Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akinek nem alussza végig az 1...

Akinek nem alussza végig az 1 évnél idősebb gyereke az éjszakát, azokhoz szólna pár kérdésem. Milyen idős a gyerkőc? Hány alkalommal ébred? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nagyon kétségbe vagyok esve,bár biztosan nem én vagyok az egyetlen,de állandóan fáradt vagyok a 15 hónapja tartó alig alvástól.Egy éjjel minimum 2x kel,de az átlag 4-5-6.Én altatóval alszom már,mert alapjában egy óra,mire elalszok,addig őkelme újra fent van.


Ha találkozom valami ismerőssel,egyből azt mondja,hogy de jó neked,biztosan kipihened magad otthon meg ilyen jó gyereket,tuti alszik éjjel is,azok a babák ilyen nyugodtak.


Szóval a kérdéseim:

Milyen idős a gyereked?

Hány alkalommal ébred egy éjjel?

Valami nyugtató hatású gyógyszert vagy valami ilyesmit próbáltál-e,bevált-e,mit ajánlasz esetleg?

Köszi előre is a válaszokat,mind hasznos!



2015. jún. 20. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A fiam 4 éves, és mostanában már több éjszaka nem ébreszt, mint ahányszor igen. De ehhez kellett sok év ( 3.5 ) , és még most is sokszor átjön hozzám, és bebújik a takaróm alá.
2015. jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem 15 hós koráig ébredt fel 2-4 alkalommal. aztán ahogy terhes lettem újra, abbahagyta a cicizést és láss csodát! azóta átalussza az éjjeleket (nagy többségben).
2015. jún. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15 hós a fiam. min 3szor kel, de van, hogy 6 szor is...még cicizik...sok foga jon, mar csak abban bizom, hogy ha kijottek a fogak jobb lesz...
2015. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20 hónapos koráig ébredt éjjel a kisfiam 2-4x. Szopizott és aludt tovább. Egyik napról a másikra átaludta. nyáron ébreszt fel náha-néha 1x, mert szomjas.
2015. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16 hónapos a kislányom, ő van, hogy alszik 10 órát egyhuzamban, viszont ha felébred 3-4 órán át nem lehet visszaaltatni, kb éjféltől 4-ig. Ha épp fogai jönnek akkor akár hetekig is játszuk ezt, kegyetlen. Engem azzal vígasztalnak, hogy ha kamasz lesz, ki se akar majd kelni az ágyból "csak" addig bírjam ki.
2015. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát,nálunk az a helyzet,hogy nekem 4kor kelnem kell legkésőbb a munkám miatt jövő hónaptól.Apuka marad vele egyébként,mert szeretett volna ő is,gyes-en meg nem tudunk maradni,mert egy fizetésből és gyes-ből nem jövünk ki,így inkább megosztjuk a gyed-et.

Szóval jó lenne,ha legalább hajnali 4ig aludna.

Reményünk sincs a normális pihenésre,nagyon kikészít minket nagyon és sajnos ez a párkapcsolatunkra is rá ment már egy kicsit. (állandó fáradtság,nincs energiánk semmire,sokszor kimozdulni sem már)

Kitartást kívánok mindenkinek!

2015. jún. 20. 15:37
 7/14 anonim ***** válasza:
13 hónapos, még cicizik, kb 5-6 alkalommal ébred, álmában egyfolytában mászik és forgolódik. Érdekes, a nappali alvásoknál mozdulatlan. Semmi nem vált be, de most újra terhes vagyok, hátha... Azt mondják sokan, hogy amíg cicizik, nem fogja végigaludni az éjszakát. Én is hulla vagyok, de már megszoktam, úgy vagyok vele, hogy egyszer ez a korszak is véget ér.
2015. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

15 hónapos átlagban 1x kel ha már akkor lefeküdtem legtöbbször jön közénk s onnantól ő nem de mi kelünk(kis csapkodás,hajhúzás :) )

3 hónaposan kezdte a fogzást,mozgásfejlődést azóta van ez.Én is nehezen aludtam vissza erre megoldás: sedatif pc és egy szórakoztató de nem túl izgalmas könyv. Most már olyan szinten visszaalszok mint a kómába esik pedig se gyógyszer se könyv nem kell.

De amúgy egy vmi miatt alszok jobban, azért mert nem görcsölök rá mikor kell fel.Fogadd el hogy így van vedd magatok közé vagy aludj csak te vele.Ahogy jó nektek az a fontos.

Kislányom egyre többször nem kel fel vagy már csak 6 óra körül( 7kor kel) s a fogai se jöttek még ki teljesen.Amikor ezt elfogadtam onnantól lett jobb

2015. jún. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14 hónapos a kisfiam, még szoptatom éjszaka. 3-4 alkalommal felébred, néha visszaalszik szopizás közben (ami legalább fél óra, de van, hogy egy egész óra), néha nem. Ilyenkor sír, fetreng, és csak hosszas ringatás után (szintén kb. fél vagy 1 óra) tudom visszaaltatni. Próbáltuk már a citromfű teát és a rooibos teát, de nem tapasztaltunk változást. Most jön 4 foga gyors egymásutánban, emiatt is nyugtalanabb.
2015. jún. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát,akkor nem vagyok egyedül :-)

Igazából tényleg próbáltunk mi is mindent,közénk vettük,több ruha,kevesebb ruha,melegebb,hűvösebb a szobában,szobában máshová tettük az ágyát,kicseréltük,még rosszabb lett; minden változtatásnak hagytunk időt,de semmi.

Olyan rossz,hogy mások meg egyből "persze,kipihened magad,egy éves gyerek alszik,mint a tej"

Ma éjjel 1 órát üvöltött,bementem többször vigasztalni persze,2 percenként,de utána legalább 5 órát aludt egyben.nem volt még ilyen,de ennyire sokat még nem aludtunk mostanában.Érdekes,de ma jobb is volt a kedve sokkal.

Ja,ő nem szopizik egy jó ideje,elutasította még fejve is; egy neocate nevű szuper tápszert eszik,én meg tejleadó voltam 11 hós koráig :-) Szóval kijutott a jóból!

Puszi mindenkinek!

2015. jún. 21. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!