Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináljak hogy a kislányom...

Mit csináljak hogy a kislányom aludjon éjjel?

Figyelt kérdés
8hónapos kislányom most tanul álni,éjjel nincs el a kiságyban szóval odateszem a nagy ágyra és annak a háttámláján kapaszkodik fel és ácsorog de félek hogy egyszer elalszok véletlen. Altalában fél 8 vagy 8-kor már alszik de 3-4 óra után megébred és nem akar visszaaludni csak kb 4óra játék után ma is 11-kor felkelt és fent volt fél4-ig, akszik 7-8 óráig és napközben csak egyszer alszik déltől 4-ig mit csaináljak hogy aludjon?

2016. márc. 30. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz vele, amikor felébred éjjel?
2016. márc. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Próbálom visszaaltatni egyből de nem hagyja a villanyt se soktam felkapcsilni csak a TV-t hogy adjon egy kis fényt
2016. márc. 30. 08:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A TV-t nagyon nem kellene, csupa inger a gyerek számára.

Vegyél egy éjszakai fényt, ha sötétben nincs annyi fény, hogy Te lássál.

Szopik még?

2016. márc. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És hogyan "altatod vissza"?
2016. márc. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Éjszakai fénnyel próbáltam már de nem alszik úgy sem. Csak kézben hajlandó sajnos elaludni de nem én szoktattam rá ugyhogy próbálom elringatni 3hónapos koráig es nem is zavart mert mióta hazahoztuk addíg egyszer felébredt és utánna megetettem egyszer visszaaludt reggelig aztán utánna kb óránként megébredt most meg ezt csinálja
2016. márc. 30. 08:59
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen szopik de nem áhes mikor felkel
2016. márc. 30. 09:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Amikor felébred szoptasd meg aztán vissza a kiságyba, esetleg ringathatod is.

Felállni ne hagyd, ha feláll fektesd vissza és mondd el neki hogy most aludni kell és feküdni, villanyt, tv-t kapcsolni tilos, és ne játssz vele.

2016. márc. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

tv? ha bekapcsolom hajnalban, én sem alszom már vissza... pedig felnőtt vagyok, tudom, hogy az éjjel alvásra való.


felébred, sötét és csend, max néha rászólsz csendesen, hogy éjszaka van, aludni kell, a napocska sem ébredt még fel, stb.

aztán fekszel csendben tovább. megunja, elalszik.

2016. márc. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jut eszedbe bekapcsolni a tévét hajnalban? Persze, hogy nem alszik.

Este lerakhatod később is, mint fél 8.

2016. márc. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

15 hónaposan egy három napos kórházi benntartózkodásnál jött elő ez a probléma nálunk. Megszokta, hogy hűvös, sötét, csendes szobában alszik.

Míg a kórteremben mások is voltak, ő meg inkább ment volna játszani, ráadásul éjjel is rohadt meleg volt.


Mivel a szobatársakat se akartam, hogy felébressze, annyit tudtam csinálni, hogy akárhányszor felállt, mondtam, hogy tessék aludni, feküdj le. Halkan, de határozottan. Legnagyobb meglepetésemre 5-6 rászólás után sikerrel jártam. Nem kezdtem hosszú monológokba, hanem finoman lenyomtam fekvő helyzetbe és rövid, határozott utasításokkal vettem rá arra, hogy ne ugráljon/mászkáljon/kiabáljon, hanem feküdjön le és aludjon.

Ez azóta is beválik,ha éjjel bulizhatnékja van.

2016. márc. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!