Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki hogy altatja el a babáját?

Ki hogy altatja el a babáját?

Figyelt kérdés
A kisfiam 2hónapos és csak ölbe alszik el vagy csak cicin. Hogy lehetne rászokati hogy ne aludjon el ölben hanem saját magától.
2015. ápr. 26. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsiként még az etetésbe aludt bele. Utána ujjszopis lett, úgyhogy azzal aludt el. Kiságyba fektettük mikor már álmos volt, bekapta az ujját és elaludt, közben simogattuk a hátát. Most 14 hónapos amikor fáradt felmászik az ágyra, bekapja az ujját és elalszik egyedül. Ha hisztis napja van akkor mellé fekszem és megvárom h elaludjon.
2015. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
Ne akard sehogysem rászoktatni, hogy "magától" aludjon el. Ekkora gyerek akkor tud elaludni, ha teljes biztonságban, ellazultságban érzi magát. Ehhez viszont kell egy anyai (vagy ahhoz hasonló) test melege, szívdobbanásai, test-illata. Majd ha 1 év körüli lesz és már megvan a biztonságérzete, akkor elalszik majd magától is nyugodt környezetben.
2015. ápr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gond,h egy ilyen pici baba ölben alszik el. Szüksége van az anyukája közelségére, sztem ez így van rendjén. Az én kisfiam is vagy cicin aludt el, vagy ringattam egy kicsit mielőtt a kiságyba tettem volna. Kb. 9-10 hónapos korától nem igényli; csak leteszem az ágyba, és elalszik magától. Nehogy elhidd,h elrontja a gyerekét az anya, aki ölben altatja pici babáját.
2015. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
az oké hogy lehet ölben altatni,de utána hogy rakja kiságyba hogy ne ébredjen fel?mert nekem 10-szer is felébredne és örök körforgás marad.mert pl.valahogy én is szeretnék aludni....:)
2015. ápr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Elsőbenn is ölben altattam! Aztán bedoltem vele az ágyba, és szép lassan kistkiszbaditotam kezeimet alóla. Vagy atraktam a kisagyba, vagy nem :) most 5 honapos, este fürdés után rögtön viszem az ágyába, ott vacsizik, és elalszik magától. Persze ott kell lennem mert gyakran ellenőrzi, hogy ott van e anya:)


Az első valaszadonak írnám nm bantasbol hanem tapasztalatból. Adj neki cumit!! Az ujjszopasrol baromi nehéz leszoktatni... akár nagyobb korában is megmaradhat ez a szokás, ami most aranyos... akkor probléma lesz. És ezt nem rosszbolbirtam. Ha gondolod olvass utána.

2015. ápr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Köszi utolsó. Sajnos nem tudjuk átszokatni. Kb 4 hónapos korába szokott rá, azóta próbáltam 100 féle cumit de csak az ujja. Én sem örülök neki de hát nem köthetem hátra a kezét, cumival csak játszik, csak a kemény rész felét kapja be. Félek én is a leszoktatástól, remélem könnyű lesz na meg h a fogai szépen fognak majd nőni.

2015. ápr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Na elküldte...


De legalàbb csak akkor veszi be ha nagyon álmos, meg ha megébred gyorsan bedugja.

2015. ápr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

2 hónaposan cicin alvó volt..

a sógornőm kezdetektől ringatta...na nálunk ez nem vált be, nem aludt el ringatástól...nem aludt el babakocsiban sem...magától sem, és akkor még cumizni se cumizott...

így este 10-kor ráájult a cicimre, és átaludta az éjszakát. nappal viszont lehetetlen volt elaltatni...még csak-csak elaludt cicin, de ahogy letettem fel is ébredt...délután egy órát görnyedtem felette minden áldott nap, hogy legalább nappal egy órát aludjon...ennél többet nem is aludt, tiszta nyűgös volt egész nap.

5 hónapos múlt kb, amikor az éjszakai alvása is elromlott...négyszer, ötször kelt éjjelente, és csak cicin volt hajlandó elaludni, mert ugye azt szokta meg. Ez a gyakorlatban úgy nézett ki, hogy aludtunk egy órát, majd egy órát görnyedtem felette mire elaludt...visszamentem az ágyamba, aludtam fél órát, és minden kezdődött előlről...én napi 2 órákat aludtam...ő napi 8 órát...mert ugye nappal sem aludt.

6-7 hónapos korában elkezdtük az alvás tréninget, amit sokan itt úgy hívnak, sírni hagyás, holott nem erről van szó, legalább is mi egy enyhébb verziót választottunk, azt amelyikben bemész a babához, megnyugtatod, cumit adsz neki amíg el nem alszik. Nagyon bevált, már az első estét átaludta, de ami a legfontosabb, hogy azt az egy éjjelt leszámítva nem kellett a módszert folytatni, mert egyszer csak elkezdett cumizni, cumival magától elaludni, és mintha kicserélték volna: délelőtt 1,5 órát aludt és alszik azóta is, délután is minimum 1,5-et, és éjjel is egyszer, max kétszer kel...nagyon nyugodt azóta, és én is százszor kipihentebb vagyok (9 hós amúgy).

Ezeket csak azért írtam le, hogy ez sajnos egy ilyen időszak, az alvás tréninget nem ajánlják 6 hónapos kor alatt, mert egyszerűen a baba még túl kicsi ahhoz, hogy önnyugtatással megtanítsd magától elaludni. Próbálj cumit adni neki, ringatni, ha nem működik, akkor cicin altatni. Hidd el, túl lesztek ezen is :)

2015. ápr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ez a módszer azért hálistennek nem az az altatós módszer. Te csak egyszerűen megmutattad, hogy anya ott van ha kell.


A cumis dolog: hát van ilyen is, reméljük egyszer csak elfelejti az ujját.


#5 ös voltam!

2015. ápr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem 2hónaposan aludjon csak ölben,ott érzi biztonságban magát:) Nem hiszem,hogy ilyen picin szoktatni kell még bármire is..

Egyébként ugyanígy alattam mint te:) az apukájával együtt:)

Ölben aludt el mindig:) Mikor kisebb volt akkor meg volt sokszor,hogy cicin:)

Én szerettem,hogy a kezemben szépen csendesen elaludt,közben szólt a kis babazenéje:) Számomra és számára is nagyon megnyugtató volt:)

4 napja már,hogy saját magától alszik el:) Fürcsi,vacsi és picikét felveszem ringatom,puszilgatom,ekkor még cseppet sem alszik:) beteszem a kiságyba cumi a szájba,babazene bekapcs és 5-10 perc után már "horkol is":) Jövőhéten már 4 és fél hónapos lesz:)

2015. ápr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!