Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egész éjjel kiabál és dobálja...

Egész éjjel kiabál és dobálja magát a 4 hónapos lányom, eddig átaludta az éjszakát egy hang nélkül. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

4 hónapos múlt, 7-8 hetes kora óta alszik este 7-től reggel 5-6-ig, akkor eszik, majd még egy kicsit alszik olyan háromnegyed 7-ig. Legalábbis eddig így volt. 1-2 hete elkezdett mászni meg kiabálni álmában. Sokszor az a kiabálás tárgya, hogy nekimegy a kiságy szélének vagy végének, és nem tud tovább mászni. Vonaglik, emelgeti a popsiját, majdhogynem feltérdel. Eközben kiabál (nem sír, tényleg kiabál). Néha segít, hogy visszarakom középre, máskor simogatom, bármit csinálok vele, semmi. Azt hittem, fáj a hasa, de ő sosem volt hasfájós, és hát ki is nőttünk már abból. Mikor kivettem párszor, hamar kiderült, hogy nem fáj a hasa. A fogára gyanakodnék még, mert fogzik, de ha hanyatt fordítom, amint meglát, vigyorog, egyáltalán nem úgy néz ki, mint akinek fáj valamije. Kizárólag álmában vonaglik meg kiabál, ébren semmi baja. Az rendben van, hogy esetleg éhes, mikor felébred, mindig megnézem, nincs-e más baja, és ha tényleg éhes, akkor meg is szoptatom, de attól is max. egy órát van nyugi, és megint megy a kiabálás-vonaglás. Fél órát nem tudok egyben aludni.

Miért csinálhatja ezt? Mozgásfejlődés esetleg? Másra nem nagyon tudok gondolni... Akinél volt ilyen, meddig tartott?


2015. nov. 14. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez Volt. Nalunk fogzas is es mozgasfejlodes is voot egyszerre. Ejjel gaj a legjobban a fogzas es felebreszti. Akkor mar gyakorolta is a forgast meg a kuszast. :(

Kitartas! Lesz meg jo par ilyen ejjel.

2015. nov. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt amíg ki nem bújt az összes fogacska :)
2015. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Uhhh, hát köszi, bár reméltem valami olyan okot írtok, amit meg tudok szüntetni :D Dentinoxszal be szoktam kenni az ínyét, nappal még használ is, éjjel sajnos semmit szinte. Ő is most kezdett hasra forogni hátról, és én is látom, hogy próbálna kúszni, de egyelőre csak a lábmozdulat van meg :) ezért is gondoltam a mozgásfejlődésre.
2015. nov. 14. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is mozgásfejlődés és a foga is bánthatja. Nekünk mikor megtanult átfordulni hátról hasra akkor kezdődött a nemalvás éjszaka. Általában háton aludt el és ugye hasra fordult alvás közben de vissza még nem tudott és mindig sírt. Megfordítottuk és utána elaludt, volt amikor hamarabb volt hogy nehezebben. Aztán 1-2 hét után ez elmúlt, aztán jött hogy kúszott, mászott és most nálunk nagyon erősen a fogzás miatt ébred. Most jött ki a 3. foga, 10 hónapos. De valahogy úgy érzem hogy az éjszakai alvás még odébb van, bár remélem lesz most 1-2 nyugodtabb éjszaka. Nagyon nehéz de ezt túl kell élni és kibírni. Kárpótol érte az egész napos gagyarászása, huncutkodása és az édes mosolya. De nagyon várom már hogy kint legyen mind a 20 foga, már csak max 2 év... :)
2015. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ő eleve hason alszik, szóval álmában nem akar forogni semerre. Próbáltam már hanyatt meg oldalt is lerakni, hátha az a baja, de az első dolga hasra fordulni, régebben meg jelezte, hogy fordítsam meg :D Inkább arra gyanakszom, hogy kúszni próbál, nappal is dolgozik rajta a játszószőnyegen, de éjjel állandóan a kiságy sarkában van a feje, bármilyen messze tettem is onnan, és visít, hogy nem tud továbbmenni.

Jól gondoltam akkor ezek szerint, hogy ez lehet az oka. Biztos, hogy a foga is piszkálja emellett, nagyon túr a szájában fájdalmas arccal mostanában szegény :(

2015. nov. 14. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!