Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4 éves kisfiamat hogyan...

4 éves kisfiamat hogyan tudnám külön ágyra szoktatni? A többi lent

Figyelt kérdés
Egyre nehezebb az együtt alvás!Én imádom mikor hozzám bújik de mivel mind ketten dolgozunk már nagyon kimeritöbbek tudnak lenni az éjszakák!Próbáltam már külön rakni de olyan sírás és és hikegés jön rá hogy azt nem is lehet elmondani!Nagyon kitartó és makacs is!!Pedig pont mellettem van az ágy!Csak felülnénk és annyi!Semmivel nem tudjuk rá venni hogy ott aludjon!Mondtam neki,hogy ott alszok vele míg elalszik meg ott leszek egész éjjel de semmi!Annyi nehézség van a dologban,hogy még mivel egyenlőre anyósékkal lakunk a késő esti 1órás síratattásnak nem nagyon örülnek mert hajnalban apósom kell!Nem szoltak még érte de soha nem tudni!Tudna valaki valamit,hogy külön tudjam rakni??
2015. dec. 28. 20:36
 1/7 anonim válasza:
Egyszerűen mondd azt neki , hogy már nagy fiú és meg kell probálnia egyedűl aludni s mond neki , h ha valami baj van ott vagy a közelben
2015. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem az szülőkkel való alvás leszoktatás mindenhol jár átmeneti hisztivel, sírással.

Mi anno kb. 3 évesen szoktattuk át végleg a saját szobájába. Először volt,hogy egy órát is ültünk az ágya mellett. Simogattuk, százszor elmondtuk,hogy anya-apa itt van a közelben stb. Aztán csak összejött. Persze voltak, vannak kósza éjszakák, de nagyrészt már az ágyában alszik. 4 éves most! :)

Sőt, nálunk két és fél hónapos a kicsi, így arról is le kellett szoktatunk,hogy addig bent legyünk nála, amíg elalszik. Ugyanis apa heti két este űzi a hobbiját, így egyedül vagyok velük. Mondtam neki,hogy nem tehetjük meg a tesóval,hogy fél órát egyedül legyen. Így rászoktattam arra,hogy két mesét elmondok, fogmosás és alvás. Ég a sólámpa, az ajtaját is nyitva hagyom, elmondom neki,hogy ott vagyok, szóljon,ha baj van. Erre pl. egy hét alatt rászokott.

Szóval kitartás és következetesség! Máshogy ritkán sikerül! :)

2015. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Probald ugy,hogy te alapbol oda agyazol magadnak az agyaba,gondolom ha fiu,akkor menni fog utanad. Ne kerdezz,ne mondj csak fekudj le az agyaba es csukd be a szemed:) mond el h milyen kenyelmes,imadod ezt az agyat stb :) tudod,gyerek nyelven.


Nem tudom mennyire anyas a fiad,de en ugy gondolom,hogy neki nem a nagy agy a lenyeg hanem hogy veled aludhasson. (Fiambol kiindulva -3,5eves- aki pont tegnap ejszaka zavarta ki az apukajat mellolem,mondvan hogy o most nem a szobajaban,hanem anyaval fog aludni,apa te meg menj tevezni:))


Ha mar sikerulne ott elaltatni akkor utana vissza tudsz menni a helyedre. Nehez lesz egy par ejszaka,de ha kitarto vagy akkor sikert ersz el:)

2015. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért kéne késő este egy órát siratni? Sztem egy ennyi idős gyerek már 8 de legkésőbb 9 kor alkudnia kellene

Ennyi idősen már biztosan nem lesz egyszerű átszoktatni de idővel mindenkinek jobb lesz

2015. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!Ezeket már próbáltam de neki futok még egyszer!!És nem alszik 8-9 kor el!Valamikor később szokott!Nem ugrál meg semmi tv-ik velünk!De ha nagyon fáradt akkor hamar elalszik!!Azt is csináltam egy időben hogy ha elaludt átraktam!De már nehéz meg fel is kell rá! Valamit megpróbálunk és most kitartó leszek! :)
2015. dec. 29. 15:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Lefekvés előtt nem ajánlott tévézni, főleg kisgyereknek nem, felpörgeti az idegrendszert. Fürdetés után semmilyen zajos program ne legyen, még lehet mesét olvasni, beszélgetni, aztán alvás van.

Az átszoktatás nyilván hiszti nélkül nem fog menni, ő nem érti, hogy ami eddig jó volt, miért lesz most másként. Ha van kedvenc mesefigura, minta, szín bármi be lehet vetni, hogy hűűű milyen szép lesz az új ágyban, és hogy ilyen csak az ügyes nagyfiúknak jár, de lehet bármi alvósállat, rongy, új pizsi.

Ha pedig továbbra sem hajlandó két lehetőség van, nem engedtek a hisztinek és következetesen ragaszkodtok a különalváshoz, vagy pedig marad az együttalvás.

Azzal semmit nem fogsz elérni, ha csak próbálkozgatsz, de aztán a gyerek "nyer", ebből csak azt tanulja meg, hogyan érvényesítse az akaratát máskor is hisztivel.

2015. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem okoskodàsbòl mondom,egy gyerekkel nem kène egy àgyban aludni,èrdemes kialakìtani egy rutint,hogy vacsi fürdès mese alvàs. Nem jò este tèvèzni ès az sem,hogy 8kor mèg nem alszik. 4 èvesen màr elèg nagy szèpen meg kell beszèlni Vele hogy ilyen nagyfiù màr külön alszik ès ùj esti rutint kialakìtani.Mièrt sìr 1 òràt egy 4 èves??
2015. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!