Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mindenki mesél lefekvés előtt...

Mindenki mesél lefekvés előtt a gyerekének/babájának?

Figyelt kérdés
Nekem ugyan még csak 11 hós, tudom hogy kicsi a meséhez, de egyenlőre tök jól elalszik altatás nélkül, beteszem az ágyba, fogom a kezét két percig, majd kimegyek, és magától elalszik, ha nagyon pörög akkor max még egyszer kétszer be kell hozzá mennem megsimogatni, de a lényeg, hogy nem igényel társaságot az elalváshoz...ez később meg fog változni? Fogja igényelni a mesét lefekvésnél? Esetleg kezdeményezzem majd én, vagy örüljek hogy így van? :)
2015. jún. 19. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is így alszik el.

Én napközben sokat mesélek neki, imád "olvasni" meg járok vele könyvtárba is, van babaolvasójegye:) Szerintem ennyi elég, ha simán elalszik magától, mindegy hogy napközben vagy este kapja meg a napi meseadagját.

Majd ha nagyobb lesz és kéri, akkor természetesen olvasok majd esti mesét, de amíg nincs rá igénye, nem szoktatom rá, hadd aludjon nyugodtan. Lehet csak felpörgetné és nehezebben aludna el tőle.

2015. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy fiú és lány között is óriási a különbség. A lányoknak már sokkal kisebb korban olvastam, nagyon szerették, bármit meghallgattak, viszont a fiamat egyáltalán nem érdekelte, közben püfölt, rosszalkodott, nála nem erőltettem, sokkal jobban elaludt az olvasás nélkül. Kb. másfél éves korára kezdte érdekelni a könyv, azóta olvasunk minden este.
2015. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fiam 2 éves, este megkapja a cumisüveg tejet, adok egy puszit, lekapcsolom a villanyt, és kijövök a szobájából. Majd valamikor bemegyek az üvegért.

Napközben olvasok neki, meg mesélek, de este elalváshoz nem igényli.

Nem tudom, később fogja-e, akkor majd mesélek.

2015. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én elalvás előtt 'olvasok' inkább lapozgatásnak mondanám meg napközben.Este még nem igényli csak a testközelséget.Odabújik és dumál majd elalszik, utána átteszem a helyére.
2015. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

5 évesem van, 2 éves korától olvasok neki, azóta figyel oda és érdekli. de nem elalváshoz, szerintem olyan csak a mesében van, hogy elalszik rajta a gyerek :) eleve kivitelezhetetlen az olvasás sötétben...

fogmosás után beülünk a szobájába, fél órát olvasok, énekelek 1-2 dalt, jóéjt puszi, lámpaoltás és magától elalszik... 2 éves korában még csak 5-10 percet olvastam, 1-1 annapeti vagy bogyó és babóca hosszúságú mesét.

majd ha igényli, elkezditek, addig nem kell,e egyébként is max a képeket nézegetné, hosszabb, összefüggő szöveget úgyse ért ennyi idősen

2015. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11 hósnak még én sem olvastam. kb 2-2,5 volt amikor már érdekelte a dolog.és kérte is,hogy meséljek. de ha nagyon fáradt akkor nem igényli
2015. jún. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tehát ha nem kéri, nem szükséges neki esténként olvasni, akár később sem?már most nagyon szereti amúgy a könyveket, sokat mesélek, nem arról van szó, hogy lusta vagyok olvasni neki, de tény, hogy este a legkényelmesebb, ha magától elalszik.
2015. jún. 19. 17:12
 8/9 anonim ***** válasza:
4 éves lesz ősszel, mostmàr képes végighallgatni egy mesét 25 megàllàs nélkül. Eddig minden màs érdekelte, csak a mese nem, amikor próbàlkoztam.
2015. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én igen,kb másfél éves koruktól mindkettőnek,amikor abba hagyták a szopizást. a mese nem konkrét mese volt-elsőre csak nézegetés.nálunk ez igy természetes,nekem is nagyon sokáig mesélt-vetitett anyukám.az lenne a legnagyobb bünti,ha elmaradna,de még ilyen sosem történt
2015. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!