Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves kislányom most került...

2 éves kislányom most került külön ágyba tőlünk. Eddig át aludta az éjszakát, de most óránként felébred és sír? Mit tegyek? Húzzam magam mellé az ágyat vagy majd megszokja? Napról-napra többet sír, nem javul a helyzet csak erősödik a hiszti.

Figyelt kérdés

#alvás #ágy #hiszti éjszaka
2015. ápr. 11. 07:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi,2 éves...
2015. ápr. 11. 07:21
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Vedd vissza magatok közé. Ezt úgy bírom. Csinálsz valamit ami jó a gyereknek, mert neked is kényelmes. Mikor te megunod, vagy kényelmetlen akkor váltani akarsz és elvárod hogy a gyerek megszokja pikk-pakk. Amúgy meg is fogja, és biztos túlnyomórészt olyan válaszokat fogsz kapni, hogy nem kellett volna eddig sem ott aludnia, meg jól tetted hogy külön raktad majd megszokja. Szerintem ez nem tisztességes.
2015. ápr. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

Eddig sem kellett volna magatokkal altatni. Természetes, hogy sír, mert ezt szokta meg. Hagyd sírni, és ne is menj be hozzá. Majd megszokja, hogy külön alszik.A veletek alvás a gyereknek sem jó.

Vagy vissza veszed magatok mellé, és még 5-6 évesen is veletek alszik.

2015. ápr. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Külön szobában is, vagy csak külön ágyban? Az én kisfiam az első perctől kezdve egy szobában volt velünk. Javarészt külön ágyban, de ha a helyzet úgy kívánta akkor köztünk aludt. Aztán átmentünk a gyerekszobába, ő a kiágyba mi pedig matracon alszunk a földön:)))). Biztos lesznek akik elítélnek ezért de nekünk jó így. Most 14 hónapos a kisfiam és kapott saját gyerekágyat, mivel most ismét terhes vagyok és a kiságy nyomja a pocakomat mikor ki-be kell tenni a babámat. A múltkor egy nehéz éjszaka után azt mondtam hogy kész vége ezentúl külön szoba. Aztán reggelre ezt kaptam email-ben [link]

Jól le is pontoztoktak miatta egy másik kérdésben. Egyébként nincs semmi zavaró a közös szobában az intim együttléteket megoldjuk a másik szobában, nappaliban...

2015. ápr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak külön ágyba,nem külön szobába van.Igazából csak azért ilyedtem meg,mert első este simán elaludt az ágyában,de utána minden nap kitalált valamit,már éjszaka is sokat sír,hogy nem akar ott aludni.
2015. ápr. 11. 08:18
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha 2 évig ahhoz volt szokva, hogy veletek alszik, nehogy elvárd már egy ilyen pici gyerektől, hogy egyik napról a másikra egyedül aludjon! Megsúgom 2 év múlva is kicsi lenne egy ilyen drasztikus elválasztáshoz. Ha már így lett szoktatva,majd megérik a külön alvásra (néhány év múlva).
2015. ápr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem tetszik neki az új helyzet, valószínű pár napba beletelik, amíg megszokja. Két választás van, vagy kitartasz, vagy visszaveszed magatokhoz, de akkor lehet még óvodásan is ott fog aludni... Teljesen külön szoba nem megoldható? Mert így meg ha majd külön szobába akarjátok tenni kezdődik a hiszti megint előlről.
2015. ápr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Oldalkocsis ágy? Azzal talán át lehetne szoktatni, az ágy mellé tudnátok tolni, és akkor mellettetek is aludna, meg nem is. Nem lehet a kiságya egyik oldalát levenni?
2015. ápr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Húzd magad mellé az ágyat, vedd le a rácsot a két ágy között. Ne hagyd sírni szegényt, teljesen természetes, hogy veled szeretne aludni, ha eddig is így volt. Ez nem hiszti, hanem teljesen normális ösztönös viselkedés a részéről. És valóban meg fog érni rá, hogy külön aludjon, de nem szabad erőltetni, mert akkor sokkal nehezebben fog menni.
2015. ápr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aludjon külön, megszokja, mint mindent. De el lehet kényeztetni is. Nem gond.
2015. máj. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!