Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hónapos babám, nehezen...

2 hónapos babám, nehezen alszik el. Mikor érzi, hogy álmos csak sír, alig tudom megnyugtatni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
. Ringatnom kell a karomban alszik el. A porszivo hangjara elalmosodik,megnyugszik de akkor is a karomban alszik csak el. Félek,hogy vmit nagyon elrontottam az altatassal kapcsolatban. El vagyok keseredve. Segitsetek,más járt hasonló cipőben!?
2014. nov. 2. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra van igénye, akkor ringasd! Nem rontottál el semmit!

Az én babám is ezt csinálta, sőt volt, hogy letenni sem lehetett csak kézben aludt. Mindenki mondta persze, hogy nem lesz jó, mert hozzászokik és majd megszakadok.

Most négy hónapos és egyik napról a másikra kikövetelte, hogy letegyem és egyedül alszik el az ágyában.

2014. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem azt vágják a fejemhez,hogy elkapattam főleg anyósom mondja ezt.
2014. nov. 2. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem pár napja csinálja ezt a fiam, hogy látszik rajta hogy álmos de mindenhogyan csak sír. a mellkasomon, ahol pikk pakk megnyugszik, elalszik, csak vergődik. volt mikor sétáltam vele, előtte sose tettem, attól megnyugodott, de nem aludt el. eddig ami bejön hogy a mellkasomnak döntöm, nem teljesen vizszintesben, és ritmust dobolok a popsiján. vagy tegnap "besokaltam" és leraktam az ágyába, 5perc megszokott nyöszörgés és aludt is. vagy ami csodákra képes ilyenkor az a pici cumi vagy és kis langyos tea. tényleg csak annyi hogy megnyugszik és akkor már alszik is. nekem ezek jöttek be olyankor mikor nem tudott a megszokott módon elaludni. vagy csináltam azt hogy be a babakocsiba, és kimentem az udvarra és körbe körbe mentem vele. szintén segített, igaz alig 15-20percet aludt de utána mintha elvágták volna ismét a kis nyugis babám volt mint szokott :)
2014. nov. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy még nem álmos, csak te gondolod úgy?

2 hónapos baba már bír 1-1,5 órát is ébren lenni.

Nem elrontod a ringatással, de ahhoz fog szokni akkor úgy alszik el. Úgy csináld ahogy te jónak érzed és ami működik, csak pl a 10 kilós gyerekkel nem lesz könnyű járkálni egy órát minden altatásnál. Később meg mikor a szakaszos alvásra áttér mindig a te segítségedre lesz szüksége hogy vissza tudjon aludni, éjjel meg az nem túl mókás. A szeparációs szorongás meg csak ezután jön :D

Játék közben legyen ringatás meg blokkok amikor az öledbe veszed és amikor fáradt (kb ez a másfél óra, dörzsölgeti a szemét, fülét, ásítozik, nyöszörög, akármi ami nála jelzés) akkor tedd le. Ha nagyon túlpörgött is nehezebben alszik mert fejletlen az idegrendszere.

Ha nem vagy nagyon a cumi ellen csak alváshoz megpróbálhatod.

Sógornőm a porszívó helyett a szagelszívót kapcsolta be, nincs útban és nem veri fel a port ;)

2014. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!