Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kisfiam 3 hónapos és semmit...

Kisfiam 3 hónapos és semmit nem alszik napközben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
van hogy reggel 8tól este 10-ig 2x 15 percet alszik és kész. sehogysem tudom elaltatni...
2015. okt. 8. 08:32
 1/9 A kérdező kommentje:
(kb ez van amióta megszületett)
2015. okt. 8. 08:33
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen gyerekek, ha átalussza az éjszakát, akkor inkább annak örülj. Én is totál kétségbe voltam esve az első lányomnál, napi háromszor aludt fél órát. Épp kijöttem a szobájából, elpakoltam egy-két dolgot, jó esetben hajat mostam és már ébredt is. Viszont most 6 évesen kevesebb gondom van vele alvás tekintetében, mint a picivel. A nagy átalussza az éjszakát, reggel képes sokáig durmolni. A kicsi viszont (3 éves) mindig aludt napközben 1,5-2 órákat, amióta csak egyszer alszik van, hogy 3 órát is alszik nappal, az éjszakák viszont borzalmasak voltak még 1 hónappal ezelőtt is, mostanra talán normalizálódik a helyzet. Nagyon kevés alvás is elég neki éjszaka, ha 1/2 10 kor elalszik reggel 6-kor gond nélkül kel.
2015. okt. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az en 4 honaposom sem alszik, mindig ilyen volt. Vannak ilyen gyerekek nincs mit tenni.
2015. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is ilyen volt max 3*20 percet aludt. Én voltam vele dokinál is, minden ok, ő ilyen.

Mostmár 15 hónapos, egyszer alszik ebéd után másfél órát.

Kitartás!

2015. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ugyanilyen volt az én lányom is.

nálunk egyetlen egy dolog vált be:


a nagyon fárasztó napirend, amiben nem altatom!! (tehát nem reggeltől estig azon fáradozok hogy elaludjon, mert akkor nincs amitől elfáradjon, csak pilled a nap meg telik, ehelyett inkább sok levegő, játék, mondókázás, dajkálás.

2015. okt. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, mennyire aktív a bab napja? Az én babám is 3 hónapos, az éjszakát átalussza, nappal is rendesen alszik. Sokat van hason, elé teszek érdekes dolgokat és hagyom, hogy nyúljon értük, próbáljon közelebb kúszni, aztán ha megszerezte, jól megnyálazza-megrágcsálja és már el is fáradt. Van, hogy támasztékot adok a sarkának a kezemmel és úgy rúgja magát előre, mintha már kúszna. Ülésbe húzom, de nem ültetem, 4-et tud megcsinálni 1x-erre, többet nem is szabad. ezeket gyógytornász mutatta nekem.

Este fürdéskor is nagyon rúgkapál, rendesen farkaséhes lesz, mire végzünk, pedig fürdés előtt is eszik. Napközben kint a levegőn is jól alszik.

2015. okt. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Idővel javulni fog a helyzet, az én fiam is ilyen, most hét hónapos, az utóbbi 2 hónapban több óra alvás jön össze neki, mint valaha. Most 3x alszik egy nap, van hogy csak félórát, de van, hogy több mint egy órát. És az altatás is sokkal könnyebb lesz időről időre. Csak türelem, és türelem. Mondom én, akit szinte minden nap kiakaszt valamivel, nem könnyű eset na. Az evéssel is vannak gondok nála, éjszaka még kétszer eszik. Aztán a fogzás, mozgásfejlődés, sokszor nyűgös, sajnos...
2015. okt. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos az én lányom is ilyen volt, 2-3x 30 perc nappal, éjjel meg 1x evett egészen 16 hónapos koráig. Sok mindent kipróbáltam én is, de se a nappali nem alvást sem az éjjeli evésről való "leszoktatást" nem tudtam befolyásolni. Mire feladtam, kb. 7-8 hónapos korára, addigra átállt délutáni 1 alvásra, ami egyben 1-1,5 óra volt, az már jobb volt nekem is. Ami nehéz volt, hogy nappal meg szórakoztatni kellett, szinte ölbe akart lenni egész nap, hiába volt játszószőnyege, pihenőszék, hinta, semmiben nem maradt meg, így tiszta idegbeteg voltam egész nap én is, alig haladtam valamivel.

Már lassan 2,5 éves, most ebéd után alszik 1,5- 3 órákat, éjjel végig alszik, de nem nagy az alvókája, este fél 10-től reggel 6- 6:30-ig csak. Ez van. Ők ilyen típusú gyerekek azt hiszem. Fogadd el hamarabb, jobban jársz vele. Baja meg nem lesz, hidd el, amelyik gyerek fáradt, álmos, az alszik. Akié meg nem, azt úgysem lehet erőszakkal elaltatni, vagy másmilyenné formálni.

2015. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
En babam is 10 hetes es hosszas altatasok aran alszik napkozben 2x fel orat... Este is nehez elaltatni van hogy ejfel, de utana alszik 9ig es csak 1x kel fel enni... Remelem valtozni fog...
2015. okt. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!