Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Elegem van az altatásból, nem...

Elegem van az altatásból, nem bírom már tovább! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éves és 3 hónapos a kislányom. Soha nem volt könnyű az altatás, néha csak fél óra de néha 1 óra vagy még több. Hatalmas balhék, hisztik, üvöltés, az a tipikus taknya-nyála egybefolyó hiszti volt. Volt időszak mikor úgy ahogy hiszti nélkül el tudtam altatni, de így is csak kb 1 óra alatt. 2 hónapja megszületett a kisöcsi (aki már most jobb alvó mint a kislányom valaha is volt). Terhességem alatt a férjem altatott, de akkora balhék voltak hogy vissza kellett vennem.

És most itt a dackorszak, testvérféltékenység és a brutál altatás egyszerre. És képtelen vagyok elaltatni napközben a gyereket. De ha nem altatom akkor is balhézik. Hiába mondom, hogy nem gond, majd alszunk este, menjünk játszani, semmi sem használ.


Mindent kipróbáltam már!!!!

az összes szép szóval módszert, figyelemelterelés, suttógó módszer meg minden ami csak létezik. Most már bezárom ha hisztizik, de kijön, jön utánam, ragad rám és üvölt. Elkezd csapkodni, üti magát, a kistesót, engem, a környezetét és már minden baj.



Kész vannak az idegeim. Nem bírom tovább. Már ott tartok hogy megütöm, mert nem lehet elviselhi ekkora hisztit. Most már csak úgy tudom elaltatni, ha kocsiba rakom és az autó elaltatja. Se babakocsiban, se ágyban, se ölben se sehogy nem tudom elaltatni napközben. Ha pedig nem altatom akkor fáradt és akar aludni és azért balhézik.


Aztán valamikor sikerül kirángatnom és akkor nem alszik egész nap, van amikor meg 4-5 órakor alszik el nagy nehezen és onnantól már csúszik az este is. De hogy időben normálisan elaludjon, nem tudom mikor volt utoljára...


MOst már egyébként hagyom sírni, jelen pillanatban is másfél órája megy a balhé, hol üvölt, hol picit alábbhagy, hol pedig épp veri magát a földhöz.


Bár mi ötlet bárkinek? Vagy legalább egy kis nyutatás, hogy ne szaladjak ki a világból????



2015. júl. 30. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Mutasd azt neki,higy egyaltalan nem erdekel,nen zavar ha hisztizik! Ha elkezdi,nyugodtan hagyd ott,ha megy utanad,csinalj ugy mintha ott sem lenne,ha nem akar aludni,akkor ne altasd egyaltalan,majd elalszik magatol,ha almos lesz,ne zavarjon ha kihagy 2-3 napot a napkozbeni alvasnal.
2015. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Nálunk ennyire durva nem volt a helyzet, de a kocsi helyett ajánlom a porszívót, a monoton hang megnyugtatta, és aludt mint a kis angyal. Aztán egy idő után el tudtuk hagyni, és jött az altató CD, most már az sem szükséges.

Most 10 hónapos.

2015. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Én hagynám, hisztizzen ahogy akar. Majd rájön, hogy nincs értelme. Ő már nem kisbaba, a hisztinek nem kellene ennyire teret engedni. Szobába be, megmondani, hogy pihenés van, ha nem akar ne aludjon, de legyen csend.

Mondjuk gondolom a pici miatt sem akarod, hogy ordítson, dehát így is az megy, úgyhogy igazából mindegy.

2015. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mindig otthagyom. Mondom neki, hogy "hisztis gyerekre Anya nem figyel", tudja, hogy akkor nem figyelek rá. Akárhogy jön utánam, akármit csinál, mégha veri is magát és üvölt hogy fáj, akkor is higgadtan hagyom és csak akkor foglalkozok vele ha abbahagyja. Tudja, hogy "ügyes kislány aki abba tudja hagyni a hisztit", tudja hogy "anya szeret még akkor is ha hisztizel de a hiszti csúnya dolog" stb. Minden a szájába van rágva.


Ha pedig nem alszik, akkor vagy későn alszik el és este még 11-kor is tombol, vagy pedig nem alszik és egész délután nyűgös és mindentől kiborul mert fáradt.


