Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Délután miért alszik el olyan...

Délután miért alszik el olyan nehezen a 3 hónapos baba?

Figyelt kérdés

4 óránként eszik. Délelőtt alszik 1,5-2 órát, majd délben szopik és nem sokkal később (kb 1 órára rá) indulunk sétálni. Ekkor szinte azonnal elalszik, viszont hamar felébred. Van hogy csak félórát alszik, van hogy 1-et, nagyon ritkán van hogy többet (szinte sose).

Ezután a következő, 4 órai szoptatásra kellőképpen hullafáradt, örömmel gondolom hogy beteszem az ágyába és alszik, hogy aztán pont felkeljen a fürdés környékére. Ehelyett nagyon sokáig nyűglődik az ágyban. Talán elalszik 10 percekre, de van hogy másfél órát nyűgizik igy mire elalszik rendesen, hogy persze belealudjon a fürdetés időpontjába.

Van valami jó tippetek hogy mit csináljak másképp hogy délután el tudjon aludni? Vagy ez igy van rendjén és majd belejön idővel?


Olyan pl nem lehetséges hogy előbb alszik el minthogy rendesen elfáradna a sétakor és emiatt ébred előbb, de aztán meg nem tud visszaaludni már?



2015. okt. 2. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Énekelj neki!:)
2015. okt. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nos.

először is, ha fürdésig aludna a babád este, 11 előtt nem tudnád elaltatni. Semelyik napirend kisokos se javasolja, hogy egy 3 hónapos baba 18.00 után még aludjon.


másodszor, ha az én lányom 3 hónaposan a napi 2*30 perc helyett 2-2,5 órákat aludt volna, seggemet vertem volna a földhöz (és vagyunk itt egy páran így még :)


harmadrészt, az biztos, hogy a babakocsiban hamar elnyomja a levegő, ha kicsit később viszed sétálni, talán tovább alszik, de az sem jó ha átesik a holtponton mert akkor meg nehezebben fog tudni elaludni.

mellesleg az én lányom is babakocsiban aludta a délutáni fél óráját, rendszerint fel kelt 25-35 perc után valami zajra. Ő is mindig hulla fáradt volt estére. Hogy próbálod altatni? mi az hogy nyüglődik? mit csinál?

2015. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Simán hulla fáradt akkor is este 8-9re, ha előtte közvetlenül aludt 3 órát, és simán el is alszik este. Akkor a legsimábban általában.

Hát nincs altatás, ágybatétel van és ő elalszik. Nem nagyon tudok segiteni neki, mindennel csak megzavarom. Délelőtt és este hipp-hopp elalszik, de ez az időpont valamiért ilyen nehézkes. Megpróbálom ezt a sétadolgot későbbre tenni.

2015. okt. 2. 18:43
 4/5 A kérdező kommentje:
És amúgy igen, hát annak örülnék nagyon, ha úgy jönne ki, hogy a 4 órai evés után rögtön alszik 1-2 órát és aztán jól kifárad a fürdéshez.. csakhogy éppen ez a gond, hogy nem alszik el addig.
2015. okt. 2. 18:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen bajom, a szintén 3 hónapos lányom olyan 6 hetes korától egyszerűen nem aludt nappal, ha beraktam a kiságyba, képes volt egy órán át nyűglődni, de nem aludt. Ha lefeküdtem mellé az ágyra, aludt, amíg meg nem moccantam, utána már nem. Csak cicin legfeljebb. Mindemellett persze olyan fáradt, hogy majd elájul, de nem alszik.

A babakocsi lett a megoldás. Délelőtt 1 óra séta, azonnal bealszik, és miután hazáértünk, még efy órát marad is aludni a babakocsiban. Ebéd után kis játék, majd a teraszon altatom szintén babakocsiban, kb egy órát alszik. Ezután másfél órát fent van, 4kor séta, alszik olyan fél 6-ig a babakocsiban. Fél 7kor fürdés, evés, 7-fél 8kor alszik is a kiságyban reggelig.

Éjjel nincs vele baj, este beteszem az ágyába és alszik, de nappal csak a babakocsiban hajlandó.

2015. okt. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!