Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 hónapos baba altatása...

3 hónapos baba altatása napközben csak hordozókendőben? Járt más is így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 3 hónapos kislányunk éjjel nagyon jól alszik 8-10 órát, probléma nélkül. A reggeli tejcsi után is könnyen elaltatható és még alszik 1 órát az ágyában. Aztán a sétánál is alszik a babakocsiban, viszont a fennmaradó 2 kisebb alvásánál lehetetlen elaltatni az ágyában. Próbáltuk, hogy előbb elaltatjuk kézben, letesszük, teljes a siker, de mindig kereken 8 perc után felébred és már nem lehet úgy visszaaltatni, max csak kendőben.

Éppen ezért kevésszer próbálgatjuk az ágyban altatásos módszert, hiszen kendőben nagyon könnyen elalszik és órákat tud így aludni.

Járt más is így? Vagy ez természetes, hisz még olyan picike, hogy a közelségre vágyik? Vajon "kinövi" ezt egyszer vagy csak akkor ha mindig ágyba fektetjük le? -csak sajnálom nagyon, hogy ágyban ilyen keveset alszik és ezért sokszor a kendőre esik a választás.

Köszönöm előre is!



2016. jan. 15. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legnagyobb babám csak babakocsiban aludt napközben, szerencsére a földszinten laktunk, így esőben is mindig toltam egy kört, hogy elaludjon. Egyszer csak kinőtte.
2016. jan. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Én nem szoktatnám hozzá, lesz nehezebb és nő az alvások hossza akkor majd két órát csak sétálsz körbe hátadon a gyerekkel hogy aludjon?
2016. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Ne alakíts ki hülye szokásokat, mert később nagyon megbánjátok. Ha 2x alszik magától egy nap, akkor hagy 2x aludni, ne erőltess rá még 2 plusz alvást.


Az én babám is 2x aludt kezdetben, aztán most 3x alszik. Ő alakította így. Nem kell altatni, ezeket az alvásokat ő igényli, így mindenféle hókuszpókusz nélkül elalszik, ha itt az idő.

2016. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
A baráti körünkben van egy anyuka, 2 éves lesz a lánya, nap közben csak kézben alszik. Erre lett szoktatva, mert sírt, ha letették.
2016. jan. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Aszerint a napi rend szerint forognak a napjaink, hogy: "evés, játék, alvás". Így nem elég Neki a 2 alvás. Próbáltuk azt is hogy kihagyunk egy alvást, mondván lehet nem is álmos, de végig nyügösködte, sírta, és végül cicin bealudt utána evés közben.
2016. jan. 15. 21:48
 6/6 anonim válasza:
Én babakoromban csak úgy tudtam nappal aludni, ha valami mozgó dologban voltam. Babakocsi vagy autó.
2016. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!