Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves korra tényleg több...

2 éves korra tényleg több rosszabb alvó kisgyerek is elkezd jobban aludni? Tudnátok példát írni? Ha igen, akkor mi lehetett az oka? Fogzás vagy az idő?

Figyelt kérdés

Köszönöm, ha írtok

egy szomorú anyuka



2015. máj. 12. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem akarlak elkeseríteni, de a lányom világ életében rossz alvó volt. 6 hetesen képes volt hajnali 2ig!!!!! ébren lenni, ami azt jelentette hogy dajkáltam, ő nézelődött és még egy árva ásítás sem hagyta el a száját. ha leraktam üvöltött, de nem aludt el. Most 6 éves és most is csak az oviban alszik délután. Általában mindig olyan 10-10:30kor aludt el este, akármit csinálhattam vele egyszerűen nem aludt el hamarabb. Mióta van öcsikéje és egy ágyban alszanak, azóta jobban lefárad mert van kivel játszani egész nap, meg látja hogy az öcsi is alszik, így 9 kor már mindenki alszik. De ez nem volt így nagyon sokáig. Még 3 évesen azon kellett trükközni hogy hogyan vegyük rá hogy elaludjon délután. Nem volt könnyű de cserébe kaptam egy igazi alvó babát kistesónak, ő mindig 8 körül már kidőlt, most is ha már 9 kor nincsenek az ágyban képes állva elaludni, pedig már 3 éves. Kitartás egyszer ez is elmúlik!
2015. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Az én fiam 20 hós még szoptatom. Rémesen indult a "történetünk". Piciként utálta a babakocsit, így hordozókendőben aludt nappal vagy 8-9 hós koráig. Csak szopi közben vagy hordozókendőben volt képes elaludni. Tehát "elrontottam". De én kitartottam ezek mellett, hogy majd kinövi. Mostanság nem tudo szopi közben alaludni, de még mindig van szüksége némi segítségre. Nappal nehezen kapcsol ki. A babakocsiban simán elalszik (egy percig nem szoktattam hozzá) néha hordozom akkor is. Cicin már egyáltalán nem alszik el csak nyugtatásnak használja. Este és éjszaka cicizik és elalszik mellettem az ágyban. Éjszaka néha ébred akkor cicizik de nem alszik el rajta, hanem továbbmászik megkeresi a helyét és elalszik. A hordozást már egyáltalán nem igényli. Szóval még 2 éves sincs de nekem az a tapasztalatom, hogy mindent kinő. Képes elaludni egyedül (magától de mellettem), nem maradt a hordozókendőben való alvás sem. Szóval ha anyuka bírja ezeket hosszú távon a leggyengédebb gondoskodás az ha megvárod míg maga növi ki az igényét. A kérdésedre válaszolva sztem ez idegrendszeri érés kérdése.
2015. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem kb másfél év körül kezdett rendeződni a dolog,ill inkább 20 hónapos korára.addigra bőven túl voltunk a költözésen,új szobán,és a szopizáson is.okát nem tudom.sosem altattam cicin,magától aludt el egy hónapos kora óta(suttogó módszerrel)

nem volt borzasztó a helyzet,max 1-2 felkelés éjszaka.kivétel a betegség,meg fogfájás.ekkor is egy pici viz-és alszik vissza.mindig igy csináltam,de mostanra kezd jobb lenni a dolog.nálatok mi okozza a problémát?

én viszont nem ugrottam minden nyögésre,volt,hogy picit hagytam sirni-és akkor pár nap alatt változott is a helyzet

2015. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
az ici-picit sírni hagytad az mit jelent? éjjel nem mentél be hozzá egyből, hanem sírdogált? kb mennyit? nálunk cumis, szóval vissza kell adni a cumit. De már tanítom arra, hogyan találja meg egyedül.
2015. máj. 18. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!