Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csinálok rosszul hogy nem...

Mit csinálok rosszul hogy nem alszik el, pedig borzasztó fáradt?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kislányom, akinek több egy kicsit az alvásigénye. Nagyon hamar elálmosodik. Egy kicsit tudunk beszélgetni, játszani,aztán nagyokat ásít, nyűgös lesz és tudom hogy elfáradt. Ilyenkor bepólyálom a kis takarójába és sétálok vele, ringatom, viszonylag hamar be is alszik. Próbáltam azt, hogy mikor bekómál lerakom, de abban a pillanatban kipattannak a szemei mint aki nem is álmos. Próbáltam azt, hogy 20 percig ringatom és úgy letenni, ugyan ez történt. Gondoltam, akkor aludjon a kezemben az nekem is csak jó, de 20 percnél többet nem alszik. És a 20 perc még jónak számít, van hogy 5 percet alszik csak. Hirtelen úgy kipattannak a szemei hogy az hihetetlen. Egyik pillanatról a másikra. Vagy így kel, vagy úgy hogy üvölt. Biztos nem a pocakja, hiszen volt már azzal gondunk és az más. Gondoltam a fogára mert sokat nyáladzik, ökle a szájába van, doktornő tanácsára kenem az ínyét de nem változott a helyzet. Miért pattannak ki a szemei?

Tudom hogy még aludna, álmos nagyon de mégsem alszik még rajtam se, úgy hogy nem teszem le. :( Ez bánt, nagyon.

Próbáltam úgy altatni, hogy egy kis zaj mellett, úgy is hogy full csend van, de sehogy. Esetleg front?

Első babám és nem tudok semmit. Rossz látni hogy nap végére már tiszta pirosak a szemei, és nem tudok rajta segíteni hogy jól kialudja magát. :( Mit tehetnék?


2015. jan. 27. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy valami front jön, mert az enyém is ugyanennyi idős, és most este ugyanezt csinálta, bár nap közben jól aludt, de most este vagy két órát szenvedtünk, mert mindenhogy ordított szegényke. Most nagy nehezen bealudt cicin, remélem nem fogja elölről kezdeni.

Pedig látszott, hogy nagyon álmos, mégsem tudott sehogy ellazulni.

2015. jan. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Huha, akkor lehet a front tényleg
2015. jan. 27. 22:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld ki a Chamomilla homeopátiás bogyót. Nekünk szokott segíteni, ha ilyen nyugtalan a babánk. Az okot kideríteni sokszor lehetetlen. Amikor már semmi ötletem nincs, h mi lehet, akkor előhúzom én is a pakliból a "biztos front van" dumát :D.
2015. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hehe :D köszönöm a tippet! :)
2015. jan. 27. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:
sokszor van nálunk is ilyen, szerintem csak beépített ágyérzékelöjük van :-) nálunk 1x fél óra szundi van nappal de az a nyüglődés előtte... sokszor csináltam,hogy belettem hordozóba,úgy sétáltam vele, vagy az elektromos hintának nyomtam be a zenéjét,és a babakocsin a mózesbe tettem bele (abba könnyebb beletenni kisebb mozdulat,nincs rács ami fölött átemeld) és tologattam,ha mázlim volt visszaaludt. ha semmi nem megy hordozva könnyen elalszanak :-)
2015. jan. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
én megtanitanám elaludni magától(suttogó könyv)-ha rajtad alszik,vagy a kezedben-és felébred,persze,hogy sir,mert nem ott találja magát,ahol elaludt.érdemes elolvasni,nagyon hasznos tanácsok vannak benne
2015. jan. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is a "Suttogóra" szavazok. Szeretetteljes, mégis határozott elveket fogalmaz meg, amit rugalmasan alakíthatsz a saját igényeitek szerint, és ha következetesen kitartasz a SAJÁT elhatározásod mellett, mindkettőtöknek jobb lesz. Számomra a legfontosabb mondat a könyvben: "Úgy kezd, ahogy folytatni szeretnéd." Azaz, ha hosszú távon nem szeretnéd, hogy a karodban aludjon (márpedig gondolom szívesen kihasználnád az ő szundiidejét), akkor ne altasd a karodban. Én is ajánlom ezt a könyvet, nem a "hagyd sírni" elvekre és stílusra épül, sokkal inkább a szeretetre és az egyéni szükségletekre. Sok sikert és kitartást kívánok!
2015. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!