Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit próbáljak még ki? Alvási...

Mit próbáljak még ki? Alvási probléma 3 éves kisfiúnál.

Figyelt kérdés

Már midnent kipróbáltam eddig: meseolvasás, hangok utánzása, játszás, fenyegetés, szép szóval, motiválás... de egyszerűen csak izeg-mozog, ugrál, nem akar aludni.

Nagyon nehezen megy az altatás.

Babysitter vagyok egy családnál, de kezdek kiborulni emiatt.


Tippek? :(



2015. aug. 14. 15:16
 1/4 LadyLoss ***** válasza:
Délutáni vagy esti altatás a problémás? 3 évesen már egyre kevesebb a délutáni alvásigény. Egyéni persze, de normális ha kevesebbet alszik és nehezen enged az altatásnak, függ attól is, hogy mennyire fáradt. Mondjuk parancsra, fenyegetésre, de még szép vezényszóra én se tudok elaludni, csak ha megvannak a feltételek (ágy, sötét, és fizikai szellemi fáradtság). Ha esti altatás, akkor kell egy rituálét kialakítani, szülőkkel együtt átbeszélve, ez sok minden lehet, szintén egyéni igény. Együtt alvás, simogatás, vagy csak mese, lényeg, hogy általában ugyanúgy történjen, ugyanabban az időben. Én lányom például szintén 3 éves, és miután lefektettük mese puszi és kijövünk. Magától alszik el, sokszor elég sorára, de neki ennyi idő kell, hogy kikapcsoljon, ellazuljon.
2015. aug. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A mi pici lányunk novemberben lesz 3 éves, világ életében nehezen tudott elaludni, sosem volt az a leteszem, elalszik magától típus. Pár hónappal ezelőttig is táncolni kellett vele, csak így tudodd kikapcsolni, "lemenni alfába"; és persze éjjelente többször megébredt, volt, h órákat voltunk fent vele, mert huhogott. :) Felváltva voltunk kiborulva apával. :) Aztán kijött a 20. foga.. Azzal megszűntek az éjszakai ébredések és most már olyan szépen megérett a kis idegrendszere, hogy elalszik magától. Tény, h szükség van a rituáléra, amit az előttem hozzászóló is írt, tehát, h érezze, most eljött az alvás ideje.. Ez nálunk ágybabújás, mese és közben cirógatás.. Kinél mi válik be. De ami még fontosabb volt nálunk, h kellően ki legyen fárasztva!! Ez talán a legsarkalatosabb pont nálunk, és lehet, h nálatok is! :) Sok sikert nektek és kitartás, biztos jobb lesz!!
2015. aug. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindenképpen esti alvásról beszélek.

Sajnos az esti rituálét lehetetlen beiktatni, főképp az édesanyja miatt, mert képtelen ezt kivitelezni nála.

Hétvégéken általában ő altatja (ez kb 3 éjszaka/4 mikor hogy), én a többi napon...

De annyira rendszertelenül fekteti le... pl múltvasárnap is este 9 után jöttek haza.. fürdetés semmi (pedig ez eddig rutuáléja volt), csak hopp ágyba dugja és felolvas neki rémgyorsan két mesét és alvás.


Általában hétvégén későn fekszik le, holott akkor van a legjobban kifárasztva.


Igy persze hogy ő hétvégén hozzászokik ehhez, aztán a hét elején hiába altatom 7-8 fele, majd csak fél 9-kor alszik el...

2015. aug. 15. 16:28
 4/4 LadyLoss ***** válasza:
Te éled meg a helyzet nehézségeit, de szerintem ha csak annyi a baj, hogy még fél egy órát ébren kukorékol mire elalszik az nem olyan vészes, mintha például órákig üvöltve tiltakozna. (b Én lányom van hogy többet is fent van még, bár ő elvan magában, nem igényli hogy ez idő alatt mellette legyünk. A gyerekek nagyon okosak, hamar megtanulja kinél mit lehet. Szerintem meg fogja szokni, hogy te hogy fekteted és anya apa hogy fekteti. Meg azért ilyen fiatal életkorban még semmi nem szól örökre, gyorsan változnak a szokásaik. Légy türelemmel és kitartás!
2015. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!