Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért kezd el hajnalban ébredni?

Miért kezd el hajnalban ébredni?

Figyelt kérdés

16 hónapos, pár hetes korától átalussza az éjszakákat (11-12 óra alvás).

Pár nappal ezelőttig nappal is aludt 2-3 órát két felvonásban.

Mostanában nappal alig akar aludni, éjjel pedig 7-8 óra alvás után felkel. Kapott az előbb tápszert (egy órája kelt fel), nem fázik, incs melege, nem éhes, nem szomjas.


Most megint dübörög. Ő nem sírással jelzi, ha fent van, hanem veri a fejét az ágytámlába. Én meg gondolkozom, hogy bemenjek-e és kihozzam,vagy hagyjam inkább, hátha visszaalszik.

Nem értem, mitől rövidült le hirtelen ennyire az alvásigénye.


2015. szept. 27. 05:44
 1/3 A kérdező kommentje:

Tegnap egyébként a férjem volt "ügyeletes", ő mesélte, hogy fél hatkor felkelt, nem bírta visszaaltatni, kb. 8-ig boldogították egymást, mire a kisasszony is visszaaludt. Addig kint rohangált és játszott.


Most az előbb bementem, nem vettem ki, fény is alig volt. Visszatoltam az ágyát (az ütögetéssel betolja az ajtó elé egy idő után), halkan de nagyon határozottan mondtam, hogy nem játszunk ilyet hajnalban, alvás van, tessék aludni. Megsimogattam a fejét és kijöttem. Egyelőre csend van.... bár 10 perc után még nem merek előre inni a medve bőrére.


Altatós rituálé soha nem volt, egész kicsi korától letettük és elaludt, nem ringattuk, stb. Esti rutin megvan, de a fektetés gyors. Nem szeretném most rászoktatni az ölben ringatásra vagy egyébre - bár szerintem csak ki akar jönni játszani.

Éééés, elkiabáltam, megint dübörög...


Nemsokára bölcsődébe megy, ott ő se fog jól járni az 5 óra körüli keléssel, hiszen 8 órakor visszük és délig nincs alvás bent.

2015. szept. 27. 05:58
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egyszerűen sajnálja az időt az alvásra, nem akar lemaradni a játszásról. Ha bölcsődébe jár majd, valószínűleg magától visszaáll az alvásidőben alvásra.
2015. szept. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azért azon is eltöprengenék miért okoz magának fájdalmat szándékosan?A sírást elhagyni(ha volt is valaha) és a fejét a támlába ütni-verni elég durva egy ekkorka kisembertől...
2015. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!