Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szerintetek egy másfél éves...

Szerintetek egy másfél éves ébredhet attól fél óránként, hogy a szülő rosszul szoktatta?

Figyelt kérdés

A kislányom nagyon apás lett. Kezdetektől ő altatja, időnként kell csak beavatkoznom, amikor nem akar elaludni, olyankor jövök én, és nálam nincs mese, alvás van.

éjjel 2 óra intervallumon belül fél óránként megébred és és apa egyből az első nyöszörgésre visszaadja a cumit és vállára fekteti, amitől azonnal vissza is alszik.


az a helyzet, hogy talán fogzik is.

Nem tudom a kettő közül, melyik verzió miatt ébred oly sokszor.

amúgy sem egy jó alvó, de eddig éjjel 1x max 2x ébredt.

most meg... 5x 6x is.


szerintetek, apa elkényeztette? nappal egyébként csak apa létezik, mintha ő iránta érezné a szeparációs szorongást.


köszönöm, ha írtok valami hasznosat a buta gondolataimra



2015. ápr. 20. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Egy másfél éves nincs elkényeztetve, maximum érzelmi biztonságot kaphat.

Nem értem, mi a pontos bajod? Az, hogy fogzik a gyerek agy inkább az, hogy ennyire kötődik az apjához (nem tudom, hogyan lehetne ez baj)?

2015. ápr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

dehogy baj az erős kötődés.

én csupán megoldást próbálok, vagyis magyarázatot próbálok találni arra, hogy miért ébredhet fél óránként egy másfél éves?

illetve arra, hogy nem lehet, hogy mivel megszokta, hogy éjjel ha nyöszörög egyet, arra apa egyből bemegy és vállára fekteti és emiatt ébredhet még többször?

2015. ápr. 20. 12:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez elég valószínűtlen magyarázat lenne.
2015. ápr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

én viszont azt gondolom,hogy nem jó,hogy apa mindenre ugrik!

azért ragaszkodik hozzá jobban,talán,mert a szavaidból azt veszem,ki,h te vagy a szigorúbb,vagy a következetesebb.ez nem gond ,bár legtöbb esetben apa szokott lenni.megjegyzem,nálunk is én vagyok-a kisfiam mondja is ,hogy anya a góré :-)

ettől függetlenül semmi nincs olyan,amin ne lehetne változtatni-ha kartok.én mindenképp fokozatosan csinálnám,de megtanitanám megnyugtatni,visszaaltatni magát.nálunk mindkét gyerkőc magától alszik el.a kisfiam régen,most meg a pici lányom énekel egy darabig,aztán lefekszik,elalszik.ha megvolt az esti rituálé-mese,viz,ének,akkor letszem -és kijövök.nálatok valahogy úgy kellene,hogy te mész be,megsimogatod,megnyugtatod-és kijössz.ha sir,vissza,de én nem altatnám a vállamon,mert megszokja,és egy idő után már nehéz is lesz nektek

2015. ápr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

A vállon altatást megszokhatja,és ha megébred és nincs ott apa válla bizony kitörhet a botrány.Nem sértésből írom de szerintem ez lehet rossz szokatás is.Miért apa altatja?

Vedd át az irányítást,a gyerek úgyis érzi hogy te következetesebb vagy ahogy előttem írták.

2015. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,persze a fogzás is nagyon bezavar sajnos.
2015. ápr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pont ilyen válaszokatra számítottam, mert ezek szerint mégsem gondoltam teljesen butaságokat
2015. ápr. 20. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Sztem apa jol csinalja. Tudja hogy O barmikor jon amikor kell es szamithat ra (na ettol meg persze rad is). Emiatt nagyobb koraban is apahoz(hozzatok) fog fordulni ha kell. Apa csak az igenyeit elegiti ki. Masfel evesen felesleges errol lezoktatni ha apa birja lassab kijonnek a fogak es erik az idegrendszere is jobban fog aludni. Napkozben nalad h.alszik el?
2015. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

napközben nálam teljesen egyedül, leteszem, és alszik is. Nincs ezzel gond.

este is ha nálam alszik el, szintúgy, mert így szokta meg.

de ha fogzik, akkor természetes, hogy semmilyen nyugtató "eszközt" nem szeretnék megvonni tőle.


gondolod, hogy ha kibújtak a fogak, akkor már jobban fog aludni és nem kell apának folyton berohangálnia?

2015. ápr. 21. 11:58
 10/10 anonim ***** válasza:
na,legalább egyetértünk,ha mindenki más lepontozott...
2015. ápr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!