Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nappali altatási praktikákat,...

Smallkitty kérdése:

Nappali altatási praktikákat, tippeket megosztanatok velem?

Figyelt kérdés
5 hónapos lányom nappal van hogy elalszik szoptatás közbe de kb 1 óra alatt, ha nem, akkor nem alszik el sehogy pedig latszik hogy fáradt. Bevàlt praktikàkat szeretnék kérni, akinek van, esetleg módszer, hogy cicin alvásról hogy lehetne ha lehet kiméletesen leszoktatni?Tudom minden baba más. Cumit nem szereti. Hinta ritkàn működik. Hordozás nem szereti.Csak hátha van vkinek ötlete amit még nem próbáltam :)

2015. szept. 17. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem az adamo hinta segített ha álmos beleteszem és egyből elalszik. 4 hós baba anyukája
2015. szept. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék az előttem szólóhoz, az Adamo hinta vált be, másmilyen hintában nem maradt meg.
2015. szept. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a kendő vált be, ha kimegyünk a levegőre, könnyebben elalszik. Énekelek neki altatót, és akkor bealszik.
2015. szept. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

És Nektek az adamoban mennyit alszik egyszerre? Ha sikerül elaltatnom max fél óra az alvás :)

kendőben otthon is szoktad altatni?

2015. szept. 17. 16:30
 5/9 anonim ***** válasza:

éjjel hogyan altatod vissza, ha megébred?


Az én lányom is ilyen volt, 5 hónaposan éjjel két-háromszor kelt, cicivel altattam vissza mert nem volt cumis. Nappal meg ahogy írod, vagy cicin aludt fél órákat, vagy még annyit sem.

Én a felvesz letesz módszer - Ferber keverékét alkalmaztam, plusz mellé tettem minden éjjel a cumit, hátha...már az első este, amikor elkezdtük a módszert, elmaradt az éjjeli ébredés, és az éjszakákat újra elkezdte átaludni. Az első nappali alvás még nehezen ment, de két-három nap alatt elkezdte a cumizást, plusz ezzel egy időben a napirendjét is átvariáltuk (ragaszkodás fix alvási időhöz, tartalmasabb nap, több játék, több levegő) és ez megoldotta a problémát. De a legtöbbet a cumi segítette, mert azzal megtanulta egyedül visszaaltatni magát. Mint írtam, enyém sem volt cumis, azt hittem a módszer előtt sosem fog cumizni.

2015. szept. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mi kétszer ébredünk éjjel, 1 és 4-5 körül, akkor cicin alszik vissza.

Hogy néz ki a két módszer keverése? Először a nappali vagy az esti alváson probàltad ki?

Cumira ugy rászokott hogy mellétetted? Félàlomba probáltam már mikor majdnem elaludt cicin hogy cumi a szájába de sirt nagyon :(

Ha megkérlek leirnád hogy nézett ki a napirendetek? Köszi :)

2015. szept. 17. 20:56
 7/9 anonim ***** válasza:
ejjel kezdtuk a modszert. szokasosan megebredt 11 korul ahogy szokott. betettem melle a cumit, megszoptattam de nem vartam ki mig elalszik cicin hanem ebren tettem az agyaba. kimentem. egy pee mulva visszamentem, nem vettem fel, sak megsimiztem. kimentem. 2 perc mulva bementem, simi simi de nem vettem fel. kimentem, 3 perc mulva ujra bementem, de nem vettem fel, simisimi kimenten. aztan 5 perc, 8 perc majd utana mar nem emeltem az idokozokon hanem 8 percenkent bementem eltelt 30 perc es a nyuszoges szepen atvaltott sirasba...kertr ugye a cicit elalvashoz. ezert mikor bementem, felvettem a vallamra hagytam hogy megnyugodjon majd visszatetem az agyaba es ujra 8 percre kimenten. de megint sirni kezdett es mar annyira sirt hogy ertelmetlen lett volna kivennem ezert csak megfogtam a kezet majd megint kimentem. mar kezdtem volna feladni de akkor egyszer csak abbahagyta a sirast (kb 20percet sirt) es elaludt....na, mondom magamnak tuti nem birom ezt ki ujra a hajnali ebredesenel.....de nem ebredt, aludt reggelig. masnap jott a delelotti alvas. ugyanigy alltam neki es csodak csodaja, az elso 8 perces resznel bealudt az addig nappal egyaltalan nem alvo, cumit ellenzo lanyom, 45 percet egyben, a cicim nelkul, cumival a szajaba! par napig nappal még beletelt 10-15 percbe mig elaludt - de ez mar nem siras volt inkabb csak nyekerges - ejjel meg egyaltalan nem kelt tobbet. tehat gyakorlatilg csak egyszer kellett sirni hagyni....ez helwyre hozta a nappali alvasat, igaz, ugy a 8. honap kornyeken el kezdett ejjel ujra kelni, es azota is kel, viszont visszaalvashoz nem kert es ma sem ker cicit, mindig csak bementem/bemegyek, fogom ket percet a kezet es alszik is, cumival, ki sem kell venmem. nappal meg 1-2 orakat alszik egyben, azt teljesen megoldotta ez a modszer, gyonyoruen elalszik amint beeszem az agyba cumival, sokszor be se kell mennem hozza, a sogorom még egy evesen is ringatta a lanyat 10 kilosan, irigyel hogy gyakorlatilag nelkulem alszik el. ezert ut tolag azt mondpm nem banom azt az egy ejszakai sirast, mert nagyon soakt javitottunk vele mindannyiunk elet minosegen, es nagyon jo a viszonyumk is, se nem anyas, se nem rideg, nyugodt kedves kiegyensulyozott baba. tehat a lenyeg: cumi, 1-2-3-5-8 percenkent bemesz de nem veszed fel sak ott vagy vele egy ket percet. a napirendet mindjart irom.
2015. szept. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 hosan a napirend: 7.00 keles (fel keltetettuk ha nem kel magatol), szopi. 15 perc levego a teraszob majd jatek kb 9ig. 9kor szopi, altatas a fenti modszerrel. 45 perc alvas utan jatek delig kb. delben szopi. kb 1 koul mindig setara indultunk. nekik ez a legjobb farasztas ebben a korban, a seta. szoval setalunk ugy 3-ig, a vegere altalaban be is aludt es akkor a teraszon aludt kint a babakocsiba egy jo orat. 16.00 szopi utana jatek 18.00 nagyon rovid szopi, utana jatek 20.00ig, utana furdetes szopi es kb 21.00-21.15 korul aludt el. ha a delutabi alvasa rovidre sikerult, akkor 17.00-kor is letettem mindig egy fel orarara, hogy meglegyen a napkozbeni legalabb 1,5 ora alvas. de sose engedtem este 6 utan aludni. sajnos ez van, a napirendben nagyon kovetkezetesnek kell maradni aztan egy ido utan o ugyis alkalmazkodni fog a ritmushoz. sok sikert majd ird meg hogy sikerul.
2015. szept. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvességedet, hétvégén szeretnék majd lépni az ügyben mikor Apa is itthon van, majd megirom mi lett az eredmény :)
2015. szept. 18. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!