Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 hónapos baba altatása?

1 hónapos baba altatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy lassan 4 hetes babócám. Már a kórházból hazajövet óta minden éjszakát végig aludt (csak az etetésekre keltettem fel - akkor is félálomban evett). Az utóbbi pár napban azonban változás állt be, hajnal 3 körül kel és egész nappal alszik. Mit javasoltok? Próbáljam napközben ébren tartani, hogy ne hajnalban sírdogáljon - ez főként a párom miatt rossz.

Nálatok mi vált be altatásnál? Nekünk sokszor kézben/mellkason/vállon!cicin elalszik és ha letesszük rögtön felébred és sír. Mindenkitől azt kapom, hogy tanuljon meg egyedül elaludni és már most elrontottam, mert hagytam, hogy rajtam aludjon el. Tényleg akkora gond ez egy újszülöttnél?


2016. jan. 19. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell egy pár hetes babának magától elaludnia. Viszont ha az altatása nehezebbé vált, akkor az gyakran azt jelenti valami nem oké. Pocakját nem fájlalja? Az eny3m a kezdetekben cumival aludt el majd hasfájós lett és természetesen ezután a cumi már nem volt elég.
2016. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is úgy látom, hogy szüksége van még a közelségre az elalváshoz, hiszen 9 hónapig együtt voltunk. Kell neki a biztos pont.

Pocakja szokott fájni, a levegőt tornával ki tudjuk csalni könnyen, azonban a kakival van gondja. Sajnos naponta csak 1-2szer sikerül neki, de akkor annyit, hogy öltözés/fürdés kell. A többi alkalommal csak valami kis maszat van a pelusban. Gondolom ez lehet a baja, csak nem tudom hogy segíthetnék rajta. :( Anyatejet kap.

2016. jan. 19. 19:10
 3/4 A kérdező kommentje:
Cumit kiköpi és öklendezik tőle többfélét kipróbáltunk. .( Ha néha rákap akkor is fanyalog. Csak a cici a jó. :)
2016. jan. 19. 19:11
 4/4 NikiDávid ***** válasza:
Utolso!- az enyem is kiköpi a cumit nem is tudom nyugtatasra használni... Eljutottunk ahhoz hogy cumisüvegböl igyon de vizet nem csak a babateát issza. Nehezen birok a fiammal 4170 szuletett most 3 hetesek vagyunk 4,5 kilok mindig ehes... Vmikor 1 oraban 2 szer is cicin van ejszakankent 2,5 felkell enni. Nyugodt baba de mindig elkezd ugy sirni ha jön egy kis puki kaki. Mar probaltunl több hasfajas elleni teat kupot de olyan keservesen sir neha....
2016. jan. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!