Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Barna kólától nem aludna gyerek?

Mano9030 kérdése:

Barna kólától nem aludna gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!Gondolom mindenkinek elege van abból mikor mások akarják megmondani a környezetükbe ,h mi a baja a gyereknek.Nálam is betelt már a pohár.Kisfiam 2 hónapos kb 1 héttel ezelőttig szépen elaludt minden este,most már pedig ilyen 11 éjfél körülig fent viháncol.Nappal valamikor alszik sokat valamelyik nap pedig kacarászunk is néha.Gondolom az egész napos alvás betudható az előző esti fáradtságának mikor sokszor fel kel és későn alszik.

Most azt akarják nekem bemagyarázni h kb egy héten 3 pohár barna kólát iszom teljesen szüléstől szóval nem most kezdtem és hogy amiatt nem alszik a gyerek.Tisztában vagyok vele hogy nem egészséges a kóla de ha megkíván gondolom ez nem túlzás.Szoptatok!!Véleményt szeretnék.



2015. febr. 24. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem túl sokat beszélgetsz másokkal magánügyekről. Ne oszd meg "jóakaró" ismerősökkel az ilyen családi dolgokat. BEszélgess velük arról, hogy már megint esik az eső! Csak kettőtökre koncentrálj, ti érzitek, nektek mi a jó. Az pedig, hogy 2 hónaposan nincs bevált napirendje, nem csoda, hanem természetes dolog. Lazíts és beszélgess kevesebbet erről másokkal!
2015. febr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem lehet a kólától.
2015. febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

teljesen normális hogy viháncol mivel kinyilt az értelme, lassan minden izgalmasabb lesz mint az alvás. Azzal együtt a koffein sem tesz jót, első körben leállnék a kólával. Tudom hogy nehéz, én kávé-kakaó fggő vagyok, de mivel ennyi idősen a babám össz. 7-8 órát aludt egy nap, inkább felhagytam velük.

Egyébként a jó alvás titka a rengeteg levegő, sok sok játék, egyszóval tartalmas nap. És próbáld ugyanazokban az időpontokban fektetni.

Nappal pedig ne hagyd aludni már 17.00 után.

2015. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Hát arra, hogy ez nálatok mitől lehet, a választ nem tudom, mondtak már sokan sokmindent ezek szerint. Viszont az én fiam tisztán anyatejes volt 4 hós koráig és én minden nap kávéztam, kóláztam, ő meg 6 hetes korától 12 órát alszik. Ez felett 4-5 hónapos koráig még napközben is 5-6-ot lenyomott. Már egy éves, nincs anyatej sem és az éjszakai este 7-reggel 7 közötti zavartatlan alvása megmaradt. Szóval nem törvényszerű, hogy a kólától, mert nekünk semmi extra nem volt tőle.
2015. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mikor iszod azt a kólát? Én egyszer ittam meg egy fél litert este 5-6 körül, még a babázás elején, őszíntén szólva totál elfelejtettem h koffein van benne, és a baba egész éjjel fent volt.:D Akkor megtanultam...
2015. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, az előttem szólónak igaza lehet. Nyilván fejlődési sajátosság hogy már aktívabb a baba mint egy-két hetes korában. Az enyémnek is voltak olyan korszakai (pl. 4-5 hónaposan), hogy az istennek sem akart este elaudni.

A kóla kívánást teljesen megértem, mert a szoptatás alatt én is majd megpusztultam érte valamiért (se előtte, se utána nem szerettem csak akkor):-D.

Sajnos átmegy a koffein a tejbe, mégha nem is olyan nagy mértékben, mint ahogy a közvélemény ezt gondolja. 3-4 hónapos koráig meg fokozottan érzékeny a baba gyomra arra, mit eszünk-iszunk. Így pár hétig még kicsit próbáld visszafogni a kóla ivást, vagy csak egy-két kortyot igyál ha nagyon kívánod. Idegeneknek meg ne mondd el, mert úgysem értik meg, csak megszólnak :S

2015. febr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
elképzelhető,hogy érzi a tejben a baba,de ez nem nagy mennyiség.én például,ha sok csokit ettem este-akkor vettem észre,hogy a cukor felpörgette kicsit
2015. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!