Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Napközbeni 2 alvásból, hogy...

Napközbeni 2 alvásból, hogy lesz 1? 1 éves babó.

Figyelt kérdés

6-7 körül kelünk farkaséhesen, reggeli majd 8-9 körül újabb alvás 9:30-10:30 körül ébred. 14 körül ujabb fekvés, 15:30-16:45 körül kel, illetve ha 16:30-ig nem ébred felkeltem, de ilyenkor 21-kor kényszer altatás.

Nem tudom eldönteni, hogyha délelött keveset alszik pl 30 percet az fog fájástól van-e, vagy elhagyná ezt az alvást? Ilyenkor próbálom visszaaltatni, nem mindig sikerül. Szóval mi változik az egy alvástól éjszakai és/vagy délutáni lesz hosszabb?



2014. dec. 12. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszerűen nem akart már elaludni délelőtt, szóval teljesen magától elhagyta, és csak ebéd után aludt. Az lett hosszabb, most akár 3 órát is alszik.

Amíg elalszik magától, én nem hagynám el az alvást, még ha csak 30 percet alszik is. Látni fogod, ha már nem igényli.

2014. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt,mint az elsőnél,hogy nem akart már délelőtt aludni,egyszerűen elhagyta magától.Játszottunk helyette.Azóta úgy működik,hogy ebéd után alszik 2-3 órát.

Az én lányom 15 hósan állt át a napi egyszeri hosszabb alvásra.

2014. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia

nálunk is egy év körül kezdett szenvedéssé válni a 2 alvás-de nálunk a délutánival volt gond.én a tizórait-ebédet módositottam,kicsit húztam az időt a tizórai után,séta,vásárlás stb,és ebéd után tettem le.kellett 3-4 hét,mire beáltt,mert keztetben annyit aludt,mint,ha csak a délelötti lenne(másfél óra)-igy szenvedtünk délután,de nagyon jól beállt mára.én valahogy a reggeli alvást próbálnám 8ig tolni,hogy birja délig

2014. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még igényli, mert korán elalszik a reggeli keléshez képest. Én fiam is kétszer aludt még ennyi idősen, aztán későbbre tolódott, egy ideig ebéd előtt aludt el, akkor már többet aludt és estig kibírta. Most már ebéd után alszik 2-2,5 órát. Éjszakai alvás nem változott.
2014. dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fektesd le, kell még neki.

A lányom is egy éves kora körül hagyta el a két alvást. Talán 12,5-13 hónaposan. Csak nem akart elaludni délelőtt. Így 1 órakor alszik el. Még mindig van hogy annyit alszik mintha 2 szer aludna tehát 1 órát próbàlom vissza altatni van mikor sikerül és alszik még 1,5 órát. Magátol állt át. De így jobb mert több helyre tudunk menni pl egy nap el tudom intézni a dolgaimat.

Most 14 hónapos.

2014. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!