Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hány éves koráig alszanak...

Hány éves koráig alszanak délután?

Figyelt kérdés
26 hónapos kislányom az utobbi 1 hétben nem akar aludni vagy ha el is alszik, csak óriási hiszti közepette. Nem tudom mit csinàljak vele, pedig mindent ugyanugy csinálok mint eddig. Vagy már most kezdi elhagyni a délutáni alvást? Nem kicsi mèg ehhez?
2015. szept. 21. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én nagylányom is 2 évesen döntött úgy, hogy neki erre nincs szüksége, azóta nem alszik délutánonként. Néha az oviban alszik, ha korán kelt reggel, viszont inkább este dől ki korábban, mint a pici. A pici 3 éves és még bőven igényli a délutáni alvást (bár hétvégén már nem altatjuk őt se), de az oviban mindig elalszik, meg ha utazunk akkor is bebólint.

Szóval egyénileg változó, a te lánykád is lehet, hogy már nem igényli.

2015. szept. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mondok egy pozitív példát is.

Az 5,5 évesem még mindennap alszik délután, oviban is, itthon is.

Szerintem abszolút gyerekfüggő vagy idegrendszer vagy szokás- de nincs két egyforma gyerek (nem is baj).

Azért 2 évesen még lehet, hogy pici hozzá, de én is ismerek olyan jókedélyű, egészséges kislányt, aki nem aludt már bölcsis kora óta és köszöni, jól van.


Azért nem olyan nagy baj az, hogy ha tud, akkor alszik, érdekes cikkeket olvastam arról, hogy erre még szüksége LEHET ovis korosztályig (persze megintcska az átlagnak, nem lehet ezt minden gyerekre ráhúzni).

Nálunk az oviban fontosnak tartják, kis szertartást alakítottak ki (gyertyagyújtás, mese, gyertyaelfújó felelős! :), a nagycsoportosok is szeretik és nagyjából mindenki alszik is- én ennek nagyon örülök.

2015. szept. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!