Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tényleg csak én vagyok olyan...

Tényleg csak én vagyok olyan béna, és szerencsétlen, hogy az egy éves gyerekem nem tud egyedül elaludni, és nem alussza még át az éjszakát?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom a kérdést, bár lehet, hogy annak tűnik. Két gyerekem van, az első jó alvó volt, és 7-8 hónaposan magától leszokott az éjszakai ciciről, és aludt, és kb akkortól elaludt szépen egyedül, néha kellett ringatni egy kicsit.

A kicsi viszont nagyon nem ilyen. Semmit nem csináltam másképp, sosem hagytam sírni, nem értek vele egyet, amikor sírt átmentem,és megszoptattam, most is így van. Próbáltam a szoptatást megszüntetni, és csak simogatni, ringatni, de nem jött be, kitartó volt, napokig 8-10 szer kelt éjszaka, és addig ordított, amíg végül ő nyert. Este hiába magyarázom el neki, hogy mit kéne csinálni, hiába van napirendünk, van alvó állata, van félhomály, éneklés, bármi, ha csak közelítek a kiságy felé ordít.

Én hulla fáradt vagyok, de tudom, hogy előbb-utóbb, mint minden meg fog oldódni.

Viszont elegem van abból, hogy akármit olvasok, akárkivel beszélek, mindenhol azt hallom, hogy az ő gyereke már régen elalszik egyedül, és ez csak szoktatás, nevelés kérdése, és miért szoptatom éjszaka, és miért hagyom cicin elaludni, és sorolhatnám.

Nyugtassatok meg, hogy van más is, akinek nem alszik még az egy éves gyereke egyben 12 órát, akinél nem úgy megy, hogy beteszem az kiságyba, puszi, és alszik reggelig, és nem egyedül vagyok a földön ezzel a gondommal!


2015. máj. 26. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Ugyan, itt mindenki tökéletes.

Az enyém kettő múlt, ringatni már persze nem kell, de ott kell vele lenni, amíg elalszik, nem csak leteszem, aztán jó éjt. Sőt még ébredni is szokott. Sőt elvétve még tejet is szokott inni. Én sem tudom, mit kellene vele csinálni, mert én nem hallgatom, ahogy sír, mert nem adok neki inni (az itteniek szerint ezt kellene vele tennem, és majd néhány nap alatt leszokik, mert ez lenne a jó). Lehet, hogy jó lenne, de én ezt nem csinálom meg.

Minden más helyzetben jön a nagy tanács, hogy majd 18 évesen már nem csinálja, ebben az esetben viszont hagyjam üvölteni éjjel.

2015. máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szia! akkor most én jöttem megnyugtatni Téged :-) Két hét múlva lesz egy éves a kisfiúnk. Ő már nem anyatejes, 9 és fél hónapos koráig viszont szopizott, nem kel enni ugyan éjjel,de átlag 2-3x biztos felébred. az elalvással nincs gond, de talán egy-két alkalom adódik ritkán, amikor nem kel éjjel fel. Hol a fogacska,hol szeparációs szorongás,hol fogalmunk sincs miért. van mikor magától visszaalszik,ám van mikor karban ringatva is eltelik fél óra,mire sikerül újra elaltanom és visszatenni a kiságyában. (mondjuk ő csak ott alszik, és külön szobában). alapból korán ébredő, fél hat és fél hét között már kukorékol,függetlenül mindentől. na jó,ha van hosszabb éjszakai ébrenlét,fél óra,óra,akkor annyival húz rá, tehát nem fél hat hanem fél hét a kukorékolása :-) anno az én kisfiam is cicin tudott csak megnyugodni,elaludni,majd teljesen magától vált el 9 és fél hónaposan a ciciről,egyik napról a másikra. az én anyukás baráti körömben sehol nem alszanak át kottára egy éjszakát egyik anyuka babája sem :-) ahol még szopizik a baba,ott 2-3, de volt,hogy ennél több cicizés is és felébredés van éjjel,másik 3 egy éves babák szintén átlag 2-3 ébredéssel vannak. hetente találkozunk séták alkalmával, és mindig megnyugtatjuk magunkat,egymást,hogy mi vagyunk az ébredő és korán kelő kis pacsirták boldog anyukái :-) és jó tudni, nem vagyunk egyedül ezzel,így aztán már könnyedebben is fogjuk fel az egészet :-) remélem azért sikerült megnyugtatni :-)
2015. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is egy eves a kisfiam es bizony Minden elalvas elott ringatni kell,nem alszik el magaban.en sem hagytam sirni soha es nem is fogom.sot meg ejszaka is kel altalaban.nagyom ritka hogy vegigaludja AZ ejszakat.bar AZ enyem mar nem eszik ejjel,de vissza kell altatni.

Egyszoval nem vagy egyedul. :)

2015. máj. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam 16 hónapos, igaz enni nem eszik éjjel, de felébred. Szerintem 2 kezem bőven elég megszámolni, hány éjszakát aludt át 6 hónapos kora óta. Az elalvás sem megy egyedül, mellette kell ülni.

Én ezeken már nem rágom magam... Nekünk ilyen gyerekünk van, ennyi. Remélem a kistesó jobb alvó lesz.

2015. máj. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nálam 3 éves a kisfiam, még mindig igényli hogy ott legyek még elalszik. az éjszakát 3 hónapos kora óta át alussza ezzel nem volt gond, (kivéve mikor jött a foga). de egyedül még nem tud vagy nem akar elaludni. de egyenlőre engem nem zavar, bár pár hét és itt a kistesó akkor valószinű nehezebb lesz kivitelezni.
2015. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, bátorításnak vagy épp lelombozásnak fogod értékelni, amit most mondok, de az én gyerekeim pár hete képesek arra, hogy egyedül elaludjanak. 5 és 3 évesek... Nálunk is volt cicin elalvás, ringatás, összebújás, az altatás minden lehetséges változatát végigcsináltuk az évek alatt.
2015. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,aranyosak vagytok! Nagyon fáradt vagyok,kedves utolsó,elkeserítettél:). Azért én reménykedem,hogy hamarabb megoldódik!
2015. máj. 26. 20:51
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

4 éves gyerekem most tartunk ott,hogy már csak az is elég,ha a szobában vagyok(nagyszülőkkel még sosem aludt),ő két éves koráig szopizott és ébredt éjjel.A kicsi 17 hónapos,ő néha már elalszik énekszóra,de azért a biztonság kedvéért felkel jópárszor éjjel és olyankor szopizik.

Én,hogy pihent legyek sose csináltam ügyet ebből melléjük feküdtem az első ébredésnél, aztán éjjel önkiszolgálós volt a didibár.Olyankor szívás,ha jön a foga a kicsinek,mert akkor csócsál,akkor én sem alszom,de amúgy igen:D

2015. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
14 hónapos lesz a lányom, még soha nem aludta át az éjszakát. Minimun 3x kel, de sokszor óránként. Még szopik, cicin alszik el, és köztünk. Nyugi, nem vagy egyedül!;-)
2015. máj. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is! Jó látni, hogy nem csak én, illetve az én gyerekeim nem tökéletesek:).
2015. máj. 27. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!