Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4 éves fiam MINDEN éjjel...

4 éves fiam MINDEN éjjel átjön hozzánk. Mivel tudom leszoktatni róla? Van, hogy már akkor jön, mikor mi még fent vagyunk.

Figyelt kérdés
Az oka az átjárkálásának nagy valószínűség szerint az, hogy ennyire anyás... (Az 5 éves fiam 1,5éve a helyén alszik mindig.) Már próbáltam ösztönözni, hogy olyan ágyneműt választhat magának amilyet csak akar, ha a helyén alszik... semmi nem hat. Férjem szigorúbb, ha ráförmed, akkor se javul semmi... :( Lassan jön a kistesó, pihennem kéne és nem éjjel mindig visszavinni. Ha felébredek rá, hogy átjön és visszaviszem, akkor meg se kell várnom, hogy elaludjon, visszaalszik egyedül. De pár óra múlva jön megint.
2015. jan. 12. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is jön. Mindig olyan hajnali 2 körül. Engem nem zavar, úgy odabújik, hogy már fel sem ébredek arra, ha jön. Kb. fél évig!!! minden éjjel legalább 4x visszavittem a helyére, most már beleuntam. Így mindenki nyugodtan alszik egy ágyban. Galéria ágyat szeretnénk jövőre venni neki, kíváncsi leszek, hogy arról hogy fog lemászni az éjszaka közepén, sötétben.
2015. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy időben az én lányom is mindig jött éjszaka. Vele is előfordult, hogy félálomban jött, mi meg még le se feküdtünk. Szerencsére sikerült megbeszélnem vele, hogy este tilos, de ha felkelt a napocska akkor átjöhet. Azóta is jön, de csak ha már hajnalodik és nem mellénk fekszik, hanem a kanapéra, amire terítek neki egy plédet. Ha megébredünk akkor mászik át hozzánk összebújni.
2015. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Engem is csak azért "zavar", mert úgy alszik, hogy rugdos, dobja magát, nem fordul és most már elég nagy a pocakom, nem szeretném ha baja lenne a kis tesónak. Arról nem beszélve, hogy egyre nagyobb hely kell nekem :) és nem férünk el kényelmesen. Sajnos van, hogy én se ébredek fel rá, hogy jön-éppen ezért az a tanács, hogy legyek következetes megbukik ott amikor észre se veszem, hogy átjött.... Ha felébredek, vagy még fent vagyok akkor most erőt veszek magamon és visszaviszem. Mit csináljak? Ígérjek neki valami "nagyobb" dolgot ha végre marad a saját ágyában?! (persze csak ha tartósan)
2015. jan. 12. 17:24
 4/4 anonim ***** válasza:
A lekenyerezés sem rossz, csak szerintem időleges. Akkor már inkább valamiféle kompromisszum. Azt te tudod miben és hogy tudtok megegyezni.
2015. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!