Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » El fog múlni magától, hogy...

El fog múlni magától, hogy nem akar egyedül elaludni a 3 évesem, vagy tennem kell valamit?

Figyelt kérdés

Apa több, mint 1 éve költözött el. Azelőtt gyermek sosem akart velünk aludni, most minden éjjel nálam köt ki. Az elalvás sem könnyű, igényli, hogy vele maradjak, sőt, ő már alapból nálam aludna el. 2 szobánk van, nekem pedig van még dolgom este, amúgy pedig igenis igényem lenne kis egyedüllétre, mert napközben az övé vagyok mondhatni, nincs el egyedül, sokat foglalkozom vele.

A sötéttel is gond van, de ő vmi olyasmit magyaráz, hogy nem látja a dolgokat, mi hol van-pedig az utcai lámpák égnek és egy gyertyaszerű lámpa ég a polcon, szóval látni is.

Elmúlik ez magától? Vagy mit tehetnék? Ált bent vagyok és nem problémázok azon sem, hogy velem alszik, de ma vagy 1 órát ott voltam, mikor kijöttem, mert azt hittem alszik, kibukott teljesen, zokogott és kiabált, hogy anya hiányoztál. Mit csináljak?


2015. szept. 20. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongás? Vagy lehet attól fél, hogy te is elmész?

Jó lenne arra visszaszoktatni, hogy mindenki a sjaát ágyában alszik, mondani neki sokszor, hoyg anya nem megy sehová, de mindenkinek a saját ágyában a helye éjjel.

Vegyél esetleg egy sólámpát neki.

2015. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van sólámpája is, de amit most égve hagyok, annak erősebb a fénye. Amúgy emeletes ágy van, nincs sötétítőfüggöny, ajtó nyitva. Van, hogy észre sem veszem, mikor jön át.
2015. szept. 20. 23:08
 3/5 anonim ***** válasza:

beszéld meg vele! tudom, közhely, de tényleg bármit elérhetsz ha jól kommunikálod le.

és persze vannak dolgok amiben lehet engedni. pl. ha őt zavarja a sötét akkor egy erősebb fénnyel világíts. majd ha mélyen alszik lekapcsolod ha téged zavar.


3 éves korában pont azt mondtam neki amit leírtál. tudod mucikám, anyának még sok dolga van, de résnyire nyitva hagyom az ajtót. én még elmosogatok, meg rendet csinálok, így holnap megint egész nap a tiéd leszek, de most te aludjál szépen, hogy ne legyél fáradt és akkor jó nagyot fogsz tudni játszani...

most 2,5 évvel később annyit mondok neki, ha megy a győzködés, hogy együtt kéne aludnunk, hogy nem lehet, mert én még megnézem a híradót, amit te nem szeretsz, ezért este a mese ment... annyi volt akkor is és most is az engedmény, hogy ha ügyesen fekszik az ágyában és próbál elaludni akkor bemegyek 10 perc múlva és kap egy hatalmas ölelést meg ezer puszit :)

most már ő mondja, hogy 10 perc múlva mennem kell! :D

2015. szept. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tán nálunk is ezt kellett volna, mint előző írta.


De már iskolás, és még átjár. Elférünk.

2015. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Apa elment.

Mi lesz, ha anya is elmegy?


Szerintem ezt gondolja. Ígérd meg neki, hogy nem mész el, itt vagy, ha kellesz hívjon. De ne hagyd, hogy a fejedre nőljön.

2015. okt. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!