Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altatjátok az egy éves...

Hogy altatjátok az egy éves babát? Újabban vagy hiszti, vagy 1,5-2 órás altatás van, ami kezd kimeritő lenni.

Figyelt kérdés

Sose volt egy nagy alvó a fiam, de most aztán végképp nem. Napközben egyszer alszik 1-1,5 órát, néha 2-t. Este pedig 8-9 között alszik el, reggel 7-ig. Egyszer kell éjjel, akkor szopival hamar visszaalszik.

Viszont az altatás katasztrófa. Látszik rajta, hogy hulla fáradt, de mégsem tud elaludni. Sötét van, nyugi, halk zene, stb. Ha bent maradok, és simogatom, folyton feláll, és vigyorog, de közben majd kiesik a száját akkorát ásit. HA kijövök, csak sir és sir, amiben mind a ketten elfáradunk. Mindkét módszerrel egyébként kb. 1,5 óra az altatás minimum, ami feltételezem, nem egészen normális... :) Pici korában jól aludt, aztán volt egy kézben ringatós időszak, most pedig ez. Nem az kell, hogy kézbevegyem, csak az, hogy ne kelljen aludnia (beköszöntött a dackorszak)...

Köszönöm az ötleteket!



2015. aug. 7. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kezd hisztizni, magamra kötöm és porszívózunk.
2015. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 évesen már nem altattam, de előtte sokáig úgy, ringattam, dúdoltam. Viszont amikor a szüleimnel vagyunk nem tud elaludni magától (17 hónapos). Mivel ott egy szobában alszunk vele, ilyenkor lefekszem én is az ágyba, ő a kiságyban van. Eleinte halkan beszélek hozzá. Ettől megnyugszik és egy idő után elalszik. Ekkor kiosonok😊

De a dackotszakhoz még kicsi. Nem minden baba tudja magát elaltatni. Majd csak megtanulja. Próbáld meg h nem simogatod, csak bent maradsz nála .

2015. aug. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az én lányom sem aludt sose jól, 2 hetes korától nappal csak 2-3 órát, volt idő hogy annyit sem. 6-7 hónapos kora körül alvás tréningeztünk, azóta 5 perc alatt magától elalszik minden különösebb hiszti nélkül, most éjjel rászokott, hogy ha megébred, meg kell fognom a kezét 1-2 percre míg visszaalszik, kb. 2-szer ébred rosszabb éjszakákon, jobb éjszakákon egyszer sem...nappal max 1-1,5 órát alszik továbbra is, mondjuk szerintem egy egy évesnél ez már nem olyan nagy gond.
2015. aug. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!