elmebeteg, aki itt 0-ra pontoz egy normális választ?
2014. szept. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En egyke vagyok,voltam..soha nem zavart,h egyedül kell aludnom mivel nemtudtam milyen ha a tesóddal alszol:))aztan mikor nagyobb lettem a baratnőim nálunk aludhattak és azok az éjjelek tök jók voltak mégsem hiányzott utana se,h legyen ott valaki..mindig fel tudtam fogni,h anyáék kint vannak az ajtót nyitva hagytak ejjelre!tehát ezen ne agyalj..most várom a fiamat és ő is a saját szobájaban egyedül fog aludni,persze mesélek majd neki és ha elaludt kijövök de ez meg odébb van:))
2014. szept. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem nem volt soha kulon szobam. igy is elvoltam de mindig is szerettem volna sajatot (pedig sötétbrn félős voltam). de az ejjeli sötet maxomum Fél oraig zavarja az embert, amig el nem alszik. utána viszont a nap 12 orajaban vagyni fog a maganszferara. jol tetted hogx mindig hagytad egyedul aludni. ejjel aludni kell nem dumalni. még 3-4 év és egyébként is vágyna a saját szobára.
2014. szept. 29. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

A kisfiam 4 éves múlt, neki is saját szobája van, egyedül alszik a kezdetektől fogva és sajnos már nem lehet testvére.

Ő ebbe nő bele, neki ez a természetes.

Egyébként nagyon szeretjük, simogatjuk, törődünk vele, így csak attól nem lesz egy kisgyerek lelkibeteg, mert egyedül kell aludnia :)

Ha fél a sötétben, akkor felkel és odajön a nagy ágyba vagy szól és felkelek azonnal- amikor én megyek aludni utoljára, akkor kb. negyedégi kinyitom az ajtaját, a hálószobák egymás mellett vannak- így meghallom, ha gond van.

A sötét ellen lehet tenni pl. konnektorba tehető kis világítással (vannak nagyon menő macis vagy dínós vagy hercegnős verziók is), vannak alvós kis állatai, akik vigyáznak rá és a plafonján vannak foszoreszkáló, éjjel gyönyörű csillagok, holdak, égitestek- szóval nincs vaksötét sem.


Nem érzem azt, hogy olyan rossz lenne neki, az pedig, hogy sajnos nem lehet testvére egy tény, amit el kell fogadni, ha siránkozunk rajta (főleg előtte) akkor ettől nem lesz jobb.

Vannak szerető szülei, akikkel tud beszélgetni, vannak kis barátai és már nincs messze az az idő, amikor lehet egymásnál aludni a barátoknak is.


Én ezt nem látom olyan tragikusnak és örülök annak, hogy szép, igényes körülmények között, szeretetben tudom őt nevelni.

2014. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!