Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van értelme felébreszteni?

Van értelme felébreszteni?

Figyelt kérdés

Fél éves, eddig 10-11 körül aludt el és 8-9 között kelt.


Az utóbbi egy hétben átállt arra, hogy hétkor elalszik, 4-5 körül felkel enni, aztán visszaalszik 8-9-ig. Ha bár hétkor letesszük, de 10-11 körül felébresztenénk enni, elképzelhető, hogy reggel megint 8 körül kelne hajnal helyett?


2014. nov. 15. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám este később letenni inkább, minthogy keltegessem a babámat.

Amúgy olyan nagy baj nincs, mert evés után visszaalszik 8-9-ig.

Szerintem amúgy vedd figyelembe, hogy most neki így kényelmes, és bár lehet neked kevésbé az, de hát még csak féléves (és amúgy tök jól alszik, tehát hálás lehetsz így is neki).

2014. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14 órát alszik... én biztos nem bolygatnék ebbe bele mert rosszul is elsülhet ;)
2014. nov. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olvas a gondolataimban, magától felkelt tízkor... :)
2014. nov. 15. 22:33
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem lehet később letenni, hétkor már zombi, fél órával később meg sír a fáradtságtól. Próbáltam, de csak sírás lett belőle, meg nehéz, nyüglődő elalvás (pedig alapból leteszem, kimegyek és már alszik is).
2014. nov. 15. 22:35
 5/8 anonim ***** válasza:
emeld meg a napközbeni adagjait mindet, vagy adj neki laktatóbb ételt ebédre, délutánra, de vacsira már csak anyatej vagy tápszer, de picivel több, különben szomjas lesz és azért kel majd fel.
2014. nov. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Éjjel már ne etesd meg akkor se, ha felébred. Vissza kell altatni. Rászokik és folyton ez lesz, nem mellesleg nem jó a gyomrának sem.
2014. nov. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értem ez miért olyan rossz h hajnalban megeteted és visszaalszik. Ha fennt lenne érteném h probléma de alszik te is le tudsz feküdni. Nem bántanám, neki most így jó. Majd alakul. Ráadásul te is tök korán le tudsz feküdni mert 7kor alszik, hajnalban etetés és aludhatsz is tovább. Nálunk rosszabb mert ha fel kell enni nem alszik vissza legalább 1 órát szórakoztatni kell mire lefárad addigra én meg teljesen felébredek.
2014. nov. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos én, ha felébredek és kimászok az ágyból, akkor 1-2 óra visszaludni. De akkor is, ha csak pisilni megyek ki. Világéletemben rossz alvó voltam :(


Férjem néha átveszi, de hétköznap azért inkább nem kérem ilyenre - ő könnyen visszaalszik amúgy.


Mondjuk most, ahogy írtam, magától felébredt 10 körül. Evett, kb 15 percig fent volt, de már dörzsölgette a szemét, úgyhogy letettük és el is aludt.


Illetve most rohamtempóban készülök két közeli vizsgára, amit a munkahelyem fizet. Nagyon kellemetlen lenne, ha nem sikerülne, mert nem tudnék rendesen készülni. ÉS kialvatlanul elég xarul megy a tanulás.


Egyébként a 7 órás alvás előtt 5 körül eszik, így megértem, hogy 4-5 körül már éhes, én is az lennék.

2014. nov. 15. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!