Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miert hisztizik a 10 hetes...

Gmelania kérdése:

Miert hisztizik a 10 hetes lanyom az esti elalvas elott?

Figyelt kérdés
Kb 3 hetesen kezdodott nala a hasfajas.Nem igazan segitett semmi.Kezben probaltuk megnyugtatni, majd kb bo egy oras nyugtatgatas utan elaludt. Ha mar nem fajt a hasa (legalabbis mi igy gondoltuk),leraktuk es nem sokra ra megint uvoltes lett belole..Ugyhogy megvartuk mig elalszik kezben...Hasfaja mar nincs, de az alvas elott akar 2-3 oran keresztul is hajlando lenne uvolteni.Minden este kezben altatom (akar 2oran keresztul), mert kulonben hiszti a vege. Sirni hagyas nem az en mufajom.Kb fel 5-5 korul kel delutan, fel7-7kozott furdetes, aztan jonne az alvas.Furdes utan nem eszik, mert ha el is kezd enni dobalja magat es uvolt mert o nezelodne.Az biztos hogy eleg almos, alig birja nyitva tartani a szemeit, illetve dorzsoli is. Az is biztos, hogy ez nem hasfajas, mert maskepp sir, illetve hasfajasnal nem nyugodott meg kezben, mig most ha felveszem, egybol elhallgat. :)Volt olyan is hogy 6kor nagyon almos volt, igy elorebb huztok a furdetest. Ilyenkor kb fel ora alatt elalszik kezben nagyobb hiszti nelkul, de fel8-8 kozott felebred es csak 10korul tudom megint visszaaltatni.Mit tanacsolnatok, mit lenne erdemes megprobalni, hogy ne kezben kelljen elaltatni?Koszonom elore is segitseget!
2015. jún. 25. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Elírtad, ugye? Inkább 10 hós, nem pedig 10 hetes? Egy 10 hetes még nem hisztizik.
2015. jún. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem irtam el. 10hetes. Igen kozben en is olvastam, hogy ilyen kis korban nem hisztiznek meg. De tenyleg olyan mintha hisztizne. Semmi nem jo.Ha mellette fekszem sir, ha simogatom sir, ha hatan van sir, ha hason van sir, ha az elektromos hintaban van sir...tenyleg csak az a jo hogy ha kezben van, nezelodik es ugy alszik el.
2015. jún. 25. 12:54
 3/6 anonim ***** válasza:
próbáld előrébb hozni a fürdetést. lehet átbillen és már annyira álmos hogy nem tud elaludni. az én fiam 10 hónapos, nála kb ilyen átbillenés kb 3-4x volt. tehát nyugodtan fürdesd előbb, 6fél7körül is akár.
2015. jún. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valóban nem hisztizik, hanem valami nem jó. Lehet annyira fáradt, hogy azért nem bír elaludni.

Ha a kezedben nyugodt és nyugodtan alszik el, akkor altasd úgy. Nyugi, nem fog örökre a kezedben maradni, de most ezt igényli.

Az én kislányom is csak kézben aludt el, mindenki cseszegetett érte, de nem érdekelt, nekem megért annyit, hogy nem zokogva aludt el. 7 hónapos koráig kézben altattam, aztán egyik napról a másikra bekéreckedett a kiságyába, azóta kb 10 percet simogatom és alszik.

2015. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valszokat. Igen lehet hogy tul faradt mar, de napkozben is sokszor nagyon faradt, megis elalszik hamar "hiszti" nelkul.ha koran fektetem le, max 20perceket pihizik, es csak nyugos lesz utana, a visszaaltatas ilyenkor nem megy. Ha napkozben masfel orat van fent (+/-10perc)ket alvas kozott akkor az jo?
2015. jún. 25. 13:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az Én babám 6 hónapos. Másfél/két órát van ébren, utána kell neki az alvás. Napközben alszik háromszor, és egész éjjel. Este Ő is picit nehezebben alszik el, de ez azért lehet, mert ami élmény napközben összejön, azt este dolgozza fel a buksija. Ez felnőtteknél is így van, csak a babáknak még jóval több élmény jön össze egy nap :) Nálam az vált be, hogy eléneklem neki a mi altatódalunkat, aztán fogom a kezét, és simogatom (egyre lassuló mozdulatokkal). A derekam majd leszakad miközben lógok a kiságyba, de szépen lehet érezni, ahogy nyugszik a légzése a simogatás ütemére és elszunyókál. Így van, hogy 2 perc az altatás, van hogy 20 perc, de ennél hosszabb időre már rég nincs szüksége.
2015. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!