Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1-2 hetes kisbabát milyen...

1-2 hetes kisbabát milyen gyakran kell éjszaka kelteni, ha magától nem kelne fel?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 5. 01:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Minek keltegetni? Ha nem sárgult be, akkor nem kell. Ha éhes, felkel úgyis.
2016. ápr. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
9%
nekem azt mondta a gyerekorvos hogy az elso 2 hetben 3 orankent keltsem hogy ne sarguljon (1: a sargulas valaminek a kovetkezmenye epp azert kell kelteni hogy ne sarguljon) azt is mondta hogy a 2 het elteltevel mar nem kell kelteni.
2016. ápr. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk is azt mondták, hogy ne keltsük, örüljünk, hogy tudunk aludni. (Nem attól sárgul be egy újszülött, hogy éjjel alszik...) Legelső éjjel mondták a kórházban, hogy keltsem, mert gond volt a vércukrával, azt ellenőrizték két-három óránként, és a normalizálásában segített a szoptatás, de második éjjel már nem kellett ezért sem kelteni.
2016. ápr. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
3%
en nem keltegettem mert nem mondtak hogy kell es be is sargult 4. nap korul...igaz ez julius volt.
2016. ápr. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Anyám,nem attól sárgult be,hogy nem keltetted enni... [link]
2016. ápr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%

Az enyém nem nagyon gyarapodott így nappal keltegettem de éjszaka még így se, azt mondta a gyerekorvos is, hogy éjszaka aludhat hosszabban is ha hízik rendesen a nappali keltegetésekkel.

Ha sárgul akkor viszont 3 óránként kell ébreszteni.

2016. ápr. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
19%
nekem azt mondta a gyerekorvos ha sárgul/sárga 3 óránként kelteni kell. le lehet pontozni. attól én még a kérdésre válaszoltam. a kérdező meg majd eldönti kinek hisz. egyébként az általad írt linken is írják, hogy a folyadék bevitel kell a sárgaság ellen
2016. ápr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell keltegetni, nekünk is azt mondta a kórházi neonatológus és a gyerekorvos is, sőt a mi gyerekorvosunk is.:)


A gyerekorvos amúgy tök jól fogalmazott: ne teremtsd meg az igényt az éjjeli evésre, ha amúgy a gyereknek nincs. És nemcsak a gyerek miatt, hanem magatok miatt sem. Mi a kórházi két napba felkeltettük éjjel a férjemmel, onnantól 4-ig üvöltés ment. Itthon nem keltettük fel, 3 napos kora óta 11-től alszik reggelig.

2016. ápr. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

7: a gyerekorvos ezt mondta, igen. és igaza volt. de ebből nem következik az, hogy a sárgaságot MEGELŐZI a keltegetés.


más példa: az influenzás beteget hűtőfürdőzni kell, de az egészséges ember influenzafertőzését nem előzi meg a hűtőfürdő. talán ez már így érthető:)

2016. ápr. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

#9


egy megelőző módszert nem érdemes összehasonlítani egy a már kialakult betegséget kezelő módszerrel


mert pl az is igaz,hogy ha kevesebbet iszik valaki,és attól! fejfájós,akkor ha tudatosan többet iszik,akkor a folyadék hiányától nem fog fájni a feje,mert ugye nem áll fennt ez az opció


addig érdemes keltegetni,ha van ilyen félelem,hogy besárgul,amíg el nem éri pl a 2 hetes kort, 1-2szer, esetleg csak vízzel megitatni, onnantól pedig nem

2016. ápr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!