Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Meddig tart még az éjjeli...

Meddig tart még az éjjeli szoptatás, mi fogja megoldani?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám, eleinte simán átaludta az éjszakát, de most már 2 hónapja hogy éjjel 2-3 óránként fel kel enni. Pár napja sinlacot kap lefekvés előtt 2 orával, így az első ébredést sikerült kitolni éjfél utánra. De hiába lakmározik be, utána felkel 2-2,5 óránként, nyammog egy keveset majd elaltatom nagy nehezen...nagyon fárasztó 2 hónapja 4 órákat aludni, és nem látom hogy mi oldaná meg ezt, hiszen ha túl gyorsan lebontja a tejet muszáj lesz mindig kelnem hozzá..
2015. febr. 2. 04:45
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Mért nem közvetlenül lefekvés előtt kapja? Jó sűrűt készíts neki! Napközben is etetgessed normál tápláló étellel, nyugodtan mehet a Sinlacbele. Milumil tejpép is mehet. Hogy alszik el? HA ölbe akkor azért ébred, mert éjszaka 5-9 alkalommal "normális" hogy megébredünk. Nekünk felötteknek fel sem tűnik, de a gyerek ha nem képes vissza altatni magát akkor ő joggal követel téged. Nem muszáj minden nyekergésre menni lehet várni is hátha vissza alszik. Ezért ideális ha külön szobában alszik. 7 hónapos már nagy, el kell gondolkodni lassan a szoptatás csökkentéséről. Fájó, rossz érzés, de lassan már nem lesz kisbaba. !!!Szoptassad!!!, csak kevesebbet. Ha jó védőnőd van ő sok jó ötlettel tud segíteni. NE törődj a helyzetbe bele, mert nem normális állapot ha az anyuka kivan merülve. Emberből vagy te is! Megoldást kell találni a problémára.

Éjszaka ne legyen lámpakapcsolás, pelenka csere, ne szólj hozzá, csak cicizzen és ennyi. Kaphat vizet is ha úgy látod nem is éhes inkább csak szomjas.

2015. febr. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan már nem azért kelnek, mert éhesek. Ebből indulj ki. Ha éhes, akkro az egész napi adag kevés, de ezt már tuti tudod, hogy mennyi az elég neki egy nap. 7 hónaposan többnyire már nem arra van szükségük, hogy éjjel is étel legyen a gyomrában. Szóval lehet megszokás, szomjúság, ragaszkodás, cici/cumi igény, ilyesmi.
2015. febr. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem azért kel, mert éhes. Inkább zavarja valami, pl. fogzás, vagy alapból nyugtalanabb a mozgásfejlődés miatt. Túl sok mindent nem tudsz tenni, természetesen bemész, és elaltatod. Én nem adnék neki cicit, más módon, simogatással, énekléssel próbálnám visszaaltatni. Esetleg átrakhatod magatokhoz, az is szokott segíteni (mi ezt tettük). Ez egy átmeneti időszak, sajnos ki kell bírni. Próbálj meg te is aludni vele napközben, mert máshogy elég nehéz bírni.
2015. febr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

tehát akkor szerintetek az nem baj, ha mondjuk fürdés előtt kap Sinlacot, és fürdés után már csak "épphogy" szopizik?

azért adtam korábban hogy ne menjen a szopi rovására. Gondoljátok hogy ha még később adnám talán kevesebbszer kelne?

este amúgy szopi után még felveszem, kiimádkozok belőle egy böfit, de már a vállamon úgy alszik, hogy csak berakom és bekómál. Ami nem csoda mivel napközben is csak 3*30 percet alszik, délután 16.00 után pedig végig ébren van. Éjjel ha felkel, hol a vállamon alszik vissza (előtte nem mindig, de olykor eszik is), vagy berakom az ágyba, cumi, és fogom a kezét...ez nem lehet baj? hogy ott vagyok vele míg elalszik?

Régen Ferber módszerezni próbáltam, de nem alszik el magától, sír, ahhoz meg nincs szivem hogy ott hagyjam. Ezért maradok vele és fogom a kezét míg elalszik.

2015. febr. 2. 09:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg azt, hogy fürdés és fürdés után vacsi és alvás, nincs akkor már játék, sem később cicizés, vacsora van és utána éjjel ha kel, már csak sötétben, amit szeretne, de nem cicin altatni.


Nálunk bezavarj az alvást, ha az utolsó evés nem fürdés után van, akkor felébred és azt hiszi még nem éjszakai alvás van, amúgy visszaalszik magától és nem is eszik éjjel semmit reggelig. Azért írom, mint tapasztalat.

2015. febr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát fürdés után már csak vacsi van, az a szopi..és alvás..fürdés előtt meg a sinlac...nem is nagyon lehetne más mert 9-kor gyakorlatilag rámájul a fürdés meg a böfizés után...ez gondolom a napközbeni kemény 1,5 óra össz alvásnak köszönhető..
2015. febr. 2. 10:47
 7/9 rizik válasza:
mi9honaposak avgyunk,rosszabb helyzetben, mert mi 1orahosszát nem tudunk aludni egyhuzamban 9honapja(nem most kezdődött)!én is keresem a megoldast, de akárhogy akrkit kérdek, akármit probálok, semmi nem segitett még eddig.azt mondják kitartás!ezt kivánom neked is,és csak gondolj bele jobb helyzetbenvagy mint mi, mert bár4órát alszik4 :)
2015. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Próbáld ki, hogy előrébb hozod a fürdést. Fürdés után adsz neki egy nagy adag Sinlacot, utána közvetlenül szopi kis fény mellett, közben talán el is alszik. Én mondjuk már délután megfürdetem a fiam, fél8-kor kap Sinlacot, a szopit ilyenkor csak folyadéknak "használom" utána, csak keveset szív, mert jóllakik a papival. Közben el is alszik, 8-ra már az ágyában van és hajnal fél5-5 körül kel enni legközelebb. Mondjuk azért szerencsém is van vele, mert egész jó alvó. Nem vagyok a "hagyjuk sírni" módszer híve, de akkor is adni kell neki egy kis időt, hátha megnyugszik magától, ha mégsem, menj be hozzá, vígasztald meg, de próbáld nem etetni, csak sétálni vele, vagy ahogy szoktátok, fogd a kezét. Kitartónak kell lenni, mert ha megszokta, hogy cicit kap, követelni fogja, de pár nap múlva már el fogja fogadni szerintem, hogy anya "csak" vígasztalni megy és később hátha könnyebben visszaalszik majd magától, ha megébred. Hátha.. de ez nehéz, a lányomnál én is sokat küszködtem.
2015. febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
azótq romlott a helyzet, már óránként kel és ha cicire rakom alig kortyol visszaalszik. ha nem rakom cicire akkor is hamar visszaalszik. de mindenkepp orankent kel ha kap cicit ha nem. tehat szerintem nem ehseg kelti. ha elobb furdetunk még koran is kelunk amellett hogy nem alszunk. az nem jo.
2015. febr. 6. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!