Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fél órákat alszik a babám,...

Fél órákat alszik a babám, fog ez változni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8,5 hónapos, kb 4 hónapos kora óta napközben fél órákat alszik. Eleinte 4szer, 3szor, most pedig ott tartunk hogy kétszer fél órát. Még nem mászik, csak kúszik, viszont megy egész nap. Abban reménykedtem, hogy majd ha már többet mozog akkor jobban elfárad és alszik legalább 1 órát egyben. Néha néha előfordul hogy alszik 1,5 órát is, de ez hetente 1-2 alkalommal van. Akinek szintén ilyen "fél órás" babája volt mi a tapasztalat, fog hosszabbakat aludni. Éjszaka egyébként alszik , fel-fel ébred néha, mert ugye fogzás és mozgásfejlődés jelen van az életünkben. De azon nem aggódok, azt túl kell élni. Abban is bíztam ha már napjában kevesebbszer alszik azok hosszabbak lesznek, de ez sem így alakult. Kinek milyen tapasztalata van, mikor változott ez meg, hogy nagyobbakat aludt?

2015. szept. 17. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem nem aludt nagyobbakat, sőt egyre kevesebbet. Az enyém 4 hónaposan aktívabb volt, mint az átlag, kúszott, kezdett felülni, nagyon sokat mozgott mégsem lett fáradtabb, nem nagyon akart aludni. Napi két órát aludt ilyenkor és szépen lassan lecsökkent fél órára, 10 hónaposan meg már egyáltalán nem aludt. Ha autóval mentünk valahová akkor az úton (15 perc) aludt, de ahogy hazaértünk újból pörgött. Éjjel viszont aludt az enyém is, persze néha-néha ébredt fogzás idején, de ritka volt. Nekem azóta sem aludt napközben egy szemhunyásnyit sem, se oviban se itthon.
2015. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem pont ilyen fél órás volt a kisfiam, sőt sokszor csak 20 perces. Miután elmúlt 1 éves, utána kezdett kitolódni a nappali alvása hosszabbra. Nem emlékszem pontosan, hogy már 13 hónaposan is, de 14 hónaposan már biztosan 1,5-2 órákat aludt ebéd után (durva fogzás persze kivételt jelentett kis időkre).

Most 2,5 éves és ebéd után 2-2,5 órákat alszik, magától megy és fekszik be az ágyába, szinte kidől. Sosem gondoltam volna, hogy eljutunk idáig.

(más kérdés, hogy ő viszont éjszaka ébred még mindig 2-3x tejet inni, de ez már nem tartozik ide.:)

2015. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a nagylányom volt 3/4 órás alvó napközben piciként. Aztán amikor már ment, motorozott, akkor ebéd után 1,5-2 órákat aludt, de 2 éves kora óta max. heti egyszer alszik délutáni alvást. Most 6 éves és napközben nem alszik, de éjszaka mint akit agyoncsaptak, arra sem ébred fel, ha üvölt mellette a húga. Szóval ez változik, nálunk jó irányba dőlt el. De már visszasírom ezt, mert a pici viszont borzasztóan alszik éjszakánként. Többször ébred, forgolódik, nyöszörög és elég neki simán 8 óra alvás éjszaka, sokszor kevesebb is. Piszok jó szombatonként is reggel 6-kor kelni.
2015. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hos tiz perceket max husz alszik nappal keyszer haromszor ejszaka kel enni is ketszer haromszor ki vagyok keszulve :) hiperaktiv de nem banom neha tortennek csodak mint most is hogy kint alszik a kerti hintaban.a jo levego es az auto mindig bevalik :)) kar hogy hosszutavon egyik sem konnyen kivitelezheto :)
2015. szept. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!