A kisöcsi pedig szerintem már megszokta az üvöltésben alvást, tényleg csak arra kell vigyázni hogy ne üsse/rúgja, mert volt már arra is példa. Ha pedig mondom, hogy nem szabad, az csak olaj a tűzre. Ha visszaütök, semmit sem használ. Csak az használ ha elviszem onnan a kistesót. De ez egy másik téma. Most az eszméletlen fárasztó/lehetetlen altatásról kérdeztem.

2015. júl. 30. 14:42
 5/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Akkor itt valami komolyabb probléma van szerintem. Én a helyedben elgondolkodnék szakember segítségén, mert ez így nagyon nincs rendben és szerintem mi itt nem fogunk tudni tanácsot adni, mert úgy tűnik nálatok nem működnek a bevált módszerek. És bár tudom, hogy most nem erről kérdeztél, de a pici bántása is aggasztó szerintem, szóval én gyerekpszichológust keresnék.
2015. júl. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a bölcsi hozta a megváltást, az ott lévő szoros menetrend. Amint beszokott, itthon is megoldódott minden. Mióta szünet van, megint veri magát.

Egyszóval szabályok és következetesség kell nekik. De ki a fene tudja tartani, hogy minden egyes nap fél 12-kor ebéd, déltől 3-ig alvás?

2015. júl. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, szerintem nincs semmi bajod a lányodnak, egyszerűen a dackorszak kellős közepén tart, ahova bejött még a kistesó születése.

Valahogy következetesnek kéne maradnod. Meg lehet kéne egy külső segítség még ha egy rövid időre is, általában másképp reagálnak rá a picik, ha egy kvázi idegen szabályozza őket.

2015. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csakhogy a Kérdező azt írja, ez nem új keletű probléma, hanem már régen megvan, csak egyre rosszabb. A dackorszak persze közrejátszik, de az a műsor, amit a Kérdező ír nem írható csak annak a számlájára. A gyerek gyakorlatilag kezelhetetlen és ezzel szerintem foglalkozni kellene. Ha megnézné egy szakember, azzal csak nyerhetnének, mert biztosan tudna hasznos dolgokat tanácsolni nekik. A Kérdező kikészült, ahogy írja is és nem bír a kislánnyal. A dackorszak nem mindenre magyarázat azért.
2015. júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Vannak napok amikor egy tündér és tényleg egy rossz szót nem lehet mondani rá. Segít, ölelgeti/puszilgatja a testvérét, segít a főzésben/takarításban, szó nélkül felöltözik vagy idehoz akármit, szóval nagyon ügyes.

Aztán amikor szétcsúszik a nap, mint pl a mai, akkor aztán katasztrófa. Egyik pillanatban angyal aztán pedig kisördög.


Külső segítség szokott lenni, szüleim, anyós rendszeresen besegítenek sőt nemsokára jön egy profi babysitter is mert én megyek vissza dolgozni. Remélem ő majd hoz változást.


De igazából még nekem is kell fejlődnöm mert az elején bizony én is üvöltöztem vele torkom szakadtából és csak mostanra sikerült higgadtnak maradnom úgy-ahogy.


A szakemberen elgondolkodunk. De szerintem egyértelműen a kisöcsi aki kihozta belőle az állandó műsort.

2015. júl. 30. 15:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem az alvás az igazi probléma, az csak egy tünet. Az igazi gond a féltékenység. Ezzel a műsorral akar rávenni hogy vele foglalkozz, ne a kisöcsivel. Mert nyilván azért akarod őt kiiktatni (lefektetni aludni), hogy a kisöcsivel foglalkozhass. Ilyenformán ha ignorálod a hisztijét, azzal csak olajat öntesz a tűzre, azt üzened, hogy nem foglalkozol vele, vagyis jogos a félelme.


A gyerekpszichológus vagy bölcsi/csana jó ötlet. A napirend, az új impulzusok, a testvér-kérdés átbeszélése, annak éreztetése, hogy ő továbbra is ugyanolyan fontos neked mint eddig, nagyon fontos.

2015. júl. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!